Aktuality - archiv 16.12.2008

Mesto dá na opravu štadióna avizovaných 7,3 milióna korún

Mestskí poslanci vyčlenili 7,3 milióna korún na základné opravy schátraného štadióna na Sihoti.

Mestskí poslanci v Trenčíne vyčlenili 7,3 milióna korún (242 316 €) na základné opravy schátraného futbalového štadióna na Sihoti. Je to približne tretina peňazí, ktoré prvoligový klub AS Trenčín žiadal na splnenie základných bezpečnostných kritérií. Tie nariaďuje nový zákon o organizovaní športových podujatí, ktorý bol prijatý po výtržnostiach v Dunajskej Strede. Podľa generálneho manažéra klubu Roberta Rybníčka ide o celoslovenský problém, ktorý bude musieť riešiť väčšina klubov.

Podľa slov primátora Branislava Cellera po vypracovaní vlastného posudku rozhodnú, ako peniaze rozdelia. Rybníček uviedol, že budú hľadať aj ďalšie zdroje, aby sa na jar mohla druhá najvyššia futbalová súťaž naďalej hrať na mestskom štadióne. Klub však bude asi musieť divákom sprístupniť len hlavnú tribúnu na sedenie, čo zníži kapacitu stánku z 18-tisíc na tri tisícky.

AS Trenčín je v súčasnosti v rukách bývalého holandského futbalového reprezentanta Tschena La Linga, mesto vlastní 10 percent akcií klubu. Rozpočet AS dosahuje 40-miliónov korún (vyše 1,3 milióna €) ročne, dva milióny (66 388 €) prispieva mesto na prevádzku štadióna. Podľa Rybníčka rozpočet z 90% hradí majiteľ La Ling. Jeho víziou je prinášať do Trenčína mladé talenty a po čase ich predávať ďalej do vyspelej futbalovej Európy. Spoliehať sa môže aj na úspešnú trenčiansku mládežnícku základňu.

Základné opravy súčasného štadióna sú len provizórnym riešením. Klub chce v spolupráci s mestom a podnikateľmi v najbližších mesiacoch rokovať o možnej výstavbe nového stánku. Či to bude naďalej na Sihoti v strede mesta alebo niekde inde, ukáže podľa Rybníčka analýza. Generálny manažér dodal, že La Ling sa z Trenčína napriek problémom so štadiónom odísť nechystá.

Autor: sita
Rozpis zápasov
19:00 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 4. kolo, 22.9.2020
ŠKF Sereď - AS Trenčín
3:2 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 19.9.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 7. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

Fotogalérie 20.9.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Nitre

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FC Nitra (3:2).

ASTV 20.9.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Nitre

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Nitra (3:2).

A-tím 19.9.2020

FL | Prvé ligové víťazstvo nás posunulo v tabuľke vyššie

Zverenci trénera Stijna Vrevena vyhrali zápas 7. kola Fortuna ligy proti FC Nitra...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak