Aktuality - archiv 9.3.2009

Fanúšikovia iba na hlavnej tribúne? Hráči spokojní!

Juraj Križko: „Celkom sa mi to páčilo. Bolo to lepšie, ako keď boli roztrúsení po celom štadióne. Zdalo sa mi to futbalovejšie.“

Fanúšikovia AS Trenčín sa od štartu jarnej časti druhej najvyššej súťaže musia uspokojiť iba s pohľadom z hlavnej tribúny. Státie musel klub po prijatí nového zákona týkajúceho sa usporiadania športových podujatí a vzhľadom na havarijný stav ostatných tribún z bezpečnostných dôvodov uzavrieť. Napriek tomu si na úvod futbalovej jari našlo cestu na štadión viac ako tisíc divákov, čo hráčov potešilo. „Pri nepriazni počasia a po nevydarenom závere prípravy prišlo dosť ľudí,“ povedal Lubor Knapp.

Napriek tomu, že tri štvrtiny mestského štadióna na Sihoti zívali prázdnotou, hráči boli s atmosférou v úvode druhej polovice sezóny spokojní. „Celkom sa mi to páčilo. Bolo to lepšie, ako keď boli roztrúsení po celom štadióne. Zdalo sa mi to futbalovejšie,“ chválil vplyv tribúny po stretnutí Juraj Križko a Filip Lukšík potvrdil: „Skutočne to bolo živšie.“

Hráčov, ktorí vybojovali vysoké víťazstvo nad nebezpečnými Michalovcami, prekvapil aj ďalší moment. „Zatlieskali nám, aj keď sa podarila pekná akcia, a nepadol z nej zrovna gól,“ vracia sa k stretnutiu Knapp. „Mne sa výkon divákov páčil, dúfam, že aj oni boli spokojní s naším. Odmenili nás aj za kĺzačku, bojovnosť, a nielen za technické parády,“ dopĺňa autor jedného z gólov Križko.

„Ultras“ sa zatiaľ iba udomácňovali na novom mieste, čo postrehli aj hráči na ihrisku. „Musia sa asi trochu zžiť s novým priestorom. Hoci ich bolo počuť, dúfam, že počas ďalšieho stretnutia budú opäť hlučnejší. Na to však musíme priviesť body aj z vonku. Je to teda aj na nás,“ prezentoval hlas z kabíny Tomáš Peciar.

Autor: mg
Rozpis zápasov
3:3 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 8. kolo, 18.9.2021
AS Trenčín - FK Senica
16:00
Slovnaft Cup, 3. kolo, 22.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.9.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Senici

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Senica...

A-tím 18.9.2021

FL | Po deväťdesiatminútovej dominancii a úžasnom obrate iba remíza

Zverenci trénera Petra Hlinku remizovali v zápase 8. kola Fortuna ligy...

ASTV 17.9.2021

Zubairu | Sme si vedomí, čo nás čaká

Náš tím pod vedením trénera Petra Hlinku čaká tento víkend zápas ôsmeho kola Fortuna ligy. Na Štadióne...

Fanúšikovia 16.9.2021

Fanúšikovia | Všetky potrebné informácie k zápasu proti Senici

Mladý tím AS Trenčín čaká zápas 8. kola najvyššej domácej súťaže. V sobotu...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa