ASTV 9.6.2016

Tím trénera Ševelu má za sebou prvý tréning

Prvý tím AS Trenčín pod vedením Martina Ševelu odštartoval vo štvrtok predpoludním prípravu na nový ročník Ligy majstrov a Fortuna ligy. Realizačný tím mal k dispozícii štrnásť hráčov do poľa a piatich brankárov.

Ostatní hráči sa k mužstvu pripoja neskôr. Lukáš Skovajsa a Matúš Bero dostali dlhšie voľno, keďže mali povinnosti v reprezentačných výberoch Slovenska. Pätica nigérijských futbalistov (Rabiu, Madu, Kalu, Bala, Udeh) priletí na Slovensko v piatok a už v sobotu bude trénovať s mužstvom. Gino van Kessel pricestuje v utorok, keďže počas dovoleniek odohral dva zápasy vo farbách Curacaa. Dvojica čínskych futbalistov príde taktiež o niečo neskôr. Čuang Cchung má rovnako ako Van Kessel program s národnou reprezentáciou. V rekonvalescencii je stále Milan Rundič.

„Latku sme si nastavili v minulých sezónach. Pre nás je cieľom v každej sezóne bojovať v najvyššej slovenskej súťaži tak, aby sme sa stali účastníkom európskych klubových súťaží. Priority nadchádzajúceho ročníka sme si zadelili interne, prvá fáze je Liga majstrov, nasleduje Fortuna liga. Pripravíme sa po všetkých stránkach. Náš veľký sen je dosiahnuť niečo v Európe. Snáď budeme mať aj trocha šťastia pri žrebe, chceme sa dostať minimálne do ďalšieho kola a potom sa uvidí," povedal pre TASR generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Mužstvo opustilo kvarteto Dávid Guba, Mitchell Schet, Ryan Koolwijk a Stefan Maierhofer. Záujem je aj o ďalších hráčov. „Najhorúcejší kandidáti sú Madu Kingsley, Gino van Kessel a Matúš Bero. Uvidíme, kto z nich odíde,“ prezradil výkonný šéf klubu. Naopak, na spadnutie je príchod zakončovateľa Rangela Jangu z FC Dordrecht. „Kluby už odsúhlasili transfer, dohodli sme sa aj s hráčom. Na budúci týždeň príde na lekársku prehliadku. Veríme, že následne sa stane naším futbalistom. Janga je hrotový útočník z holandskej druhej ligy. Je presne typom, aký hľadáme. V minulom ročníku nastrieľal mnoho gólov,“ doplnil Rybníček.

S tímom sa začala pripravovať aj skupina dorastencov. K dispozícii boli brankári Samuel Vavrúš, Samuel Švajka, obranca Dominik Rolinec a krídelník Erik Mikeš spoločne s najlepším strelcom dorasteneckej ligy Erikom Prekopom. Už niekoľko mesiacov je na Slovensku kolumbijský futbalista Pedro Barrios. Ten sa doposiaľ pripravoval s „devätnástkou“. Dnes vstúpil do prípravy s prvým tímom.

Káder v letnej príprave na sezónu 2016/2017
brankári: Igor Šemrinec, Adrián Chovan, Matej Vozár, Samuel Vavrúš, Samuel Švajka
obrancovia: Lukáš Skovajsa, Milan Rundič, Tomáš Šalata, Martin Šulek, Madu Kingsley, James Lawrence, Christopher Udeh, Peter Kleščík, Rafael Martins Vieira da Silva, Dominik Rolinec, Michal Ranko
stredopoliari: Ibrahim Rabiu, Patrik Kochan, Jakub Holúbek, Matúš Opatovský, Matúš Bero, Cchung-jao Ťin, Denis Jančo, Čuang Cchung, Dávid Richtárech
útočníci: Gino van Kessel, Aliko Bala, Samuel Kalu, Erik Mikeš, Erik Prekop, Pedro Barrios

Program prípravných stretnutí
FK Poprad - AS Trenčín (12. júna, Poprad, 18.15 h)
MŠK Žilina – AS Trenčín (25. júna, Žilina, 11.00 h, prípadne druhý zápas o 13.00 h)
FK Mladá Boleslav - AS Trenčín (29. júna, Čelákovice/ČR, 17.30 h)
Sparta Praha - AS Trenčín (1. júla, Praha/Strahov, 11.00 h)
FC Rostov - AS Trenčín (6. júla, Rakúsko, 18.00)

Fotogaléria

               
 
Autor: tasr, mg
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

ASTV 11.11.2019

ASTV | Artur Gajdoš strelil gól mesiaca september

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 10.11.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 15. kola Fortuna ligy proti DAC 1904...

ASTV 10.11.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti DAC 1904...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak