A-tím 30.4.2016

Pohár patrí našim fanúšikom, boli skvelí, tešil sa kapitán Kleščík

Domáci pohár aj po roku zostal v našich rukách. Trnavské finále prinieslo parádnu drámu so šťastným koncom. Hoci prvý gól strelil Slovan Bratislava, vďaka silnej záverečnej pätnásťminútovke Slovnaft Cup zostal vo vitríne AS Trenčín.

„Vedeli sme, v čom je súper silný. Napriek tomu sme ho najmä v prvom polčase pustili do viacerých brejkových situácii. Po prestávke jednu z našich ponúknutých šancí dokázal využiť na strelenie gólu. Po ňom z nás všetko spadlo a začali sme si veriť. Hrali sme rýchlejšie a presnejšie, čoho výsledkom boli tri krásne góly a fantastické víťazstvo,“ tešil sa kapitán Peter Kleščík.

Dvadsaťsedemročný kapitán si po roku mohol vychutnať eufóriu pri dvíhaní druhej najcennejšej trofeje na Slovensku. Krásnemu pocitu však predchádzala tvrdá drina na ihrisku. „Výsledok síce hovorí jasnou rečou, ale rozhodne to nebolo jednoduché. V prvom polčase nám chýbala rýchlosť pri práci s loptou. Po prvom góle sme už nemali čo stratiť a išli sme za víťazstvom. Triumfy, keď dokážete otočiť nepriaznivý stav, sú skutočne parádne. Je to pre nás povzbudenie do posledných štyroch zápasov sezóny. Víťazstvo a trofej patrí našim fanúšikom, ktorí boli skvelí.“

Hoci by sa víťazstvo v národnom pohári patrilo osláviť, zverencom trénera Martina Ševelu na oslavy nezostáva čas. Už v pondelok si v honbe za obhajobou double zmerajú sily s Trnavou. „Chvíľku sa poradujeme a ideme ďalej. Musíme dobre zregenerovať. Trnava bojuje o pohárovú Európu a potrebuje body,“ dodal čadčiansky rodák.

Obrovskú eufóriu zažíval v závere zápasu Gino van Kessel. V záverečných minútach strhol vedenie na našu stranu a po posledných nevydarených zápasoch si napravil chuť. „Som šťastný za oba góly. Pri víťaznom som videl voľný priestor na druhej žrdi a lopta si ma našla. Potom v samom závere som dostal dobrú loptu do behu. Ešte som sa poobzeral, či nemám lepšie postaveného spoluhráča, no napokon som zakončil sám. Brána bola prázdna, musel som iba trafiť jej priestor,“ tešil sa v dobrej nálade Holanďan.

Po výbornej jeseni sa jeho gólový apetít vo Fortuna lige zadrhol. Za to má výrazný rukopis na zisku Slovnaft Cupu. V semifinále strelil Ružomberku hetrik, vo finále bol jedným z hlavných strojcov triumfu. Pri otázke, či sa cíti ako malý hrdina, sa pousmial. „Všetko je dielom tímovej práce. Góly som strelil ja, ale dôležitý bol kolektív. Keby mi nemal kto prihrať, predsa nestrelím gól. Úprimne sa teším, potreboval som podobnú vzpruhu. Posledné týždne neboli z mojej strany ideálne. Dostal som dobrý impulz do záverečných ligových kôl. Máme pred sebou predsa ešte jeden veľký cieľ.“

Autor: mj
Rozpis zápasov
15:30 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 21. kolo, 1.3.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
2:0 Bratislava
Fortuna liga, 20. kolo, 22.2.2020
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 22.2.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Slovanu Bratislava

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti ŠK Slovan Bratislava (0:2).

ASTV 22.2.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Slovanu Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti ŠK Slovan...

A-tím 22.2.2020

FL | Po nepremenených šanciach prehra na Tehelnom poli

Zverenci trénera Norberta Hrnčára prehrali v zápase 20. kola Fortuna ligy na ihrisku...

ASTV 21.2.2020

ASTV | Asistent trénera Höger pred zápasom proti Slovanu Bratislava

ASTV vám prináša rozhovor s asistentom trénera Richardom Högerom pred...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak