Aktuálne 22.2.2017

Štadión má územné rozhodnutie, optimalizáciu riešila renomovaná spoločnosť IFS

V polovici novembra sme vás informovali o štarte prvej fázy rekonštrukcie futbalového štadióna na Sihoti. V záverečných dvoch mesiacoch uplynulého roka prišlo k strhnutiu hracej plochy, ktorú nahradil nový umelý trávnik. Ešte pred jeho položením prebehla inštalácia elektrického vyhrievania. Dnes vás môžeme informovať o ďalších novinkách týkajúcich sa stavby novej futbalovej arény pod Čákovým hradom.

„Začiatkom januára sme získali právoplatné územné rozhodnutie na výstavbu štadióna. Získanie právoplatného územného rozhodnutia na stavbu štadióna je kľúčovým krokom pre celý projekt. V minulom týždni boli podané žiadosti na vydanie stavebného povolenia pre vonkajšie objekty. V budúcom týždni bude podaná žiadosť na vydanie stavebného povolenia na hlavný objekt štadióna, ktorým sú východná, južná a severná tribúna. Očakávané ukončenie tohto procesu je do konca apríla tohto roka,“ informoval manažér AS Trenčín pre investičné projekty Vladimír Martinko.

Zároveň prebieha verejné obstarávanie na výber generálneho dodávateľa stavby. „Sme v štádiu zužovania výberu dodávateľov. Následne prebehne súťažný dialóg so štyrmi vybranými účastníkmi verejného obstarávania. Po jeho skončení vyberie komisia generálneho dodávateľa stavby. Následne bude podpísaná zmluva o dielo na výstavbu Štadióna AS Trenčín,“ prezradil Martinko a doplnil: „Vzhľadom na zložitý priebeh prípravy výstavby očakávame štart výstavby v mesiacoch máj alebo jún 2017.“

Počas uplynulých mesiacov pokračoval klub na príprave samotného projektu arény. „Na základe skúseností s výstavbou iných štadiónov sme oslovili nemeckú spoločnosť IFS. Stalo sa tak po odporučení klubu Rapid Viedeň, kde sa táto spoločnosť podieľala na výstavbe ich arény. IFS nám pomohla s optimalizáciou projektu zameranou primárne na prevádzku štadióna na báze denného režimu, ako aj s dispozičným riešením hlavnej tribúny. Boli to pre nás veľmi užitočné jednania. Spomenutá nemecká spoločnosť sa podieľala na tvorbe asi polovice futbalových arén v nemeckej Bundeslige,“ dodal Vladimír Martinko.

Autor: astn
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
3:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 29. kolo, 1.5.2021
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.5.2021

Kadák | Verím, že takto budeme pokračovať

Po neúspešnom zápase na ihrisku trnavského Spartaka len stroho skonštatoval, že túto prehru berie...

Fotogalérie 2.5.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce (3:0).

ASTV 1.5.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 7. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 1.5.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok  kappa