A-tím 30.4.2016

Pohár patrí našim fanúšikom, boli skvelí, tešil sa kapitán Kleščík

Domáci pohár aj po roku zostal v našich rukách. Trnavské finále prinieslo parádnu drámu so šťastným koncom. Hoci prvý gól strelil Slovan Bratislava, vďaka silnej záverečnej pätnásťminútovke Slovnaft Cup zostal vo vitríne AS Trenčín.

„Vedeli sme, v čom je súper silný. Napriek tomu sme ho najmä v prvom polčase pustili do viacerých brejkových situácii. Po prestávke jednu z našich ponúknutých šancí dokázal využiť na strelenie gólu. Po ňom z nás všetko spadlo a začali sme si veriť. Hrali sme rýchlejšie a presnejšie, čoho výsledkom boli tri krásne góly a fantastické víťazstvo,“ tešil sa kapitán Peter Kleščík.

Dvadsaťsedemročný kapitán si po roku mohol vychutnať eufóriu pri dvíhaní druhej najcennejšej trofeje na Slovensku. Krásnemu pocitu však predchádzala tvrdá drina na ihrisku. „Výsledok síce hovorí jasnou rečou, ale rozhodne to nebolo jednoduché. V prvom polčase nám chýbala rýchlosť pri práci s loptou. Po prvom góle sme už nemali čo stratiť a išli sme za víťazstvom. Triumfy, keď dokážete otočiť nepriaznivý stav, sú skutočne parádne. Je to pre nás povzbudenie do posledných štyroch zápasov sezóny. Víťazstvo a trofej patrí našim fanúšikom, ktorí boli skvelí.“

Hoci by sa víťazstvo v národnom pohári patrilo osláviť, zverencom trénera Martina Ševelu na oslavy nezostáva čas. Už v pondelok si v honbe za obhajobou double zmerajú sily s Trnavou. „Chvíľku sa poradujeme a ideme ďalej. Musíme dobre zregenerovať. Trnava bojuje o pohárovú Európu a potrebuje body,“ dodal čadčiansky rodák.

Obrovskú eufóriu zažíval v závere zápasu Gino van Kessel. V záverečných minútach strhol vedenie na našu stranu a po posledných nevydarených zápasoch si napravil chuť. „Som šťastný za oba góly. Pri víťaznom som videl voľný priestor na druhej žrdi a lopta si ma našla. Potom v samom závere som dostal dobrú loptu do behu. Ešte som sa poobzeral, či nemám lepšie postaveného spoluhráča, no napokon som zakončil sám. Brána bola prázdna, musel som iba trafiť jej priestor,“ tešil sa v dobrej nálade Holanďan.

Po výbornej jeseni sa jeho gólový apetít vo Fortuna lige zadrhol. Za to má výrazný rukopis na zisku Slovnaft Cupu. V semifinále strelil Ružomberku hetrik, vo finále bol jedným z hlavných strojcov triumfu. Pri otázke, či sa cíti ako malý hrdina, sa pousmial. „Všetko je dielom tímovej práce. Góly som strelil ja, ale dôležitý bol kolektív. Keby mi nemal kto prihrať, predsa nestrelím gól. Úprimne sa teším, potreboval som podobnú vzpruhu. Posledné týždne neboli z mojej strany ideálne. Dostal som dobrý impulz do záverečných ligových kôl. Máme pred sebou predsa ešte jeden veľký cieľ.“

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Footgolf 22.11.2019

Footgolf | Ovečkovi sa nedarilo, nábor do klubu je stále otvorený

Bernolákovský rezort Black River Golf privítal druhé kolo International...

ASTV 21.11.2019

ASTV | Rozhodnite o tom, kto strelil gól mesiaca október

ASTV vám prináša októbrovú edíciu ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS...

ASTV 21.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#35)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 21.11.2019

Hrnčár | Bez dodržiavania pravidiel to nepôjde

Tri ligové zápasy, jeden pohárový a necelý mesiac na lavičke AS Trenčín má za sebou Norbert...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak