Aktuality - archiv 25.2.2009

Trenčiansky mestský úrad zrušil dotáciu

Mestský futbalový štadión prišiel o odsúhlasenú podporu 242 320 € na nevyhnutné rekonštrukčné práce.

Dlho očakávané stretnutie zástupcov mesta a futbalového klubu sa uskutočnilo v stredu. Pre AS Trenčín však prinieslo šokujúci výsledok. „Mesto Trenčín zmrazilo plnú sumu určenú na rekonštrukčné práce Mestského futbalového štadióna. Dostávame sa tak tam, kde sme boli koncom roka 2008. Bez investícií do infraštruktúry sa obávam, či zvládneme prechod na nové pravidlá určené Slovenským futbalovým zväzom a novelizáciou zákona,“ predostrel nelichotivé vyhliadky najbližšej budúcnosti klubu manažér Róbert Rybníček.

Koncom minulého roka odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo na revízie a prehliadky areálu, technickú dokumentáciu a rekonštrukciu futbalového štadióna sumu 242 320 €. V uplynulých dňoch ale mesto túto podporu zrušilo. „Viceprimátor mesta Trenčín Tomáš Vaňo ma informoval, že z dôvodu reštrikčných opatrení vlády SR zapríčinených krízou, príde mesto o časť príjmu z daní obyvateľstva. Tento deficit má vykryť aj položka, pôvodne určená na rekonštrukciu mestského štadióna,“ uviedol s nespokojným výrazom v tvári generálny manažér AS.

Rozhodnutie mesta v praxi znamená, že plánovaná výstavba alternatívnej tribúny, ako aj ďalšie investície a plány spojené s modernizáciou štadióna sú zatiaľ neaktuálne. Problémom bude aj inštalovanie kamerového a turniketového systému, ktoré budú koncom roka povinnou súčasťou infraštruktúry každého štadióna.

"Hoci sa nám až doteraz nepodarilo navštíviť pána primátora, budeme sa znova snažiť iniciovať vzájomné stretnutie. My skutočne nemáme inú možnosť, len hľadať spoločný postup a kroky s majiteľom štadióna. A tým je mesto. Kľúčové otázky investícií do infraštruktúry musíme predsa riešiť spoločne. Mesto nám zmrazilo 100 úercent odsúhlasených prostriedkov na najnutnejšie, opakujem najnutnejšie,  úpravy, ktoré sme chceli pre komfort divákov urobiť. Uvedený stav, žiaľ musíme zobrať na vedomie, určite sa s ním ale neuspokojíme. Stále sa nevzdávame možnosti získať financie nutné na bezproblémové športové fungovanie. Verím, že sa mi tieto okolnosti už v najbližšej dobe podarí osobne vysvetliť aj pánovi primátorovi. Dúfam, že spoločnou snahou nájdeme spôsob, ako vyriešiť vzniknutý problém,“ neskrýva odhodlanie v hľadaní finančných zdrojov Rybníček.

Autor: astn
Rozpis zápasov
19:00 Senica
Fortuna liga, 1. kolo, 20.7.2019
FK Senica - AS Trenčín
1:2 Kielce
Prípravný, 12.7.2019
AEK Atény - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 16.7.2019

A-tím | Sleegers prestúpil, Chovan a Pišoja na hosťovanie

Ešte pred štartom novej sezóny Fortuna ligy prichádza aj pohyb smerom von z kádra...

ASTV 15.7.2019

ASTV | Ján Veselý strelil gól mesiaca máj/jún

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za máj/jún....

ASTV 13.7.2019

ASTV | Šemrinec a Depetris po zápase proti AEK Atény

ASTV vám prináša rozhovory s Igorom Šemrincom a Davidom Depetrisom po prípravnom zápase...

ASTV 13.7.2019

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti AEK Atény

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu AEK Atény - AS Trenčín (1:2).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak