ASTV 10.5.2017

Na tohtoročnom nábore opäť viac ako sto detí

Nedávny nábor dievčat a chlapcov do prípraviek AS Trenčín priniesol rovnako ako pred rokom rekordný záujem detí a rodičov. Počas pondelňajšieho podvečera sa na štadióne na Sihoti zapísalo do najmladších družstiev nášho klubu celkovo 109 detí, čo je o jedno viac ako pred rokom.

„Som potešený, že záujem o futbal v našom meste pretrváva napriek tomu, že prvému tímu nedarilo ako v predchádzajúcich rokoch. Je to pre nás pozitívny signál. Vďaka doterajšej práci s mládežou sa nám podarilo získať dôveru rodičov,“ povedal manažér a šéftréner prípraviek Miroslav Karas a pokračoval: „Väčšie nábory s výraznejšou propagáciou sme začali robiť v roku 2010. Záujem bol pomerne slušný a postupne rástol. Dúfam, že bude v tomto trende pokračovať. Je to pre nás veľký záväzok.“

Náboru sa zúčastnila aj viac ako dvadsiatka dievčat. Záujem o ženský futbal rastie v celosvetovom meradle. „Sme radi, že nie sme výnimkou,“ povedal šéftréner ženských družstiev Roman Koňušík a dodal: „Opäť nás potešila slušná účasť najmladších dievčat, ktoré sú dnes našou prioritou. Dievčenské tímy sme začali budovať len pred pár rokmi. Napriek tomu máme už dnes slušné výsledky. Chceme naďalej pracovať, aby sme sa rovnako ako v chlapcoch zaradili medzi slovenskú špičku.“

Mládežnícka základňa nášho klubu je už niekoľko rokov v popredí hodnotenia v práci s talentovanými futbalistami v rámci Slovenska. „Je to pre nás záväzok, ale aj motivácia do ďalšej práce. Je skvelé vidieť v prvom mužstve a všetkých reprezentáciách chlapcov, ktorí prešli celou našou mládežníckou pyramídou,“ povedal tréner Karas.

Odchovanci AS Trenčín sa radia medzi špičku na Slovensku. Dôkazom sú nielen slovenskí reprezentanti Martin Škrtel, Matúš Bero, Stanislav Lobotka, Jakub Holúbek, Tomáš Malec, Martin Šulek, Lukáš Skovajsa, Adrián Chovan, Filip Halgoš, ale aj viac ako desiatka ďalší talentovaných futbalistov vo všetkých mládežníckych reprezentáciách Slovenska. Naše mládežnícke tímy reprezentujú klub nielen na Slovensku, no už od prípraviek štartujú aj na kvalitných turnajoch v zahraničí v spoločnosti popredných Európskych klubov.

Fotogaléria

               
 
Autor: astn
Rozpis zápasov
17:00 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
2:0 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 22. kolo, 7.3.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 25.5.2020

A-tím | Prípravu na pokračovanie ligy odštartoval tréningový zápas

Prípravu na pokračujúcu sezónu Fortuna ligy odštartoval víkendový...

ASTV 25.5.2020

ASTV | Chudý a Depetris v druhej časti projektu AS Trenčín 65+

Náš klub má za sebou druhú časť komunitného projektu AS Trenčín 65+. Vďaka...

ASTV 24.5.2020

ASTV | Tréner Hrnčár a Abdul Zubairu k zmene v tréningovom pláne v čase ramadánu

Tréningový program prvého tímu AS Trenčín sa počas...

A-tím 22.5.2020

A-tím | V piatok prípravný zápas proti Trnave

AS Trenčín odštartuje hernú časť prípravy na pokračujúcu nadstavbu aktuálneho ročníka Fortuna...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak