A-tím 24.8.2016

Vo Viedni s motiváciou a na víťazstvo

Napriek štvorgólovej prehre v domácom stretnutí zverenci trénera Martina Ševelu neodcestovali s odovzdanou náladou na štvrtkovú odvetu play-off o postup do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA na štadióne Rapidu Viedeň.

"Naše mladé mužstvo dostane veľkú školu. Nadobudneme skúsenosti, ktoré sa výborne hodia aj do Fortuna ligy alebo v prípadných budúcich bojoch na medzinárodnej scéne," povedal na stredajšej predzápasovej tlačovej konferencii Ševela.

Kľúč k úspechu spočíva v efektivite. "V európskych zápasoch nie je veľa šancí, keďže defenzívna činnosť súperov je na vyššej úrovni. Zásahy sa pripisujú ťažšie, o to efektívnejší musíme byť v zakončení. Pokiaľ zo štyroch možností strelíte tri góly, je to výborné. Asi nastane posun v rozostavení, no nie v hernom štýle. Zostávame verní atraktívnemu futbalu po zemi," pokračoval kormidelník AS.

Do zápasu v Rakúsku s určitosťou nezasiahne kvarteto Lukáš Skovajsa, Ibrahim Rabiu, Matúš Opatovský a Aldo Baéz. Otázny je štart Samuela Kaluho. "Rabiu s nami necestoval, nepustil ho opäť členok. Aj keď v prvom zápase zvládol tridsať minút, následne sa mu vrátili bolesti. Kalu má zdravotné problémy a rovnako zostal doma. Uvidíme, či sa k nám pripojí vo štvrtok. Skovajsa a Opatovský sú po operácii, už trénujú, ale nie je na plnú záťaž. Baéza rovnako ako Kalua trápi viróza."

Otáznik visí nad štartom Kingsleyho Madua, ktorý sa pripojil už ako čerstvý bronzový medailista z olympijských hier v Rio de Janeiro. "Má za sebou dlhý let, takže tréning neabsolvuje s mužstvom. Uvidíme, ako na tom bude vo štvrtok," uviedol Ševela.

Z dôvodu vynútených absencií pristúpi tréner k zmenám v základnej jedenástke. "Nastúpi stopercentne nachystaná zostava, ktorá odovzdá maximum. Na situáciu sa pozeráme reálne, nepôjde až tak o výsledok, ale o kolektívnosť a výkon tímu. Potom sa môže dostaviť i rezultát. Potrebujeme pracovať na vlastnom zlepšení. Rapid ukázal silu, od začiatku však zabojujeme o víťazstvo. Európska liga, nový štadión, rakúsky veľkoklub - to všetko nám poskytuje motiváciu," uzavrel Ševela.

Širšia nominácia AS Trenčín na zápas proti Rapidu Viedeň
Igor Šemrinec, Adrián Chovan, Matej Vozár - Martin Šulek, Christopher Udeh, Peter Kleščík, Rafael da Silva, James Lawrence, Dávid Richtárech, Jakub Holúbek, Jakub Paur, Denis Jančo, Aliko Bala, Rangelo Janga, Samuel Kalu (otázny), Jamarro Diks, Erik Prekop, Erik Mikeš, Huang Cong, Kingsley Madu, Filip Halgoš, Cong Yao Yin, Jeffrey Ket

Autor: tasr, foto: tasr
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 9. kolo, 22.9.2019
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
2:1 Michalovce
Fortuna liga, 8. kolo, 14.9.2019
MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 15.9.2019

FL | Po skorej červenej karte prehra na Zemplíne

Fortunaligový tím AS Trenčín prehral v zápase 8. kola najvyššej domácej súťaže na ihrisku...

ASTV 14.9.2019

ASTV | Koolwijk pred zápasom proti Michalovciam

ASTV vám prináša rozhovor s Ryanom Koolwijkom pred stretnutím 8. kola Fortuna ligy proti MFK...

ASTV 13.9.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#28)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

ASTV 12.9.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Šalkovej

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Šalková (5:1).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak