A-tím 11.9.2016

Futbal sa nedá hrať bez srdca, povedal Paur

Stáva sa z neho miláčik publika. Nová tvár v našom drese Jakub Paur už viackrát ukázal, že pre Trenčín odovzdá všetko, čo sa v ňom nachádza. Aj v sobotňajšom stretnutí proti Trnave (3:3) drel od začiatku až do posledného hvizdu. Odmenou mu bol prvý gól pred vlastnými fanúšikmi, ktorý si poriadne vychutnal.

„Cítim sa výborne, pretože som sa doma presadil vôbec po prvý raz. O to viac, že som dve minúty predtým nepremenil samostatný nájazd. Spadol mi kameň zo srdca. V tom čase sme sa dostali do vedenia. V tej chvíli som si myslel, že si už vedenie postrážime. Napokon vďaka aj za jeden bod,“ povedal tesne po záverečnom hvizde Jakub Paur.

Jeho premiérový gól na Sihoti bol skutočne výstavný. Po centri Denisa Janča sa zavesil do vzduchu a zo súperovho gólmana urobil iba štatistu. Lopta sa od brvna odrazila za bránkovú čiaru. „Je skvelé, keď počujete ako diváci kričia vaše meno. Za podporu im ďakujem. Dúfam, že ich budem výkonmi tešiť aj naďalej,“ pokračoval rodák z Višňového pri Trenčíne.

Zápas proti Trnave priniesol opäť dramatickú zápletku. Šesť gólov, z ktorých ten posledný znamenal doslova erupciu radosti na tribúnach. „Proti Trnave sa nikdy nehrá jednoducho. Dôležitý je stred poľa, kde sa zväčša rozhoduje o úspechu či neúspechu. Napokon sme záver vybojovali. Nevzdali sme sa, nezabalili sme to, ale makali až do konca. Dreli sme za Trenčín,“ vysvetľoval niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Faktor nezlomnej vôle opäť úradoval. Napriek nepriaznivému vývoju sa zverenci trénera Martina Ševelu nevzdali a nechali na ihrisku všetko, čo po záverečnom hvizde fanúšikovia ocenili potleskom. „Futbal sa nedá hrať bez srdca. Každý z nás musí dať do hry to svoje. Hoci sme iba remizovali, môže nás to v skutočnosti posunúť oveľa ďalej ako pohodlná výhra,“ povedal na záver Paur.

Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 5.7.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 4. kola nadstavby Fortuna ligy proti ŠKF iClinic...

A-tím 5.7.2020

Príprava | Víťazstvo na ihrisku druholigového Púchova

Tím vedený Jurajom Ančicom vyhral prípravný zápas na ihrisku MŠK Púchov 2:0 (0:0)....

ASTV 5.7.2020

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti MŠK Púchov

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu AS Trenčín - MŠK Púchov (2:0).

ASTV 5.7.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Seredi

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti ŠKF iClinic Sereď (3:2).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak