A-tím 24.8.2016

Vo Viedni s motiváciou a na víťazstvo

Napriek štvorgólovej prehre v domácom stretnutí zverenci trénera Martina Ševelu neodcestovali s odovzdanou náladou na štvrtkovú odvetu play-off o postup do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA na štadióne Rapidu Viedeň.

"Naše mladé mužstvo dostane veľkú školu. Nadobudneme skúsenosti, ktoré sa výborne hodia aj do Fortuna ligy alebo v prípadných budúcich bojoch na medzinárodnej scéne," povedal na stredajšej predzápasovej tlačovej konferencii Ševela.

Kľúč k úspechu spočíva v efektivite. "V európskych zápasoch nie je veľa šancí, keďže defenzívna činnosť súperov je na vyššej úrovni. Zásahy sa pripisujú ťažšie, o to efektívnejší musíme byť v zakončení. Pokiaľ zo štyroch možností strelíte tri góly, je to výborné. Asi nastane posun v rozostavení, no nie v hernom štýle. Zostávame verní atraktívnemu futbalu po zemi," pokračoval kormidelník AS.

Do zápasu v Rakúsku s určitosťou nezasiahne kvarteto Lukáš Skovajsa, Ibrahim Rabiu, Matúš Opatovský a Aldo Baéz. Otázny je štart Samuela Kaluho. "Rabiu s nami necestoval, nepustil ho opäť členok. Aj keď v prvom zápase zvládol tridsať minút, následne sa mu vrátili bolesti. Kalu má zdravotné problémy a rovnako zostal doma. Uvidíme, či sa k nám pripojí vo štvrtok. Skovajsa a Opatovský sú po operácii, už trénujú, ale nie je na plnú záťaž. Baéza rovnako ako Kalua trápi viróza."

Otáznik visí nad štartom Kingsleyho Madua, ktorý sa pripojil už ako čerstvý bronzový medailista z olympijských hier v Rio de Janeiro. "Má za sebou dlhý let, takže tréning neabsolvuje s mužstvom. Uvidíme, ako na tom bude vo štvrtok," uviedol Ševela.

Z dôvodu vynútených absencií pristúpi tréner k zmenám v základnej jedenástke. "Nastúpi stopercentne nachystaná zostava, ktorá odovzdá maximum. Na situáciu sa pozeráme reálne, nepôjde až tak o výsledok, ale o kolektívnosť a výkon tímu. Potom sa môže dostaviť i rezultát. Potrebujeme pracovať na vlastnom zlepšení. Rapid ukázal silu, od začiatku však zabojujeme o víťazstvo. Európska liga, nový štadión, rakúsky veľkoklub - to všetko nám poskytuje motiváciu," uzavrel Ševela.

Širšia nominácia AS Trenčín na zápas proti Rapidu Viedeň
Igor Šemrinec, Adrián Chovan, Matej Vozár - Martin Šulek, Christopher Udeh, Peter Kleščík, Rafael da Silva, James Lawrence, Dávid Richtárech, Jakub Holúbek, Jakub Paur, Denis Jančo, Aliko Bala, Rangelo Janga, Samuel Kalu (otázny), Jamarro Diks, Erik Prekop, Erik Mikeš, Huang Cong, Kingsley Madu, Filip Halgoš, Cong Yao Yin, Jeffrey Ket

Autor: tasr, foto: tasr
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.1.2020

ASTV | Asistent trénera Ančic po zápase proti FK Čukarički

Asistent trénera Juraj Ančic po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički (2:0).

ASTV 25.1.2020

ASTV | David Depetris po zápase proti FK Čukarički

David Depetris po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas sústredenia v...

A-tím 25.1.2020

Príprava | Cenné víťazstvo proti štvrtému tímu srbskej ligy

Zverenci trénera Norberta Hrnčára vyhrali v druhom zápase na sústredení v...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak