Aktuality - archiv 15.3.2009

Na Ererosov gól Trenčania ďalším zásahom nenadviazali

Tomáš Peciar: „Depetris trafil brvno, šance mali Kubík aj Ereros.“

Po víkendovom 20. kole prvej ligy sa Trenčania posunuli na druhú priečku (v kompletnom sumáre zápasov chýba dohrávka Michalovce – Podbrezová). Duel v Humennom priniesol zverencom Ivana Galáda bod, hoci pri väčšej porcii šťastia v koncovke mohol byť zisk pokojne trojbodový.

Trenčania vstúpili do stretnutia raketovým spôsobom. Po Šalátovej hrúbke otvoril skóre už v 6. min Sebastian Ereros. Ostatné šance AS ale ostali nevyužité. „Najbližšie k druhému gólu mal Depetris. Najskôr išiel, po Ererosovej prihrávke za obranu, sám na bránu, neskôr trafil brvno. Do výborných šancí sa dostali aj Kubík a Ereros,“ ľutuje premárnené tutovky Tomáš Peciar. „Proti Michalovciam nám tam padalo takmer všetko. V Humennom sme však v koncovke vôbec nemali šťastie. Je to škoda,“ pripája sa k ľavému obrancovi Roman Gergel.

Kreatívny stredopoliar skóroval v úvodnom jarnom zápase dvakrát. Oba góly dosiahol po parádnych ďalekonosných strelách. Na východe sa ale v podobných pozíciách vôbec neocital. „So svojím výkonom spokojný nie som. Absolútne som sa nedostával k centrom a ku streľbe. V týždni som odohral reprezentačné stretnutie proti Slovinsku. Nemyslím si, že by tento zápas ovplyvnil moje účinkovanie v Humennom,“ zamyslel sa nad svojim výkonom Gergel.

O konečnom nerozhodnom výsledku rozhodol v 64. min Labun. „Po štandardke súpera nastala v našej šestnástke neprehľadná situácia. Nedokázali sme odkopnúť loptu. Na hranici pokutového územia sa k nej dostal Labun a prudkou strelou vyrovnal,“ ohliada sa za nepríjemným okamihom Peciar. Roman Gergel k druhopolčasovému dianiu na ihrisku doplnil: „Po zmene strán sme sa snažili ubrániť najtesnejšie vedenie. Žiaľ, nepodarilo sa nám to. Chceli sme vyhrať, napokon sme získali bod.“

Trenčania získali v prvých dvoch jarných kolách štyri body. V ďalšom priebehu súťaže ich čaká stretnutie v Dunajskej Strede a potom v priebehu týždňa (od 4. do 11. apríla) tri stretnutia v domácom prostredí. Prvým súperom bude rezerva Ružomberka, potom "béčko" Košíc (súperi sa dohodli na odohratí prvého jarného vzájomného zápasu v Trenčíne, 30. kolo odohrajú v Košiciach) a napokon Podbrezová.

Autor: ms
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

A-tím 21.9.2021

Naživo | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0) prináša futbalnet.tv.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa