Aktuality - archiv 16.12.2008

Mesto dá na opravu štadióna avizovaných 7,3 milióna korún

Mestskí poslanci vyčlenili 7,3 milióna korún na základné opravy schátraného štadióna na Sihoti.

Mestskí poslanci v Trenčíne vyčlenili 7,3 milióna korún (242 316 €) na základné opravy schátraného futbalového štadióna na Sihoti. Je to približne tretina peňazí, ktoré prvoligový klub AS Trenčín žiadal na splnenie základných bezpečnostných kritérií. Tie nariaďuje nový zákon o organizovaní športových podujatí, ktorý bol prijatý po výtržnostiach v Dunajskej Strede. Podľa generálneho manažéra klubu Roberta Rybníčka ide o celoslovenský problém, ktorý bude musieť riešiť väčšina klubov.

Podľa slov primátora Branislava Cellera po vypracovaní vlastného posudku rozhodnú, ako peniaze rozdelia. Rybníček uviedol, že budú hľadať aj ďalšie zdroje, aby sa na jar mohla druhá najvyššia futbalová súťaž naďalej hrať na mestskom štadióne. Klub však bude asi musieť divákom sprístupniť len hlavnú tribúnu na sedenie, čo zníži kapacitu stánku z 18-tisíc na tri tisícky.

AS Trenčín je v súčasnosti v rukách bývalého holandského futbalového reprezentanta Tschena La Linga, mesto vlastní 10 percent akcií klubu. Rozpočet AS dosahuje 40-miliónov korún (vyše 1,3 milióna €) ročne, dva milióny (66 388 €) prispieva mesto na prevádzku štadióna. Podľa Rybníčka rozpočet z 90% hradí majiteľ La Ling. Jeho víziou je prinášať do Trenčína mladé talenty a po čase ich predávať ďalej do vyspelej futbalovej Európy. Spoliehať sa môže aj na úspešnú trenčiansku mládežnícku základňu.

Základné opravy súčasného štadióna sú len provizórnym riešením. Klub chce v spolupráci s mestom a podnikateľmi v najbližších mesiacoch rokovať o možnej výstavbe nového stánku. Či to bude naďalej na Sihoti v strede mesta alebo niekde inde, ukáže podľa Rybníčka analýza. Generálny manažér dodal, že La Ling sa z Trenčína napriek problémom so štadiónom odísť nechystá.

Autor: sita
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 27.1.2020

Príprava | Nohejbal po dráme pre balkánsku trojicu

Zimné sústredenia v priaznivejších klimatických podmienkach sú nielen v znamení...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Asistent trénera Ančic po zápase proti FK Čukarički

Asistent trénera Juraj Ančic po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički (2:0).

ASTV 25.1.2020

ASTV | David Depetris po zápase proti FK Čukarički

David Depetris po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas sústredenia v...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak