florbal 6.3.2017

Florbalisti prehrali v Prešove, vo štvrťfinále narazia na Florko

Domácemu FBC Mikuláš Prešov išlo v poslednom zápase základnej časti už iba o zlepšenie atmosféry v kabíne pred štartom play-off. AS Trenčín si víťazstvom mohlo zabezpečiť tretiu priečku v tabuľke. Prešovčania aj napriek tomu koncentrovaným a odhodlaným výkonom dokázal zaskočiť favorita. AS Trenčín sa aj vďaka triumfu Nižnej prepadol na štvrté miesto tabuľky. Nasledujúci výber štvrťfinálových súperov v poradní štyroch najlepších tímov dlhodobej časti tohto ročníka im prisúdil v prvom kole play-off FbO Florko Košice. Vzájomná bilancia v aktuálnej sezóne je vyrovnaná. Prvé dva zápasy štvrťfinále odohrajú obaja súperi v M-Šport centre už počas najbližšieho víkendu 11. marca (17.00) a 12. marca (15.00).

Úvodná tretina zápasu Trenčanom vôbec nevyšla. Zaspatý a nedôrazný herný prejav plný nepresností ich stál v konečnom zúčtovaní dôležité body. Hneď v prvom striedaní inkasovali z hokejky dôrazného Joščáka, ktorý na trikrát zakončil za Turekov chrbát. Hra AS stále nemala dôraz a nasadenie, z čoho pramenili časté prečíslenia Prešovčanov. Z jedného z nich sa podarilo skórovať Leškovi – 2:0. Odpovedať dokázal už o minútu Mandinec, keď mu gólovú prihrávku poslal Peter Heleš – 1:2. Už o dve minúty mali Prešovčania štandardnú situáciu na polovici ihriska, keď Leško trafil Turekovu bránku s prispením Matejkovho teču – 3:1. O ďalšie dve minúty potiahol útočnú akciu opäť Leško a v prečíslení po slabom návrate útočníkov AS prihral nekrytému Balážovi, ktorý po ďalšej z mnohých dorážok a slabom dôraze obrancov AS prestrelil Tureka – 4:1. Tretinu ako zo zlého sna zakončil gólom dvadsať sekúnd pred koncom po ďalšom brejku a opätovnom slabom návrate AS agilný Leško – 5:1. Po nevydarenej tretine nastalo v šatni Trenčanov zemetrasenie. Zmena herného prejavu, zlepšenie nasadenia a bojovnosti boli veci, ktoré sa jednoznačne museli zlepšiť. Trenčania následne začali postupne znižovať náskok Prešova. Najskôr sa svojou tradičnou strelou z ľavého mantinelu presadil Žiaček – 2:5 a v polovici zápasu Dávidek, pre ktorého to bol prvý gól v sezóne – 3:5. Po tomto góle si slabšiu chvíľku vybral brankár AS Turek, keď za jeho chrbát prepadla slabá strela Sikorjaka – 6:3. Rozbehnuté AS sa však nevzdávalo. Už o minútu vsietil azda najjednoduchší gól svojej kariéry Mikolaj, ktorého našiel milimetrovou prihrávkou Pavol Heleš. Na konci druhej tretiny inkasoval dvojminútové vylúčenie domáci Leško, ktoré predelila prestávka medzi tretinami. V šatni tak mali florbalisti AS dosť času na prípravu signálu, ktorý im parádnym spôsobom vyšiel. Matejka zakončil do prázdnej bránky po krásnej prihrávke od Petra Heleša – 5:6. Vyrovnanie priniesla 48. min a kapitán Matejka po individuálnej akcii – 6:6. V tomto momente Trenčania absolútne prevzali zápas do svojich rúk a inteligentnou hrou na loptičke nepúšťali Prešovčanov do šancí. Nanešťastie 45 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času bol prísne vylúčený Pavol Heleš. Prešov chcel v domácom prostredí vyhrať. Strelec Komínek strelou ťahom dokázal 18 sekúnd pred koncom zápasu vyčarovať víťazný gól – 7:6. Ani krátka záverečná hra bez brankára už florbalistom AS nepomohla k predĺženiu.

FBC Mikuláš Prešov – FBK AS Trenčín 7:6 (5:1, 1:3, 1:2)

Góly: 1. Joščák (Krivda), 10. Leško, 12. Leško (Štofko), 14. Baláž (Leško), 20. Leško, 30. Sikorjak, 60. Komínek (Leško) – 11. Mandinec (Peter Heleš), 23. Žiaček, 29. Dávidek (Peter Heleš), 30. Mikolaj (Pavol Heleš), 41. Matejka (Peter Heleš), 48. Matejka

Vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenie: 0:0, 117 divákov

FBC Mikuláš: Prevužňák – Danč, Kominek, Dlugoš, Baláž, Leško, Krivda, Adamov, Sikorjak, Magura, Grivalský, Novotný, Tall, Fedor, Joščák, Štofko, Ringer, Pazdič

FBK AS: Turek – Pavol Heleš, Machara, Dávidek – Klapita, Matejka, Mikolaj – Meliš, Peter Heleš, Mandinec – Žiaček, Múčka, Ellinger

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...