Aktuality - archiv 2.4.2009

AS Trenčín vstupuje do poslednej série zápasov sezóny 2008/2009

MFK Ružomberok "B" je prvým súperom, ktorý sa postaví proti AS tretíkrát v sezóne.

Povedané v hokejovom žargóne, v sobotu popoludní čaká futbalistov Trenčína buly pred záverečnou tretinou aktuálnej sezóny. Na rozdiel od hokeja ale žiadne predĺženie neexistuje. Po uplynutí riadneho hracieho času sa skladajú účty. Víťaz berie všetko, zdolaným ostávajú oči pre plač. Futbalisti AS vstupujú do finálovej časti sezóny duelom proti ružomberskej rezerve.

V doterajšom priebehu súťaže si obaja súperi body spravodlivo rozdelili. V domácom prostredí vyhrali Trenčania 5:2, v ružomberskej odvete im po prehre 1:3 body poctivo vrátili. „Boli to absolútne odlišné zápasy. Doma som, spolu s niektorými ďalšími chalanmi, absolvoval premiéru v drese AS. Neviem. Možno z nás vyžaroval akýsi nováčikovský entuziazmus. V prvom polčase sme im dali päťku. Po zmene strán nám už chýbala koncentrácia. Po raketovom polčase sme sa uspokojili a dostali sme dva góly. V ružomberskej odvete sme pôsobili totálne nevýrazne. Boli sme absolútne mŕtvi. Cítil som to už počas rozcvičky,“ vidí rozdiely v doterajších konfrontáciách Filip Lukšík.

Ďalším hráčom debutujúcim proti Ružomberku bol Tomáš Peciar. Prvé vystúpenie vo farbách AS ozdobil skvelým výkonom, ba dokonca i gólovým zápisom: „Zvyšoval som na 5:0. Keď tak nad tým rozmýšľam, stávam sa špecialistom na piate góly. Okrem Ružomberku som dosiahol poradový zásah AS s týmto číslom aj v jesennom zápase proti Dunajskej Strede. V oboch prípadoch som skóroval v poslednej minúte prvého polčasu.“ Aj ľavý obranca tímu Ivana Galáda vníma citeľnú rozdielnosť medzi domácim a vonkajším duelom: „V Ružomberku sme veľa faulovali. Najmä pred vlastným pokutovým územím. Domáci nás za to potrestali.“

Jediným Trenčanom skórujúcim v oboch vzájomných dueloch je Filip Hlohovský. Defenzívu Ruže prekonal na Sihoti aj na severe Slovenska. „Čože? Ako jediný náš hráč som im dal dva góly? Ani som si to neuvedomil. Ale ak je tak, rád by som teda pridal gól aj v našom treťom vzájomnom zápase. V Ružomberku som zaznamenal nádherný kúsok z priameho kopu. Škoda, že znamenal iba kozmetickú úpravu nepriaznivého výsledku,“ spomína si na jesenné góly proti MFK dosiaľ druhý najlepší strelec AS.

Vstup do záverečnej tretiny aktuálnej sezóny velí Trenčanom vyhrať. „Už dávno som nedal gól. K doterajším dvom zásahom by som rád pridal ďalší,“ hľadá recept na naplnenie cieľa Lukšík. „V Dunajskej Strede som zaznamenal svoj desiaty gól v sezóne. V sobotu by som k jubileu rád niečo pridal. Čaká nás zápas v peknom počasí, verím že so zaujímavou diváckou podporou,“ pridal názor ďalší z Filipov – Hlohovský.

Autor: ms
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 20.10.2019
AS Trenčín - FK Senica
2:2 Žilina
Fortuna liga, 11. kolo, 6.10.2019
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 12.10.2019

ASTV | Pokrok pri výstavbe nového štadióna na Sihoti

ASTV vám prináša reportáž mapujúcu pokroky pri výstavbe nového štadióna na Sihoti.

Fotogalérie 11.10.2019

Fotogaléria | Turnaj FIFA20 Cup v OC Laugaricio

Fotogaléria Petra Kapustu z turnaja FIFA20 Cup v OC Laugaricio.

ASTV 11.10.2019

Esports | AS Trenčín odpálil v Laugariciu novú FIFA20

AS Trenčín a PlayStation vám rovnako ako počas posledných dvoch rokov priniesli...

ASTV 10.10.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#30)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak