A-tím 15.5.2016

Zápas som si chcel vychutnať, vyznal sa Chovan

O tom, že pôjde do brány, sa dozvedel dva dni pred výkopom. Adrián Chovan zažil tohtosezónnu premiéru ako hrom. V ofenzívne ladenom zápase si schuti zachytal a tím viackrát zachránil od gólovej pohromy. Duel proti Žiline (5:2) si užil a rád by sa medzi tri žrde prvého tímu postavil čo najčastejšie.

„Na zápas som sa snažil dôkladne pripraviť. Tešili sme sa na dobrého súpera a snažili sme sa celý večer si vychutnať,“ povedal po záverečnom hvizde Adrián Chovan.

Za prejavenú dôveru je trénerom vďačný. „Veľmi som sa tešil na výkop. Bolo mi jasné, že to bude otvorený zápas, v ktorom obe mužstvá budú v prvom rade myslieť na ofenzívu. Divákom sa musel páčiť. Výsledok pre nás dopadol pozitívne, čo nás samozrejme teší,“ pokračoval rodák z Partizánskeho.

V jednom z najlepších duelov aktuálnej fortunaligovej sezóny si reprezentačný brankár do 21 rokov schuti zachytal. Za kritický bod považoval nevydrené vybehnutie už za rozhodnutého stavu. „Mohol som to riešiť inak, ale napokon všetko dobre dopadlo. Zastúpil ma spoluhráč (Lawrence). Inak, na nedostatok práce som sa sťažovať nemohol."

Väčšinu sezóny odchytal v drese Nemšovej, kde sa striedal s ďalšími dvoma kolegami. Pri porovnaní tretej a prvej ligy našiel viacero odlišností. „Možno niekto povie, že brankárovi je jedno akú súťaž odchytá. Pravda to nie je. Fortuna liga je v prvom rade oveľa rýchlejšia. Ja som vďačný za každú šancu a pripravujem sa svedomito, nech nastúpim v akomkoľvek zápase,“ poznamenal Chovan.

Pre stále iba dvadsaťročného gólmana je dôležitá zápasová prax. Tá by mu mala dopomôcť k udržaniu si pozície jednotky v najcennejšom drese. „Robím všetko pre to, aby som sa u trénera Hapala udržal medzi troma žrďami. Rád by som nastúpil aj v záverečnom kole proti Skalici. Komu však dajú tréneri dôveru, je dnes predčasné hovoriť,“ dodal na záver Chovan.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.11.2019

ASTV | Návrat k atmosfére šiesteho večera Siene slávy

ASTV vám prináša filmový návrat k atmosfére šiesteho slávnostného večera Siene slávy...

Sieň slávy 19.11.2019

SSTnF | Exkluzívne rozhovory z inauguračného večera Siene slávy 2019

Návrat ASTV k inauguračnému večeru Siene slávy trenčianskeho futbalu...

Fanúšikovia 19.11.2019

Fanúšikovia | Charitatívny McHappy Day dnes v trenčianskom McDonald´s

Sieť reštaurácií McDonald´s privíta po celom svete množstvo známych...

Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak