ASTV 9.6.2016

Tím trénera Ševelu má za sebou prvý tréning

Prvý tím AS Trenčín pod vedením Martina Ševelu odštartoval vo štvrtok predpoludním prípravu na nový ročník Ligy majstrov a Fortuna ligy. Realizačný tím mal k dispozícii štrnásť hráčov do poľa a piatich brankárov.

Ostatní hráči sa k mužstvu pripoja neskôr. Lukáš Skovajsa a Matúš Bero dostali dlhšie voľno, keďže mali povinnosti v reprezentačných výberoch Slovenska. Pätica nigérijských futbalistov (Rabiu, Madu, Kalu, Bala, Udeh) priletí na Slovensko v piatok a už v sobotu bude trénovať s mužstvom. Gino van Kessel pricestuje v utorok, keďže počas dovoleniek odohral dva zápasy vo farbách Curacaa. Dvojica čínskych futbalistov príde taktiež o niečo neskôr. Čuang Cchung má rovnako ako Van Kessel program s národnou reprezentáciou. V rekonvalescencii je stále Milan Rundič.

„Latku sme si nastavili v minulých sezónach. Pre nás je cieľom v každej sezóne bojovať v najvyššej slovenskej súťaži tak, aby sme sa stali účastníkom európskych klubových súťaží. Priority nadchádzajúceho ročníka sme si zadelili interne, prvá fáze je Liga majstrov, nasleduje Fortuna liga. Pripravíme sa po všetkých stránkach. Náš veľký sen je dosiahnuť niečo v Európe. Snáď budeme mať aj trocha šťastia pri žrebe, chceme sa dostať minimálne do ďalšieho kola a potom sa uvidí," povedal pre TASR generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Mužstvo opustilo kvarteto Dávid Guba, Mitchell Schet, Ryan Koolwijk a Stefan Maierhofer. Záujem je aj o ďalších hráčov. „Najhorúcejší kandidáti sú Madu Kingsley, Gino van Kessel a Matúš Bero. Uvidíme, kto z nich odíde,“ prezradil výkonný šéf klubu. Naopak, na spadnutie je príchod zakončovateľa Rangela Jangu z FC Dordrecht. „Kluby už odsúhlasili transfer, dohodli sme sa aj s hráčom. Na budúci týždeň príde na lekársku prehliadku. Veríme, že následne sa stane naším futbalistom. Janga je hrotový útočník z holandskej druhej ligy. Je presne typom, aký hľadáme. V minulom ročníku nastrieľal mnoho gólov,“ doplnil Rybníček.

S tímom sa začala pripravovať aj skupina dorastencov. K dispozícii boli brankári Samuel Vavrúš, Samuel Švajka, obranca Dominik Rolinec a krídelník Erik Mikeš spoločne s najlepším strelcom dorasteneckej ligy Erikom Prekopom. Už niekoľko mesiacov je na Slovensku kolumbijský futbalista Pedro Barrios. Ten sa doposiaľ pripravoval s „devätnástkou“. Dnes vstúpil do prípravy s prvým tímom.

Káder v letnej príprave na sezónu 2016/2017
brankári: Igor Šemrinec, Adrián Chovan, Matej Vozár, Samuel Vavrúš, Samuel Švajka
obrancovia: Lukáš Skovajsa, Milan Rundič, Tomáš Šalata, Martin Šulek, Madu Kingsley, James Lawrence, Christopher Udeh, Peter Kleščík, Rafael Martins Vieira da Silva, Dominik Rolinec, Michal Ranko
stredopoliari: Ibrahim Rabiu, Patrik Kochan, Jakub Holúbek, Matúš Opatovský, Matúš Bero, Cchung-jao Ťin, Denis Jančo, Čuang Cchung, Dávid Richtárech
útočníci: Gino van Kessel, Aliko Bala, Samuel Kalu, Erik Mikeš, Erik Prekop, Pedro Barrios

Program prípravných stretnutí
FK Poprad - AS Trenčín (12. júna, Poprad, 18.15 h)
MŠK Žilina – AS Trenčín (25. júna, Žilina, 11.00 h, prípadne druhý zápas o 13.00 h)
FK Mladá Boleslav - AS Trenčín (29. júna, Čelákovice/ČR, 17.30 h)
Sparta Praha - AS Trenčín (1. júla, Praha/Strahov, 11.00 h)
FC Rostov - AS Trenčín (6. júla, Rakúsko, 18.00)

Fotogaléria

               
 
Autor: tasr, mg
Rozpis zápasov
17:00 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
2:0 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 22. kolo, 7.3.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 25.5.2020

A-tím | Prípravu na pokračovanie ligy odštartoval tréningový zápas

Prípravu na pokračujúcu sezónu Fortuna ligy odštartoval víkendový...

ASTV 25.5.2020

ASTV | Chudý a Depetris v druhej časti projektu AS Trenčín 65+

Náš klub má za sebou druhú časť komunitného projektu AS Trenčín 65+. Vďaka...

ASTV 24.5.2020

ASTV | Tréner Hrnčár a Abdul Zubairu k zmene v tréningovom pláne v čase ramadánu

Tréningový program prvého tímu AS Trenčín sa počas...

A-tím 22.5.2020

A-tím | V piatok prípravný zápas proti Trnave

AS Trenčín odštartuje hernú časť prípravy na pokračujúcu nadstavbu aktuálneho ročníka Fortuna...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak