Aktuálne 17.5.2016

Rundič si užil úspechy s tímom, na trávniky sa vráti koncom leta

Na jeseň bol postrachom hosťujúcich útočníkov. S Petrom Kleščíkom vytvoril nepriepustnú hrádzu. Svojim dielom pomáhal k úspešným výsledkom. Jeho výkony nenechali chladnými skautov po celej Európe. Prestup Milana Rundiča do dánskeho FC Nordsjaeland bol na spadnutie.

Lenže osud to chcel inak. Na tréningu si privodil nešťastné zranenie a namiesto odchodu za Stanislavom Lobotkom a Ramónom prišla na rad operácia. „Zranenie som si v podstate privodil sám. Poranil som si predný krížny väz v kolene tak nešťastne, že iné východisko ako operácia neprichádzalo do úvahy,“ povedal Milan Rundič.

Niekdajší mládežnícky reprezentant Srbska absolvoval chirurgický zákrok v Belgicku. Následne väčšinu času strávil doma v Srbsku, aby sa koncom apríla vrátil do Trenčína. „Operácia bola najlepším variantom. Som spokojný s týmto rozhodnutím. Ubehlo dva a pol mesiaca. Cítim sa dobre, len stále nemôžem behať. Podľa predpokladov by som sa na ihrisko mal vrátiť v auguste alebo septembri,“ pokračoval belehradský rodák.

Z toho, že mu prestup do popredného dánskeho klubu napokon nevyšiel, hlavu nevešia. Ako sám hovorí, bol to osud. „Nevadí, aj to sa v živote stáva. Aj zlé veci ma posúvajú ďalej. Taký už býva život. Snažil som sa byť vnútorne silný a zvládnuť situáciu v hlave.“

V závere apríla opäť zavítal do kabíny prvého tímu. V dôležitých zápasoch záveru sezóny chcel byť spolu s tímom. Hoci mu skrinku obsadil Stefan Maierhofer, na dobrej nálade mu to neubralo. „Už som sa nemohol dočkať, kedy budem opäť v kabíne. Na posledné zápasy som chcel ešte zlepšiť vynikajúcu atmosféru v tíme. Napriek tomu, že som nemohol byť priamo na ihrisku, víťazstvo v pohári ako aj vo Fortuna lige, som si užil naplno,“ dodal na záver Rundič.

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 27.1.2020

Príprava | Nohejbal po dráme pre balkánsku trojicu

Zimné sústredenia v priaznivejších klimatických podmienkach sú nielen v znamení...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Asistent trénera Ančic po zápase proti FK Čukarički

Asistent trénera Juraj Ančic po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički (2:0).

ASTV 25.1.2020

ASTV | David Depetris po zápase proti FK Čukarički

David Depetris po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas sústredenia v...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak