ASTV 20.8.2016

Reiter ďalším z úspešných futbalistov pracujúcich pre AS Trenčín

Martin Ševela, Vladimír Cifranič, Martin Fabuš, Juraj Ančic a Ľubomír Talda. Všetci piati majú za sebou zaujímavú futbalovú minulosť a všetci piati obliekali v minulosti dres Ozety Dukla Trenčín. Spája ich však aj to, že v napredovaní futbalu pod Čákovým hradom pomáhajú aj dnes. Spomenutú päticu doplnilo počas leta ďalšie zaujímavé slovenské meno.

V štruktúrach klubu začal pôsobiť bývalý reprezentačný útočník Ľuboš Reiter. Dnes štyridsaťjedenročný začínajúci tréner obliekal v minulosti dres Prešova, Žiliny, Olomouca a Petržalky. Na vlastnej koži si vyskúšal aj americkú MLS za Chicago Fire.

„Naďalej hľadáme osobnosti, ktoré by mohli v budúcnosti oživiť slovenskú trénerskú scénu. Na základe referencií, dlhodobejšieho sledovania práce Ľuboša Reitera, následných rozhovorov a našej analýzy, sme sa rozhodli pre jeho angažovanie. Sme presvedčení, že môže v budúcnosti pracovať na najvyšších trénerských pozíciách nielen v mládeži, ale možno aj pri prvom mužstve,“ povedal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček

Aktuálne stále jeden z desiatky najlepších reprezentačných kanonierov (28 zápasov/9 gólov) prechádza fázou spoznávania kompletnej klubovej štruktúry. Práve preto pracuje na troch rôznych pozíciách.

„Veríme, že jeho adaptácia prebehne bez problémov,“ povedal Rybníček a k náplni práce rodáka zo Stropkova dodal: „Chceme, aby spoznal celú pyramídu fungovania, filozofie a vízií klubu z pohľadu športovej úrovne. Preto sa stal členom realizačného tímu A-mužstva, asistentom trénera v treťoligovej Nemšovej a pomáha pri individuálnych tréningoch talentovaných ofenzívnych hráčov.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 27.1.2020

Príprava | Nohejbal po dráme pre balkánsku trojicu

Zimné sústredenia v priaznivejších klimatických podmienkach sú nielen v znamení...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Asistent trénera Ančic po zápase proti FK Čukarički

Asistent trénera Juraj Ančic po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički (2:0).

ASTV 25.1.2020

ASTV | David Depetris po zápase proti FK Čukarički

David Depetris po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas sústredenia v...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak