A-tím 23.8.2016

Holúbek prihral na gól a odkázal: Budete mi chýbať

Nedeľňajší súboj najvyššej domácej súťaže proti MFK Ružomberkom (3:1) priniesol zaujímavý futbal. Tím okolo kapitána Petra Kleščíka po kvalitnom výkone zaslúžene vybojoval tri body a v tabuľke sa posunul na vyššie priečky. Hoci Aliko Bala strelil dva góly, hlavnou postavou zápasu bol Jakub Holúbek.

V Trenčíne strávil celú kariéru, no prišiel čas na nové výzvy. Jakub Holúbek odohral v nedeľu proti Ružomberku posledný zápas v trenčianskom drese pod hradom Matúša Čáka. „Stretnutie som si doslova užil. Darilo sa nám. Ponúkli sme kvalitnú hru a aj keď sme inkasovali nešťastný gól, nezlomil nás. Po prestávke sme súperovi nedali dýchať. Ukázali sme kvalitu,“ tešil sa soblahovský rodák.

Práve vďaka jeho milimetrovému centru sme sa už po sedemnástich minútach tešili z úvodného gólu. „Snažil som sa poslať loptu čo najpresnejšie. Ani pre Alika (Balu) to nebolo jednoduché. Dobre si nabehol a skvele zakončil hlavou. Klobúk dole,“ pokračoval Holúbek.

Na ihrisku bol až do záverečného hvizdu. Vyslúžil si veľký potlesk na otvorenej scéne a niektorí fanúšikovia sa k nemu ani nedostali, keďže súkromné rozlúčky nemali konca kraja. „Je to ťažké. Som v Trenčíne odmalička. Zažil som tu krásne aj menej pekné chvíle. Je čas posunúť sa ďalej. Vďaka patrí všetkým, s ktorými som sa v klube stretol. Budete mi chýbať,“ doplnil Holúbek a priznal, že sa na ihrisku neubránil slzám.

Šemrinec chce v prvom rade pomôcť tímu

Návrat medzi tri žrde zažil Igor Šemrinec. Skúsený gólman niekoľko týždňov kryl chrbát mladšiemu kolegovi Adriánovi Chovanovi. „O všetkom som sa dozvedel deň pred zápasom. Návrat do brány ma teší. Stihol som si ešte zahrať s Holubom a body zostali doma. S výsledkom môžeme byť spokojní. Väčšinu zápasu sme mali vo svojich rukách. Záver sme si užili a pobavili divákov,“ vyznal sa po záverečnom hvizde rodák z Prievidze.

V zápase pôsobil napriek dlhšiemu výpadku sebaisto a tím podržal. „Snažil som sa koncentrovať. Teší ma, že môj výkon z tribún vyznel sebavedomo. Nikomu však nič nejdem dokazovať. V prvom rade chcem pomôcť tímu,“ dodal Šemrinec.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 20.10.2019
AS Trenčín - FK Senica
2:2 Žilina
Fortuna liga, 11. kolo, 6.10.2019
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 12.10.2019

ASTV | Pokrok pri výstavbe nového štadióna na Sihoti

ASTV vám prináša reportáž mapujúcu pokroky pri výstavbe nového štadióna na Sihoti.

Fotogalérie 11.10.2019

Fotogaléria | Turnaj FIFA20 Cup v OC Laugaricio

Fotogaléria Petra Kapustu z turnaja FIFA20 Cup v OC Laugaricio.

ASTV 11.10.2019

Esports | AS Trenčín odpálil v Laugariciu novú FIFA20

AS Trenčín a PlayStation vám rovnako ako počas posledných dvoch rokov priniesli...

ASTV 10.10.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#30)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak