Aktuality - archiv 19.3.2009

Ak nevyhráme v D. Strede, nepatríme do Corgoň ligy, odkazuje Galád

Dohrávka úvodného jarného kola proti rezerve MFK Košice sa bude hrať v Trenčíne, 30. kolo s tým istým súperom naopak na východe republiky.

Už po druhý raz v tomto ročníku nastala v programe prvého mužstva kozmetická zmena. Po výmene domáceho prostredia v prípade súbojov s Dunajskou Stredou, si AS prehodilo poradie zápasov aj s Košicami. Dohrávka úvodného jarného kola proti rezerve MFK Košice sa odohrá v Trenčíne v stredu 8. apríla o 17.00 h a 30. kolo s tým istým súperom naopak na východe republiky. Po nadchádzajúcom súboji na juhu Slovenska v Dunajskej Strede a reprezentačnej prestávke čakajú Trenčín v priebehu týždňa tri domáce zápasy. V záverečných piatich kolách však bude hrať mužstvo Ivana Galáda štyrikrát na ihriskách súperov.

„Vôbec sa na toto nesústreďujeme. Pre nás existujú iba dve prídavné mená, ktoré môžeme použiť pri označovaní zápasu – úspešný a neúspešný,“ komentoval program mužstva do konca sezóny tréner Galád a pokračoval: „Pre nás je dnes dôležitý iba súboj proti DACu. Fanúšikom chcem odkázať, že ak tam nevyhráme, nepatríme do Corgoň ligy. Nemôžeme o ňu ani len bojovať. S každým súperom s výnimkou Dunajskej Stredy a Košíc sa stretneme ešte raz. Je jedno s kým a kedy hráme.“

Po remíze v Humennom bude AS hrať počas víkendu o naplnenie prvého jarného cieľa. „Do reprezentačnej prestávky sme chceli získať 7 alebo 9 bodov,“ prezradil trenčiansky kormidelník a k sobotňajšiemu súboji v Humennom dodal: „Hráčom som v kabíne povedal, že skôr ako získaný bod, ma mrzia dva stratené. Napriek tomu bolo v stretnutí aj veľa pozitívnych vecí.“

AS je vďaka trom víťazstvám a dvom remízam z deviatich stretnutí jedným z najnebezpečnejších tímov na ihriskách súperov. Tréner Galád to však nepreceňuje, ale ani nepodceňuje. Výhoda domáceho prostredia podľa neho stále existuje, ale v dnešnom futbale to už nie je až také markantné. „Niekedy to tak bolo, dnes už to nie je len o tom. Aj ja sa snažím hráčov presvedčiť, že stretnutie vonku sú také isté ako doma. Ani pred vlastnými fanúšikmi nedáte vždy z ôsmich šancí šesť gólov. Teraz sme mali vonku päť tutoviek a dali sme jeden gól,“ povedal na záver Galád.

Autor: mg
Rozpis zápasov
3:3 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 8. kolo, 18.9.2021
AS Trenčín - FK Senica
16:00
Slovnaft Cup, 3. kolo, 22.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.9.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Senici

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Senica...

A-tím 18.9.2021

FL | Po deväťdesiatminútovej dominancii a úžasnom obrate iba remíza

Zverenci trénera Petra Hlinku remizovali v zápase 8. kola Fortuna ligy...

ASTV 17.9.2021

Zubairu | Sme si vedomí, čo nás čaká

Náš tím pod vedením trénera Petra Hlinku čaká tento víkend zápas ôsmeho kola Fortuna ligy. Na Štadióne...

Fanúšikovia 16.9.2021

Fanúšikovia | Všetky potrebné informácie k zápasu proti Senici

Mladý tím AS Trenčín čaká zápas 8. kola najvyššej domácej súťaže. V sobotu...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa