Aktuality - archiv 19.2.2009

Rekonštrukčné úpravy na Mestskom futbalovom štadióne zatiaľ stagnujú

Futbalový klub čaká na stretnutie s primátorom mesta Trenčín.

Koncom minulého roka sme na klubovej stránke verejnosť informovali o nutnosti investícií do infraštruktúry Mestského futbalového štadióna. Stav tribún nespĺňa bezpečnostné kritériá. Pre bezproblémové pôsobenie v republikových súťažiach v nasledujúcom období je ďalej nutné vybudovať turniketový a kamerový systém. Potrebné sú aj ďalšie rekonštrukčné úpravy. O kritickom stave štadióna sme podrobne informovali aj čelných predstaviteľov mesta Trenčín.

Mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo 16. decembra 2008 finančnú dotáciu vo výške 359 820 € určenú na prevádzku a činnosť futbalového štadióna, ďalej na revíziu a prehliadky areálu štadióna ako aj na technickú dokumentáciu a rekonštrukciu futbalového štadióna. Od tohto okamihu zástupcovia AS Trenčín viackrát iniciovali stretnutie s partnermi na meste. Zatiaľ bez konkrétneho výstupu. „Už začiatkom roka sme rokovali s viceprimátorom Tomášom Vaňom a prednostom mestského úradu Františkom Sádeckým. Stretnutie malo informatívny charakter. Generálny manažér klubu Róbert Rybníček predostrel predstavy AS o najnutnejších investíciách do štadióna,“ informuje Marek Svátek zodpovedný za komunikáciu klubu s verejnosťou. V tejto súvislosti zaslal generálny manažér klubu oficiálny list na ekonomické oddelenie mestského úradu, v ktorom vyšpecifikoval predstavu AS o prerozdelení peňazí. Vedenie AS Trenčín sa od úvodného stretnutia pokúšalo opakovane vrátiť sa k rozhovorom, ktoré by objasnili spôsob prerozdelenia financií. Napriek viacerým pokusom zo strany klubu, sa ale partnerské strany zatiaľ nestretli.

Z dôvodu zachovania bezpečnosti divákov na zápasoch prijal futbalový klub krízový variant dočasne znížiť kapacitu štadióna iba na miesta na hlavnej tribúne (cca 3000 sedadiel). Rekonštrukcia ostatných betónových tribún by bola podľa odborného posudku nerentabilná. Klub vytrvalo hľadá možnosti výstavby alternatívnych tribún. V súčasnosti je v kontakte s viacerými dodávateľskými firmami, schopnými vybudovať v krátkom časovom horizonte novú tribúnu pre 1000 až 2000 divákov. Tá by mala byť umiestnená oproti hlavnej tribúne. AS Trenčín má v súčasnosti k dispozícii niekoľko vypracovaných projektov. „Otázku výstavby novej tribúny budeme schopní riešiť až po osobnom stretnutí s našimi partnermi na meste. Ako som už uviedol, viackrát sme sa snažili o stretnutie s pánom primátorom. Pre jeho pracovnú vyťaženosť sa nám to ale zatiaľ nepodarilo. Veríme, že už v najbližších dňoch sa tak udeje a že po definitívnom určení si stratégie ako využiť dotáciu mesta pridelenú na rekonštrukčné práce Mestského futbalového štadióna, budeme môcť pristúpiť ku konkrétnym stavebným prácam,“ opísal aktuálnu situáciu súvisiacu s kapacitou štadióna Marek Svátek.

Autor: astn
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 27. kolo, 13.6.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
4:0 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 30.5.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava (4:0).

ASTV 30.5.2020

ASTV | Tréner Hrnčár a Igor Šemrinec po zápase proti Spartaku Trnava

Tréner Norbert Hrnčár a brankár Igor Šemrinec pre ASTV po prípravnom...

ASTV 29.5.2020

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti Spartaku Trnava

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu AS Trenčín - FC Spartak Trnava (4:0).

A-tím 29.5.2020

Príprava | Po týždňoch bez futbalu sme zdolali trnavský Spartak

Zverenci trénera Norberta Hrnčára zdolali Spartak Trnava v prvom prípravnom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak