A-tím 15.5.2016

Zápas som si chcel vychutnať, vyznal sa Chovan

O tom, že pôjde do brány, sa dozvedel dva dni pred výkopom. Adrián Chovan zažil tohtosezónnu premiéru ako hrom. V ofenzívne ladenom zápase si schuti zachytal a tím viackrát zachránil od gólovej pohromy. Duel proti Žiline (5:2) si užil a rád by sa medzi tri žrde prvého tímu postavil čo najčastejšie.

„Na zápas som sa snažil dôkladne pripraviť. Tešili sme sa na dobrého súpera a snažili sme sa celý večer si vychutnať,“ povedal po záverečnom hvizde Adrián Chovan.

Za prejavenú dôveru je trénerom vďačný. „Veľmi som sa tešil na výkop. Bolo mi jasné, že to bude otvorený zápas, v ktorom obe mužstvá budú v prvom rade myslieť na ofenzívu. Divákom sa musel páčiť. Výsledok pre nás dopadol pozitívne, čo nás samozrejme teší,“ pokračoval rodák z Partizánskeho.

V jednom z najlepších duelov aktuálnej fortunaligovej sezóny si reprezentačný brankár do 21 rokov schuti zachytal. Za kritický bod považoval nevydrené vybehnutie už za rozhodnutého stavu. „Mohol som to riešiť inak, ale napokon všetko dobre dopadlo. Zastúpil ma spoluhráč (Lawrence). Inak, na nedostatok práce som sa sťažovať nemohol."

Väčšinu sezóny odchytal v drese Nemšovej, kde sa striedal s ďalšími dvoma kolegami. Pri porovnaní tretej a prvej ligy našiel viacero odlišností. „Možno niekto povie, že brankárovi je jedno akú súťaž odchytá. Pravda to nie je. Fortuna liga je v prvom rade oveľa rýchlejšia. Ja som vďačný za každú šancu a pripravujem sa svedomito, nech nastúpim v akomkoľvek zápase,“ poznamenal Chovan.

Pre stále iba dvadsaťročného gólmana je dôležitá zápasová prax. Tá by mu mala dopomôcť k udržaniu si pozície jednotky v najcennejšom drese. „Robím všetko pre to, aby som sa u trénera Hapala udržal medzi troma žrďami. Rád by som nastúpil aj v záverečnom kole proti Skalici. Komu však dajú tréneri dôveru, je dnes predčasné hovoriť,“ dodal na záver Chovan.

Autor: mj
Rozpis zápasov
19:00 Ružomberok
Fortuna liga, 1. kolo, 8.8.2020
MFK Ružomberok - AS Trenčín
2:5 Mníchova Lehota
Prípravný, 1.8.2020
AS Trenčín - FC Fastav Zlín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.8.2020

ASTV | Roguljič pred zápasom proti Ružomberku

ASTV vám prináša rozhovor s Antem Roguljičom pred stretnutím 1. kola Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 7.8.2020

Komunita | Volko je rád, že Hviezdy deťom napriek aktuálnej situácii pokračujú

Charitatívne podujatie klubu AS Trenčín s názvom „Hviezdy...

A-tím 6.8.2020

A-tím | Slávik v novom ročníku s novou zmluvou

Perspektívny krajný obranca Adrián Slávik bude aj v tomto ročníku obliekať dres AS Trenčín....

Marketing 5.8.2020

Klub | ORION TIP pokračuje ako generálny partner

AS Trenčín pokračuje v spolupráci s generálnym partnerom spoločnosťou ORION TIP. Aj v...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak
×
Dnes v 19:00 |
MFK Ružomberok
AS Trenčín