Aktuality - archiv 5.3.2009

Bubenko dúfa, že príjemná spomienka na Michalovce pretrvá

Marek Bubenko: "V domácich zápasoch nemôžme strácať body tak ľahkovážne ako na jeseň. Čakajú nás Michalovce, musíme myslieť iba na plný bodový zisk.“

Bezpochyby jeden z najpamätnejších jesenných zápasov AS. Hoci sa hralo už 9. kolo, Trenčania mali na svojom konte dovtedy iba jediný bod z ihrísk súperov. Vidina zisku na východe sa začala rozplývať v 5. min – Gašpar prekonal Volešáka a Michalovčania vyhrávali 1:0. Neskôr síce Hlohovský vyrovnal, ale v 35. min vyhrávali po Kozárovom góle opäť domáci. Cez prestávku presakovalo spoza zavretých dverí kabíny AS odhodlanie a túžba konečne vyhrať aj vonku. Trénerské trio stiahlo z ihriska Kasálka a na jeho miesto poslalo Bubenka. Táto voľba sa ukázala ako veľmi šťastné riešenie.

Marek Bubenko sa stal absolútnou hviezdou záveru zápasu. V 90. min, za stavu 2:2, vybojoval zdanlivo stratenú loptu. Neohrozene sa vrútil do pokutového územia Zemplínčanov a z uhla nekompromisnou strelou zabezpečil Trenčanom trojbodový zisk (video si môžete pozrieť TU). „Pri spomienke na Michalovce mi okrem gólu rezonuje v pamäti aj neuveriteľne ťažký terén. Dreli sme do posledných síl. Víťazstvo tešilo o to viac,“ spomína s úsmevom na tvári strelec dôležitého gólu. V nadstavenom čase mohol mať prsty dokonca v ďalšom zásahu AS: „Bezprostredne po mojom góle sme náš náskok mohli zvýšiť. Prihrávkou som vysunul Hlohovského, v dobrej pozícii ale mieril tesne vedľa,“ opisuje hektický záver duelu Bubenko.

Ofenzívny hráč je odchovancom prešovského futbalu. Aj preto prežíva súboje s neďalekými Michalovcami intenzívnejšie ako ostatné zápasy. „Poznám tam viacero chalanov. V Prešove som hrával s brankárom Ferencom, ďalej s Kovalíkom, Adamom. Poznám aj Krakovského, Viskupa a Devečku. Pred vzájomnými zápasmi sa samozrejme podpichujeme a hecujeme,“ konštatuje Bubenko.

Po zimnej prestávke a odloženom prvom kole je všetko nachystané na jarnú súťažnú premiéru. „Na Michalovce sa všetci tešíme. Bez súťažného zápasu sme boli príliš dlho. Recept na úspech je jasný. V domácich zápasoch nemôžme strácať body tak ľahkovážne ako na jeseň. Čakajú nás Michalovce, musíme myslieť iba na plný bodový zisk,“ prináša na záver odhodlaný názor nositeľ dvadsaťsedmičky.

Autor: ms
Rozpis zápasov
3:3 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 8. kolo, 18.9.2021
AS Trenčín - FK Senica
16:00
Slovnaft Cup, 3. kolo, 22.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.9.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Senici

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Senica...

A-tím 18.9.2021

FL | Po deväťdesiatminútovej dominancii a úžasnom obrate iba remíza

Zverenci trénera Petra Hlinku remizovali v zápase 8. kola Fortuna ligy...

ASTV 17.9.2021

Zubairu | Sme si vedomí, čo nás čaká

Náš tím pod vedením trénera Petra Hlinku čaká tento víkend zápas ôsmeho kola Fortuna ligy. Na Štadióne...

Fanúšikovia 16.9.2021

Fanúšikovia | Všetky potrebné informácie k zápasu proti Senici

Mladý tím AS Trenčín čaká zápas 8. kola najvyššej domácej súťaže. V sobotu...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa