Aktuality - archiv 12.3.2009

V Humennom to môže byť súrodenecký súboj Rožníkovcov

Matej chce skórovať, Dalibor mu v tom chce zabrániť.

V piatok popoludní nabrali futbalisti AS Trenčín východný kurz. V sobotu o 14.30 h ich čaká ďalší dôležitý prvoligový duel proti Humennému. Stretnutie bude mať zvláštnu príchuť najmä pre súrodencov Rožníkovcov. Starší Matej je na Hornom Zemplíne na polročnom hosťovaní, Dalibor je zasa brankárom AS.

V jesennom zápase na Sihoti boli úspešnejší domáci. Po góloch Filipa Hlohovského a Romana Gergela vyhrali 2:0. Dalibor Rožník sledoval stretnutie iba z lavičky. Miloš Volešák ho v doterajšom priebehu súťaže medzi žrde nepustil. „Nominácia na zápas je vždy na trénerovi. Zatiaľ dostával príležitosť Miloš. Ja sa snažím byť pripravený a využiť každú ponúknutú možnosť. Bude to platiť aj v Humennom. Ak dostanem šancu, pokúsim sa ju využiť,“ nestráca hlavu doterajší brankársky náhradník.

Napriek nejasnej prípadnej nominácie do základnej zostavy sa mladý brankár na stretnutie veľmi teší: „Bude to predsa aj náš súrodenecký súboj. Denne si telefonujeme a podpichujeme sa. Doteraz sme proti sebe ešte nikdy nehrali. Zakaždým sme nastupovali v jednom tíme.“ Hoci je Dalibor mladším z dvojice, staršiemu súrodencovi dôležité veci neprezrádza. „Minule odo mňa chcel zistiť nejaké veci o príprave na zápas. Hoci bol neodbytný, nepovedal som mu nič,“ usmieva sa brankár AS.

Matej v Humennom hrával už v minulosti. V tíme na východe sa mu páči. „Na zápas sa veľmi teším. Viem ale, že to bude ťažké. Proti svojmu materskému tímu by som túžil streliť gól,“ neskrýva strelecké chúťky útočník, dodávajúc: „V Humennom platí: môj dom, môj hrad. Určite je to aj vynikajúcim obecenstvom. Súperom sa tam hrá ťažko,“ tvrdí Matej poukazujúc na skutočnosť, že v tejto sezóne Humenčania v domácom prostredí ešte neprehrali. Z deviatich duelov zaznamenali 6 výhier a 3 remízy. Nuž, Matej, uvidíme. Pripomíname však, že každá séria sa raz skončí...

Autor: ms
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

A-tím 21.9.2021

Naživo | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0) prináša futbalnet.tv.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa