Aktuálne 17.5.2016

Rundič si užil úspechy s tímom, na trávniky sa vráti koncom leta

Na jeseň bol postrachom hosťujúcich útočníkov. S Petrom Kleščíkom vytvoril nepriepustnú hrádzu. Svojim dielom pomáhal k úspešným výsledkom. Jeho výkony nenechali chladnými skautov po celej Európe. Prestup Milana Rundiča do dánskeho FC Nordsjaeland bol na spadnutie.

Lenže osud to chcel inak. Na tréningu si privodil nešťastné zranenie a namiesto odchodu za Stanislavom Lobotkom a Ramónom prišla na rad operácia. „Zranenie som si v podstate privodil sám. Poranil som si predný krížny väz v kolene tak nešťastne, že iné východisko ako operácia neprichádzalo do úvahy,“ povedal Milan Rundič.

Niekdajší mládežnícky reprezentant Srbska absolvoval chirurgický zákrok v Belgicku. Následne väčšinu času strávil doma v Srbsku, aby sa koncom apríla vrátil do Trenčína. „Operácia bola najlepším variantom. Som spokojný s týmto rozhodnutím. Ubehlo dva a pol mesiaca. Cítim sa dobre, len stále nemôžem behať. Podľa predpokladov by som sa na ihrisko mal vrátiť v auguste alebo septembri,“ pokračoval belehradský rodák.

Z toho, že mu prestup do popredného dánskeho klubu napokon nevyšiel, hlavu nevešia. Ako sám hovorí, bol to osud. „Nevadí, aj to sa v živote stáva. Aj zlé veci ma posúvajú ďalej. Taký už býva život. Snažil som sa byť vnútorne silný a zvládnuť situáciu v hlave.“

V závere apríla opäť zavítal do kabíny prvého tímu. V dôležitých zápasoch záveru sezóny chcel byť spolu s tímom. Hoci mu skrinku obsadil Stefan Maierhofer, na dobrej nálade mu to neubralo. „Už som sa nemohol dočkať, kedy budem opäť v kabíne. Na posledné zápasy som chcel ešte zlepšiť vynikajúcu atmosféru v tíme. Napriek tomu, že som nemohol byť priamo na ihrisku, víťazstvo v pohári ako aj vo Fortuna lige, som si užil naplno,“ dodal na záver Rundič.

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

ASTV 11.11.2019

ASTV | Artur Gajdoš strelil gól mesiaca september

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 10.11.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 15. kola Fortuna ligy proti DAC 1904...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak