ASTV 27.5.2016

Hráčom roka Bero, mladou hviezdou Šulek

AS Trenčín pripravil už šiestu edíciu výročného oceňovania najlepších hráčov klubu pod názvom „Hviezdy AS Trenčín 2016“. Po prvý raz v histórii sa uskutočnil slávnostný galavečer, ktorého sa okrem členov prvého mužstva a najlepších mladých hráčov klubu zúčastnili aj tréneri všetkých mládežníckych tímov nášho klubu.

Členovia realizačného tímu prvého mužstva rozhodli o víťazoch v piatich hlavných kategóriách. Fanúšikovia a kabína prvého mužstva pridali ocenenie pre svojich „Hráčov roka“ a klub rozhodol o držiteľovi tradične udeľovanej „Špeciálnej ceny“. Spoznali sme aj deviatku najlepších mládežníkov za ročník 2014/2015 a premiérovo aj meno „Mládežníckeho trénera roka“.

Najcennejšiu trofej určenú pre „Hráča roka“ získal stredopoliar Matúš Bero. Líder stredu poľa a jeden z najlepších strelcov súťaže si vďaka svojim výkonom v aktuálnom ročníku vybojoval aj šancu bojovať o miestenku v tíme reprezentácie Slovenska na Euro 2016. Pred Berom získali toto ocenenie David Depetris, Peter Kleščík, Miloš Volešák, Jakub Holúbek a Stanislav Lobotka. „Ťažko niečo dodať. Je skvelé byť v tejto spoločnosti. Každý tieto mená veľmi dobre pozná,“ povedal Bero, ktorý sa stal „Hráčom roka“ aj na základe hlasovania fanúšikov. Reprezentant Slovenska do 21 rokov má na svojom konte aj dve ceny z minulého roka, keď sa stal najlepším futbalistom AS Trenčín podľa fanúšikov a hráčom s najväčším nárastom výkonnosti.

„Cenu za tímového ducha“ (Leadership and Team Spirit Award) prisúdila porota Ryanovi Koolwijkovi. Líder kabíny a jeden z najlepších stredopoliarov Fortuna ligy odovzdal klubu cenné skúsenosti nielen na ihrisku, ale aj mužstvu v kabíne. „Objavom roka“ nielen pre AS Trenčín, ale aj pre celý slovenský futbal, sa stal Martin Šulek. Krajný obranca patrí už niekoľko sezón medzi najväčšie talenty spod Čákovho hradu, čo potvrdil aj rýchlou adaptáciou v mužstve Martina Ševelu. Nádejný odchovanec AS získa tento rok ešte jedno ocenenie. Komisia vyberajúca najlepších mládežníckych hráčov klubu ho po druhý raz v rade zvolila za „Mladú hviezdu AS Trenčín“.

„Cenu za najväčší nárast výkonnosti“ v priebehu uplynulého ročníka získal zaslúžene ďalší z mladých odchovancov klubu Lukáš Skovajsa. „Bielo-červené srdce“ putovalo do zbierky brankára Igora Šemrinca. Ten sa takmer počas celej jarnej časti boril so zdravotnými problémami, ale napriek tomu svojich spoluhráčov neraz podržal.

Hlavnú cenu pre „Hráča roka“ udelil realizačný tím. Svojho hráča uplynulého ročníka si zvolili fanúšikovia, ale nemenej hodnotným ocenením je voľba „Spoluhráča roka“ (Team-mate Award), ktorého určuje kabína. Na základe hlasov celému mužstva sa ním stal Ibrahim Rabiu.

Posledné ocenenie nesie meno „Špeciálna cena“. Tú za svoje celoživotné odovzdanie sa futbalu pod Čákovým hradom získal jeden z lekárov mužstva AS Trenčín MUDr. Milan Masaryk.

V predchádzajúcich riadkoch ste sa dozvedeli meno najlepšieho mladého hráča AS Trenčín, ktorým sa stal Martin Šulek. Odchovanec AS tak má na dnešku už sedem ocenení vo výročnej ankete klubu.

Hráčom roka do 19 rokov sa stal najlepší strelec našej „devätnástky“ a celej súťaže staršieho dorastu Erik Prekop. Hráčom roka do 18 rokov je Filip Halgoš, ktorý získal svoje vôbec prvé ocenenie, hoci v každej sezóne patril medzi najväčších kandidátov.

Najlepším hráčom vo vekovej kategórii do 17 rokov sa stal Richard Beďatš. Ten vo svojej kategórii dominoval pred rokom (U16), pred dvoma rokmi (U15) a aj pred troma rokmi (U14). Medzi hráčmi do 16 rokov je pre túto sezónu najlepším Jakub Kadák, ktorý získal cenu v kategórii štrnásťročných a po ročnej pauze sa vo svojom ročníku dostal opäť na piedestál. Najlepším hráčom AS Trenčín do 15 rokov je Adam Laurinec a v kategórii do 14 rokov Adam Mikulaj.

Po tretí raz v histórii sme spoznali meno najlepšej žiačky a po druhý raz najlepšej futbalistky v kategórii juniorky/ženy. Medzi žiačkami triumfovala Zoja Lahká a v ženách Michaela Horváthová.

Premiérovo sme vyhlásili meno najlepšieho mládežníckeho trénera klubu, ktorým sa za prácu v prípravkách AS Trenčín stal Miroslav Karas.

Hviezdy AS Trenčín 2016 / AS Trenčín Awards 2016
Hráč roka – Matúš Bero
Cena za tímového ducha – Ryan Koolwijk
Objav roka – Martin Šulek
Trofej za najväčší nárast výkonnosti – Lukáš Skovajsa
Špeciálna cena – Milan Masaryk
Bielo-červené srdce – Igor Šemrinec
Hráč roka podľa fanúšikov – Matúš Bero
Spoluhráč roka – Ibrahim Rabiu
Mládežnícky tréner roka – Miroslav Karas

Mladé hviezdy AS Trenčín 2016
Najlepší mládežnícky futbalista – Martin Šulek
Najlepšia hráčka žiačky – Zoja Lahká
Najlepšia hráčka juniorky/ženy – Michaela Horváthová
Najlepší hráč U14 – Adam Mikulaj
Najlepší hráč U15 – Adam Laurinec
Najlepší hráč U16 – Jakub Kadák
Najlepší hráč U17 – Richard Beďatš
Najlepší hráč U18 – Filip Halgoš
Najlepší hráč U19 – Erik Prekop

Fotogaléria

               
 
Autor: astn
Rozpis zápasov
16:00 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
3:1 Famagusta
Prípravný, 22.1.2020
Górnik Zabrze - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Górniku Zabrze

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti Górniku Zabrze (1:3).

ASTV 22.1.2020

ASTV | Asistent trénera Höger a Križan po zápase proti Górniku

Asistent trénera Richard Höger a Richard Križan po prípravnom zápase proti...

A-tím 22.1.2020

Príprava | Na úvod sústredenia prehra proti Górniku po troch penaltách

Zverenci trénera Norberta Hrnčára prehrali v prvom zápase na...

ASTV 21.1.2020

ASTV | To najlepšie z prvého tréningového dňa v Ayia Napa

ASTV vám prináša to najlepšie z prvého tréningového dňa AS Trenčín na zimnom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak