Rozhovory 10.12.2016

Trojica Nigérijčanov podpísala trojročné zmluvy

AS Trenčín pokračuje po nevydarenej jesennej časti aktuálneho ročníka Fortuna ligy v zmenách v tíme. Po holandskom stredopoliarovi Desleyovi Ubbinkovi podpísali kontrakty traja osemnásťroční Nigérijčania. Od zimnej prípravy budú trénerom prvého mužstva k dispozícii krídelníci Usman Adekunle Issa, Hillary Gong Chukwah a stredopoliar Abdul Musa Zubairu. Všetci traja prichádzajú z GBS Academy, ktorá vychovala aj trojicu Moses Simon, Samuel Kalu a Kingsley Madu.

Všetci traja pracovali v našom tréningovom procese dva mesiace. Dôkladne sme si ich preverili a napokon sa rozhodli všetkým trom ponúknuť trojročné kontrakty,“ povedal generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

„Sme presvedčení, že napriek svojmu veku môžu už na jar zabojovať o miesta v základnej jedenástke. Dôležitým pre nás je aj fakt, že sa nám podarilo zvýšiť konkurenciu v prvom mužstve. Našim cieľom je oživiť káder a pripraviť základy budúcoročného mužstva. Všetci traja sa môžu stať jeho pevnou súčasťou,“ dodal Rybníček.

Trojicu nových hráčov pozná najlepšie tréner našej „devätnástky“ Marek Dobiáš, ktorý ich mal počas uplynulých týždňov v tréningovom procese staršieho dorastu.

„Issa môže hrať na oboch krajoch ihriska. Taktiež na pozícii hrotového útočníka. Je to rýchly a dynamický typ futbalistu. Hillary je podobný typ. Obaja sú stále veľmi mladí a majú skutočne veľký potenciál. Ak budú na sebe pracovať rovnako ako to predvádzali doposiaľ, stanú sa dôležitou súčasťou prvého mužstva. Tretí z mladých Nigérijčanov Abdul je stredový hráč. Veľmi dobre sa ukazuje na pozícii defenzívneho stredopoliara. Dobre pracuje s priestorom. Vie vyhodnotiť moment pre zrýchlenie hry kolmým pasom, alebo spomalenie krátkou prihrávkou. Má asi najväčšie predpoklady na to, aby sa skoro presadil v prvom mužstve,“ komentoval Marek Dobiaš.

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.11.2019

ASTV | Návrat k atmosfére šiesteho večera Siene slávy

ASTV vám prináša filmový návrat k atmosfére šiesteho slávnostného večera Siene slávy...

Sieň slávy 19.11.2019

SSTnF | Exkluzívne rozhovory z inauguračného večera Siene slávy 2019

Návrat ASTV k inauguračnému večeru Siene slávy trenčianskeho futbalu...

Fanúšikovia 19.11.2019

Fanúšikovia | Charitatívny McHappy Day dnes v trenčianskom McDonald´s

Sieť reštaurácií McDonald´s privíta po celom svete množstvo známych...

Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak