A-tím 26.8.2016

Som hrdý na náš tím, povedal Lawrence

Napriek vysokej domácej prehre hlavy nesklonili. Zverenci trénera Martina Ševelu predviedli na novučičkom Allianz štadióne v odvete play-off Európskej ligy oduševnený výkon, ktorý korunovali dvoma gólmi a cenným víťazstvom (2:0). Hoci Rapid Viedeň zdolali, v konečnom účtovaní to na postup nestačilo. S pohárovou Európou sa však rozlúčili dôstojne a v porovnaní s predchádzajúcimi sezónami urobili ďalší krok vpred.

„Ukázali sme, že náš tím má charakter. Po prvom stretnutí sme to nezabalili. Odveta bola parádna. Z európskej scény môžeme odísť so zdvihnutými hlavami,“ povedal tesne po záverečnom hvizde Jakub Paur.

Prvý polčas priniesol atraktívny futbal, ktorí naši hráči okorenili dvoma gólmi. Po rýchlom góle Jamesa Lawrencea ešte do prestávky pridal druhý zásah práve Paur. V druhom polčase sa tím okolo kapitána Petra Kleščíka snažil nadýchnuť k náporu, no napokon ho pribrzdila červená karta pre Denisa Janča. „S desiatimi hráčmi už bolo veľmi náročné strieľať ďalšie góly. V závere nám dochádzali sily. Denisove karty sa mi zdali veľmi prísne,“ pokračoval rodák z Višňového.

Na hre nášho tímu videl mnoho pozitív. „Nebáli sme sa hrať. Lepšie sme kombinovali v strede poľa. Prečíslovali sme súpera. Vytvárali si šance a dokázali zakončovať. Boli sme sebavedomí,“ zamýšľal sa Paur.

Čiastočne spokojný bol po skončení stretnutia aj James Lawrence, strelec úvodného zásahu večera. „Prišli sme hrať na víťazstvo. Prvá polovica zápasu nám vyšla skvele. Viedli sme o dva góly. Po prestávke sme dokázali byť naďalej nebezpeční, hoci nás bolo o jedného menej. Domáci si nemohli byť ničím istí. Na náš tím som hrdý. Ukázali sme, že sa môžeme rovnať aj s Rapidom, ktorý pred pár mesiacmi vyhral základnú skupinu Európskej ligy,“ nechal sa počuť anglický rodák.

Jančo sa spoluhráčom ospravedlnil, súpera poriadne nevidel

Smutným hrdinom včerajšieho zápasu bol Denis Jančo. Futbalista, ktorý iba na začiatku mesiaca oslávil devätnáste narodeniny, nedohral pre červenú kartu. „Súpera som poriadne nevidel. Šiel som do súboja. Noha bola vyššie, jeho hlava išla smerom nadol. Rozhodca situáciu posúdil ako posúdil. Mrzí ma to. Spoluhráčom sa chcem touto cestou ospravedlniť,“ smútil stredopoliar, ktorý si skvele zastal uvoľnený post po zranenom Ibrahimovi Rabiuovi.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 27.1.2020

Príprava | Nohejbal po dráme pre balkánsku trojicu

Zimné sústredenia v priaznivejších klimatických podmienkach sú nielen v znamení...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Asistent trénera Ančic po zápase proti FK Čukarički

Asistent trénera Juraj Ančic po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički (2:0).

ASTV 25.1.2020

ASTV | David Depetris po zápase proti FK Čukarički

David Depetris po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas sústredenia v...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak