Aktuality - archiv 11.2.2009

Zlatý víkend prípravky U8

Mladí futbalisti AS počas víkendu na víťaznej vlne.

Mladí prípravkári, ročník narodenia 2001, majú za sebou nezabudnuteľný víkend. V sobotu žali úspechy na turnaji v Nitre a v nedeľu triumfovali na ďalšom podujatí v Bratislave.

Víťazné ťaženie pod Zoborom odštartovali vysokou výhrou 4:0 nad domácou Nitrou. Potom nadelili bratislavskému Slovanu ešte krutejší debakel - trenčianska mládež vyhrala 7:1. Nasledovali zhodné výhry 2:1 nad Dubnicou a Martinom a napokon víťazstvo 3:0 s Lokomotívou Trnava.

Najlepšie výkony podali osemroční žiačikovia AS v posledných dvoch dueloch. Naopak, v susedskom derby s Dubnicou, akoby sa Trenčania trošku trápili. Víťazstvo im však, najmä vďaka bojovnému duchu, ani tak neuniklo. Pochvala je o to väčšia, že nepriaznivo sa črtajúci zápas otočili vo svoj prospech až v závere. Najlepším strelcom turnaja sa stal Trenčan Filip Tatranský. Brankárov súperov rozosmutnil celkovo deväťkrát. 

Spanilá jazda mladíkov spod Čákovho hradu pokračovala aj na nedeľnom turnaji v Bratislave. Po výhre v skupine nasledovalo semifinále a hladké víťazstvo nad Trnavou 4:0. Vyvrcholenie turnaja malo potom všetky potrebné parametre. V zápase s Brezovou pod Bradlom nechýbalo nasadenie, bojovnosť, dramatické situácie, ba dokonca ani emócie. Trenčania dosiahli víťazný gól zásluhou Michala Matúša neuveriteľných 10 sekúnd pred koncom. Zlatý víkend tak uzavreli výhrou 2:1.

Zostava AS 2001:
V Nitre: Daniel Šebák - Šimon Masár, Filip Tatranský, Ondrej Matejka, Michal Matúš, Adam Ďurec, Karol Osvald, Timotej Staníček, Lukáš Henčel, Tomáž Hozlár, Kristián Sámel, Róbert Ambrož, Erik Švec

V Bratislave: Rasťo Hodál - Šimon Masár, Filip Tatranský, Michal Matúš, Lukáš Henčel, Kristián Sámel, Martin Číž, František Repa, Erik Švec

Autor: mm
Rozpis zápasov
19:00 Senica
Fortuna liga, 1. kolo, 20.7.2019
FK Senica - AS Trenčín
1:2 Kielce
Prípravný, 12.7.2019
AEK Atény - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 16.7.2019

A-tím | Sleegers prestúpil, Chovan a Pišoja na hosťovanie

Ešte pred štartom novej sezóny Fortuna ligy prichádza aj pohyb smerom von z kádra...

ASTV 15.7.2019

ASTV | Ján Veselý strelil gól mesiaca máj/jún

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za máj/jún....

ASTV 13.7.2019

ASTV | Šemrinec a Depetris po zápase proti AEK Atény

ASTV vám prináša rozhovory s Igorom Šemrincom a Davidom Depetrisom po prípravnom zápase...

ASTV 13.7.2019

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti AEK Atény

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu AEK Atény - AS Trenčín (1:2).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak