Aktuálne 20.6.2016

V druhom predkole Ligy majstrov proti Olimpiji Ľubľana

AS Trenčín sa v druhom predkole Ligy majstrov UEFA 2016/2017 stretne so slovinským šampiónom Olimpija Ľubľana. Rozhodol o tom pondelkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA). Dvojzápas sa odohrá v termíne 12. alebo 13. júla a 19. alebo 20. júla. Zverenci trénera Martina Ševelu začnú na ihrisku súpera.

Do 2. predkola bolo zaradených 34 tímov. AS Trenčín figuroval medzi nasadenými mužstvami. Okrem Ľubľany sme mohli naraziť na F91 Dudelange z Luxemburska, Hapoel Beer-Ševa z Izraela, macedónsky Vardar Skopje alebo FK Liepaja z Litvy.

"Som spokojný. Súper je z pohľadu atraktivity a dostupnosti naozaj prijateľný. Chceme a môžeme ísť ďalej. Počas sústredenia vo februári sme sa v Turecku stretli s druhým slovinským tímom NK Maribor. Máme predstavu, čo nás bude čakať. Určite narazíme na kvalitu, ale pokiaľ chceme ísť ďalej, musíme akceptovať súpera," povedal tréner Martin Ševela.

"Prvý zápas vonku môže byť pre nás výhodou. Súpera si najskôr preveríme na jeho ihrisku a pokúsime sa tam vytvoriť dobrú východiskovú pozíciu do odvety. Tú budeme na 90 percent hrať v Žiline. Tento týždeň v sobotu hráme v pod Dubňom proti domácim prípravný zápas na ich novom, umelom trávniku. Aspoň si preveríme si tamojšie podmienky," dodal Ševela.

Pred rokom sme v rovnakej fáze súťaže vypadli so Steauou Bukurešť. Ševela očakáva podobnú konfrontáciu. "Bude to asi podobné. Na februárovom sústredení sme okrem Mariboru hrali opäť aj proti Bukurešti. Hrajú podobný futbal. Nie sú tam veľké rozdiely. Aj oni chceli hrať kombinačný futbal. Nebolo to o nakopávaní," zdôraznil na záver Ševela.

Kapitán Peter Kleščík očakáva, že Ľubľana bude ešte kvalitnejší súper ako Maribor. "Je to jeden z tých ťažších súperov, ktorých sme mohli dostať. Avšak v zime sme si v Turecku zmerali sily s Mariborom a bol to vyrovnaný zápas. Musíme sa kvalitne nachystať. Som presvedčený, že v silách nášho mužstva je, aby sme toho súpera zvládli. Tréneri nám isto poskytnú o súperovi dostatok informácií. My sa budeme musieť sústrediť iba na seba, aby sme ten dvojzápas zvládli," povedal pre TASR Kleščík.

Zástupcovia Ľubľany nečakajú doma vypredaný zápas

„Olimpija hrá na novom štadióne pre 16 000 divákov, ktorý spustili do užívania približne v roku 2010. Zástupcovia klubu nečakajú, že zápas bude vypredaný. Preto Slovinci hneď avizovali, že našim fanúšikom môžu poskytnúť viac vstupeniek, než je povinnosťou podľa pravidiel UEFA. Vzhľadom na cestovanie je to určite atraktívny súper,“ komentoval žreb medzinárodný manažér klubu Andrej Žáčik, ktorý sa priamo v Nyone stretol zo zástupcami Olimpije. 

AS si podľa kapitána Olimpije zaslúži rešpekt, ale nič viac

NK Olimpija Ľubľana vznikol v roku 2005 pod menom NK Bežigrad. Premenovaním na Olimpiju sa prihlásil k tradícii ľubľanskej Olimpije, ktorá skrachovala v roku 2004. Nie je však nástupcom niekdajšieho štvornásobného majstra. NK vstúpil do najvyššej súťaže v roku 2009. Dvakrát sa stal vicemajstrom (2011/2012 a 2012/2013). Od roku 2010 štartoval štyrikrát v Európskej lige. Najďalej sa dostal v ročníku 2011/2012, keď prešiel tri predkolá. V treťom nestačil na rakúsku Austriu Viedeň. V ročníku 2013/2014 Olimpiju vyradil v druhom predkole MŠK Žilina (3:1 a 0:2).

„Musíme myslieť pozitívne a túžiť po postupe. Šance sú päťdesiat na päťdesiat. Slovenský zástupca v Lige majstrov si zaslúži rešpekt, ale nič viac. Čakajú nás ťažké dva zápasy, no musíme veriť vo vlastné schopnosti,“ povedal kapitán Olimpije Darijan Matič a taliansky tréner „drakov“ Rodolfo Vanoli dodal: „Máme ešte dostatok času pripraviť sa na súpera a zvýšiť kvalitu nášho tímu. Verím, že naši chlapci sú schopní predviesť dva kvalitné výkony. Trenčín síce nepoznáme najlepšie, ale ak niekto vyhrá ligu s náskokom dvanástich bodov, nemá priemerné mužstvo.“

Autor: astn, tasr
Rozpis zápasov
15:30 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 21. kolo, 1.3.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
2:0 Bratislava
Fortuna liga, 20. kolo, 22.2.2020
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 25.2.2020

FL | Informácie k zápasu proti Seredi v Zlatých Moravciach

Zápas nasledujúceho 21. kola odohráme na štadióne v Zlatých Moravciach. „Doma“ sa...

A-tím 25.2.2020

Bergsen | Zaslúžili sme si viac

Náš premiérový zápas na novom Tehelnom poli mohol skončiť celkom inak. Vytvorili sme si niekoľko vyložených...

ASTV 24.2.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Slovanu Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 20. kola Fortuna ligy proti ŠK Slovan...

Fotogalérie 22.2.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Slovanu Bratislava

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti ŠK Slovan Bratislava (0:2).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak