Aktuality - archiv 22.3.2009

Po úspešnej jedenástke prídu aj ďalšie zásahy, dúfa Hlohovský

David Depetris postrachom rezervy DAC, na gólovú radosť sa rozpamätal aj Filip Hlohovský.

Rezerva Dunajskej Stredy bola v doterajšom priebehu súťaže najpríjemnejším súperom AS. V jesennej konfrontácii jej nasúkali zverenci trojlístka Galád - Vrabec - Hodál desiatku, v prvom jarnom vzájomnom zápase skórovali Depetris a spol. päťkrát. Tretí zápas oboch rivalov je naplánovaný na 2. júna, kedy je v itinerári súťaže zapísaný termín posledného kola.

Trenčiansku cestu na Žitný ostrov sprevádzali aj spomienky na jesenný gólový festival. „Bol to perfektný zápas. Dať desať gólov v súťažnom zápase sa veru len tak nevidí,“ vrátil sa k pamätnému duelu David Depetris. V jesennom stretnutí skóroval štyrikrát. Každý presný zásah oslávil drobnou tanečnou kreáciou. „Áno. Spomínam si. Boli to kroky jedného argentínskeho tanca. Dopredu som to ale neplánoval. Prišlo to akosi spontánne,“ usmieval sa od ucha k uchu úspešný strelec.

Argentínsky kanonier mal dôvod na radosť aj po zápase v Dunajskej Strede. Nešťastného Minára prekonal trikrát a výrazne sa tak podpísal pod vysokú výhru 5:0. „Proti tomuto súperovi sa mi skutočne darí. V dvoch zápasoch som mu dal sedem gólov. V Argentíne som mal podobnú bilanciu proti tímu Almagro. V každom zápase s ním som si výrazne zlepšil gólové štatistiky. Z mojich zásahov mám samozrejme radosť, pomáhajú totiž celému mužstvu,“ skonštatoval, so štrnástimi gólmi, najlepší strelec doterajšieho priebehu I. ligy.

Druhým najlepším strelcom AS je Filip Hlohovský. V Dunajskej Strede zaokrúhlil počet zaznamenaných gólov na desať. Kým v jesennej časti patril medzi neodmysliteľné stavebné kamene základnej zostavy, na jar nastupuje iba ako náhradník. „Nie je to jednoduchá situácia. Keď sme s DAC-om hrali na jeseň, moja pozícia v tíme bola iná ako dnes. Vtedy som im dal hetrik, herne sa mi darilo a najmä – pravidelne som nastupoval v základe. Teraz naskakujem do zápasov ako striedajúci hráč. Musím sa ale snažiť a čakať na svoju príležitosť. Verím, že čoskoro sa dočkám aj nominácie do základnej jedenástky,“ neskrýval odhodlanie v boji o miesto v zostave strelec piateho gólu z posledného zápasu.

Mládežnícky reprezentant prekonal domáceho brankára v poslednej minúte z pokutového kopu. „Po odpískaní faulu na Kubíka som chcel kopať jedenástku za každú cenu. Túžil som po gólovej radosti. Netrafil som to síce ideálne, ale dal som gól. Verím, že zo mňa opadla nervozita a že v budúcich zápasoch sa budem opäť strelecky presadzovať,“ vyslovil túžbu mladý útočník, ktorého pred rozohraním penalty povzbudzoval aj Marek Bubenko. „Vlieval mi vieru, že určite dám gól. Na tréningu nacvičujem tieto situácie pravidelne. Často kopem do omrzenia. Hoc aj do prázdnej brány,“ uviedol na záver Filip Hlohovský.

Autor: ms
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

A-tím 21.9.2021

Naživo | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0) prináša futbalnet.tv.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa