A-tím 24.9.2016

Zoberme si všetko pozitívne, želá si Paur

Stal sa hrdinom sobotňajšieho večera. V súboji proti Slovanu Bratislava (2:1) strelil po hodine gól, ktorý napokon dostal prívlastok víťazný. Strelec Jakub Paur ho utekal osláviť s fanúšikmi.

Po troch zápasoch bez pocitu víťazstva sa to konečne podarilo. Navyše so súperom, proti ktorému chutí víťazstvo dvojnásobne. Po vyrovnanom prvom polčase o všetkom rozhodla nová tvár v kabíne Jakub Paur. „Vždy chcem streliť gól. Nie kvôli sebe, ale aby som pomohol mužstvu. Z triumfu mám obrovskú radosť. Ukázali sme túžbu po víťazstve, ktorá nám predtým v niektorých okamihoch chýbala. Víťazstvo chutí sladko,“ usmieval sa po záverečnom hvizde niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Tri body nám však do lona nepadli samé. Hráči ich na ihrisku museli vydrieť. „Slovan má vysokú kvalitu a výborných hráčov, čoho sme si plne vedomí. Zápas nebol jednoduchý. Sme radi, že sme ho po prestávke túžbou a srdiečkom zlomili vo svoj prospech. Každý z nás vydal zo seba maximum. Práve o tom to je.“

Konfrontácie Trenčína a Slovana Bratislava prinášali v predchádzajúcej sezóne futbal najvyššej kvality. Podobný zápas si Jakub Paur mohol vyskúšať na vlastnej koži vôbec prvý raz. „Úroveň hry bola vysoká. Hralo sa zo strany na stranu s množstvo súbojom a troma gólmi. Diváci museli byť spokojní.“

Vďaka trom bodom sme sa posunuli v tabuľke Fortuna ligy vyššie. Rozdiel medzi tretím a ôsmym miestom je iba štvorbodový. „Pohľad na tabuľku pre nás momentálne nie je až taký dôležitý. Zo sobotňajšieho zápasu si chceme zobrať všetky pozitívne veci a na nich stavať ďalej. Musíme z nich profitovať aj v ďalších jesenných zápasoch,“ vysvetľoval rodák z Višňového pri Žiline.

V strede poľa dostal po pohárovom zápase s Púchovom druhý raz príležitosť mladučký Filip Halgoš. Jeden z najväčších talentov súčasného futbalu na Sihoti odohral celých deväťdesiat minút a na ihrisku sa rozhodne nestratil. „Filip je výborne technicky vybavený hráč. Má to v hlave upratané. Ak bude pokračovať v nastolenej ceste, má pred sebou skvelú budúcnosť. Hrali sa mi s ním veľmi dobre,“ pochválil osemnásťročného spoluhráča Paur.

Autor: mj
Rozpis zápasov
  Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
1:1 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 13.12.2019

A-tím | Kleščík a Skovajsa sa rozlúčili s AS Trenčín

Dve dlhoročné opory končia svoje pôsobenie pod Čákovým hradom. Dvojici odchovancov...

ASTV 13.12.2019

ASTV | Rozhodnite o tom, kto strelil gól mesiaca november

ASTV vám prináša novembrovú edíciu ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS...

Rozhovory 12.12.2019

Slovnaft Cup | Štvrťfinálový žreb nám určil Slovan Bratislava

Vo štvrťfinále 51. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2019/2020...

ASTV 11.12.2019

Basketbal | Nový šport v AS Trenčín, tréningy detí trikrát do týždňa

Najmladším členom Asociácie športov sa len pred niekoľkými týždňami...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak