Rozhovory 30.5.2017

Hráčom roka Janga, mladou hviezdou Beďatš

AS Trenčín pripravil už siedmu edíciu výročného oceňovania najlepších hráčov klubu pod názvom „Hviezdy AS Trenčín 2017“. Rovnako ako pred rokom, aj tentoraz sme pripravili slávnostný večer, ktorého sa okrem členov prvého mužstva a najlepších mladých hráčov klubu zúčastnili aj tréneri všetkých mládežníckych tímov nášho klubu.

Členovia realizačného tímu prvého mužstva rozhodli o víťazoch v piatich hlavných kategóriách. Fanúšikovia a kabína prvého mužstva pridali ocenenie pre svojich „Hráčov roka“ a klub rozhodol o držiteľovi tradične udeľovanej „Špeciálnej ceny“. Spoznali sme aj najlepších mládežníkov za ročník 2016/2017, najlepšiu hráčku v kategórii žiačky, najlepšiu futbalistku medzi ženami a meno „Mládežníckeho trénera roka“.

Najcennejšiu trofej určenú pre „Hráča roka“ získal útočník Rangelo Janga. Najlepší strelec tímu je len druhým zahraničným hráčom, ktorý získal toto prestížne ocenenie. Pred Jangom získali toto ocenenie David Depetris, Peter Kleščík, Miloš Volešák, Jakub Holúbek, Stanislav Lobotka a Matúš Bero. „Som veľmi prekvapený, ale zároveň neskutočne šťastný. Keď som do Trenčína prichádzal, chcel som klubu pomôcť. Nečakal som, že získam aj individuálne ocenenie,“ povedal Janga, ktorý sa stal aj „Spoluhráčom roka“ na základe hlasovania hráčov v kabíne prvého mužstva.

„Cenu za tímového ducha“ (Leadership and Team Spirit Award) prisúdila porota Igorovi Šemrincovi. Hoci jeseň nevyšla mužstvu podľa predstáv a dvojnásobný majster Slovenska a dvojnásobný víťaz Slovenského pohára prišiel na chvíľu o miesto jednotky, naďalej patril medzi dôležitých hráčov mužstva. To sa potvrdilo po zimnej obmene kádra a jarnej časti tohto ročníka.

„Objavom roka“ nielen pre AS Trenčín, ale aj pre celý slovenský futbal, sa stal Milan Kvocera. Rýchly krídelník sa už v dorasteneckom veku pevne usadil v kabíne prvého mužstva. Určite by rád pokračoval v stopách Mosesa Simona alebo Stanislava Lobotku, ktorí získali túto trofej v nedávnej minulosti.

„Cenu za najväčší nárast výkonnosti“ v priebehu uplynulého ročníka získal stále len osemnásťročný nigérijský stredopoliar Abdul Zubairu. „Bielo-červené srdce“ putovalo do zbierky trénera brankárov Romana Hodála, ktorý je služobne najstarším členom realizačného tímu prvého mužstva a jedným z najdlhšie pôsobiacich ľudí v AS Trenčín.

Posledné ocenenie nesie meno „Špeciálna cena“. Tú získala poisťovňa Aegon za svoje dlhoročné pôsobenie v pozícii generálneho partnera klubu. Trofej si z rúk generálneho manažéra klubu Róberta Rybníčka prevzala regionálna manažérka spoločnosti Marta Kopáčiková.

Najlepším mládežníckym futbalistom AS Trenčín sa stal stredopoliar Richard Beďatš, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho aj v kategórii hráčov do osemnásť rokov. Futbalista so skúsenosťami z mládežníckych reprezentácií Slovenska dominoval vo svojej kategórii dominoval pred rokom (U17), pred dvoma rokmi (U16), pred troma rokmi (U15) a taktiež pred štyrmi rokmi (U14). „Verím, že si splním svoj sen, ktorým je túžba hrať za AS Trenčín v najvyššej súťaži,“ povedal Beďatš.

Hráčom roka do devätnásť rokov sa stal dnes už člen A-tímu a tohtoročný „Objav roka“ Milan Kvocera. Najlepším v kategórii do sedemnásť rokov sa stal David Machara. Medzi hráčmi do šestnásť rokov je pre túto sezónu najlepším Lukáš Letenay. Najlepším hráčom AS Trenčín do 15 rokov je Patrik Majkút a v kategórii do 14 rokov Urban Mazanovský. Anketu „Mladé hviezdy AS Trenčín“ sme doplnili aj o kategórie hráčov do jedenásť, dvanásť a trinásť rokov. Trofeje si odniesli Nikolas Kapuš, Lukáš Mikulaj a Artur Gajdoš.

Po štvrtý raz v histórii sme spoznali meno najlepšej žiačky a po tretí raz najlepšej futbalistky v kategórii ženy. Medzi žiačkami triumfovala Angelika Laginová a v ženách Michaela Šišková.

Po minuloročnej premiére sme vyhlásili aj najlepšieho mládežníckeho trénera klubu, ktorým sa za prácu v prípravkách AS Trenčín stal Roman Rýdzi.

Partnermi vyhlasovania držiteľov ocenení v ankete Mladé hviezdy AS Trenčín 2017 boli spoločnosti PlayStation, Hotel Elizabeth a adidas.

Hviezdy AS Trenčín 2017
Hráč roka (Player of the Year) – Rangelo Janga
Cena za tímového ducha (Team Spirit Award) – Igor Šemrinec
Objav roka (Newface of the Year) – Milan Kvocera
Trofej za najväčší nárast výkonnosti (MIP Award) – Abdul Zubairu
Špeciálna cena (Special Award) – Aegon
Bielo-červené srdce (White-Red Heart Award) – Roman Hodál
Hráč roka podľa fanúšikov (Fans Player of the Year) – Giorgi Beridze
Spoluhráč roka (Team-mate Award) – Rangelo Janga

Mladé hviezdy AS Trenčín 2017
Najlepší mládežnícky futbalista – Richard Beďatš
Najlepšia hráčka žiačky – Angelika Laginová
Najlepšia hráčka ženy – Michaela Šišková
Najlepší hráč U11 (2006) – Nikolas Kapuš
Najlepší hráč U12 (2005) – Lukáš Mikulaj
Najlepší hráč U13 (2004) – Artur Gajdoš
Najlepší hráč U14 (2003) – Urban Mazanovský
Najlepší hráč U15 (2002) – Patrik Majkút
Najlepší hráč U16 (2001) – Lukáš Letenay
Najlepší hráč U17 (2000) – David Machara
Najlepší hráč U18 (1999) – Richard Beďatš
Najlepší hráč U19 (1998) – Milan Kvocera
Mládežnícky tréner roka – Roman Rýdzi

Fotogaléria

               
 
Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
0:1 Žilina
Fortuna liga, 17. kolo, 30.11.2019
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.12.2019

ASTV | Tréner Hrnčár pred zápasom proti Nitre

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Norbertom Hrnčárom pred stretnutím 18. kola Fortuna ligy...

ASTV 6.12.2019

Movember | Spoločná kampaň zachránila ľudský život

Futbalisti AS Trenčín sa opäť zapojili do celosvetovej kampane označovanej ako...

ASTV 6.12.2019

ASTV | Nicolas Kapuš strelil gól mesiaca október

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 4.12.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#36)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak