A-tím 15.5.2016

Zápas som si chcel vychutnať, vyznal sa Chovan

O tom, že pôjde do brány, sa dozvedel dva dni pred výkopom. Adrián Chovan zažil tohtosezónnu premiéru ako hrom. V ofenzívne ladenom zápase si schuti zachytal a tím viackrát zachránil od gólovej pohromy. Duel proti Žiline (5:2) si užil a rád by sa medzi tri žrde prvého tímu postavil čo najčastejšie.

„Na zápas som sa snažil dôkladne pripraviť. Tešili sme sa na dobrého súpera a snažili sme sa celý večer si vychutnať,“ povedal po záverečnom hvizde Adrián Chovan.

Za prejavenú dôveru je trénerom vďačný. „Veľmi som sa tešil na výkop. Bolo mi jasné, že to bude otvorený zápas, v ktorom obe mužstvá budú v prvom rade myslieť na ofenzívu. Divákom sa musel páčiť. Výsledok pre nás dopadol pozitívne, čo nás samozrejme teší,“ pokračoval rodák z Partizánskeho.

V jednom z najlepších duelov aktuálnej fortunaligovej sezóny si reprezentačný brankár do 21 rokov schuti zachytal. Za kritický bod považoval nevydrené vybehnutie už za rozhodnutého stavu. „Mohol som to riešiť inak, ale napokon všetko dobre dopadlo. Zastúpil ma spoluhráč (Lawrence). Inak, na nedostatok práce som sa sťažovať nemohol."

Väčšinu sezóny odchytal v drese Nemšovej, kde sa striedal s ďalšími dvoma kolegami. Pri porovnaní tretej a prvej ligy našiel viacero odlišností. „Možno niekto povie, že brankárovi je jedno akú súťaž odchytá. Pravda to nie je. Fortuna liga je v prvom rade oveľa rýchlejšia. Ja som vďačný za každú šancu a pripravujem sa svedomito, nech nastúpim v akomkoľvek zápase,“ poznamenal Chovan.

Pre stále iba dvadsaťročného gólmana je dôležitá zápasová prax. Tá by mu mala dopomôcť k udržaniu si pozície jednotky v najcennejšom drese. „Robím všetko pre to, aby som sa u trénera Hapala udržal medzi troma žrďami. Rád by som nastúpil aj v záverečnom kole proti Skalici. Komu však dajú tréneri dôveru, je dnes predčasné hovoriť,“ dodal na záver Chovan.

Autor: mj
Rozpis zápasov
16:00 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
3:1 Famagusta
Prípravný, 22.1.2020
Górnik Zabrze - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Górniku Zabrze

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti Górniku Zabrze (1:3).

ASTV 22.1.2020

ASTV | Asistent trénera Höger a Križan po zápase proti Górniku

Asistent trénera Richard Höger a Richard Križan po prípravnom zápase proti...

A-tím 22.1.2020

Príprava | Na úvod sústredenia prehra proti Górniku po troch penaltách

Zverenci trénera Norberta Hrnčára prehrali v prvom zápase na...

ASTV 21.1.2020

ASTV | To najlepšie z prvého tréningového dňa v Ayia Napa

ASTV vám prináša to najlepšie z prvého tréningového dňa AS Trenčín na zimnom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak