Aktuálne 22.3.2018

Reakcia na iniciatívu "Trenčín chce štadión"

Futbalový klub AS Trenčín vníma znepokojenie fanúšikov týkajúce sa posunu začiatku výstavby nového štadióna. S rešpektom akceptujeme aj súčasnú kultivovanosť vystúpenia členov občianskeho združenia Légia Laugaricio (OZ LL) a spôsob komunikácie. Práve takto dnes vnímame a chceme vnímať vzťah klubu s našimi fanúšikmi. Preto sa v nasledujúcich riadkoch pokúsime zhrnúť náš postoj k posledným iniciatívam OZ LL.

Záujem o budúcnosť nášho/vášho klubu je pre nás veľmi dôležitý. Iniciatívu OZ LL „Trenčín chce štadión“ aj vďaka tomu vnímame v širších súvislostiach. Zásadnú otázku chceme zodpovedať nielen skupine našich najaktívnejších podporovateľov, ale všetkým, ktorým záleží na osude trenčianskeho futbalu. Taktiež všetkým, ktorí by radi prežívali najmä úspechy trenčianskeho futbalu. Tak ako tomu bolo počas uplynulých rokov.

Na otázku týkajúcu sa výstavby nového štadióna sa denne snažíme zodpovedať predovšetkým sami sebe. Odpoveď však hľadáme postupne. Postupne rozpletáme klbko problémov. V uplynulých mesiacoch sme deklarovali, že klub pokračuje v projekte výstavby nového štadióna. Za týmto tvrdením si stojíme, hoci na vlastné oči toho ešte veľa nevidieť. Doposiaľ sme preinvestovali z vlastných zdrojov približne jeden milión eur. Tieto prostriedky pokryli už skôr odprezentované práce. Našim cieľom je vybudovať futbalový stánok, ktorý nebude len štadiónom na prechodné obdobie. Projekt výstavby štadióna je investičnou akciou, ktorá nemá v tomto regióne obdoby. Čas, ktorý dnes ide proti nám je dvojsečný. Na druhej strane nám pomáha pri maximálnej optimalizácii projektu. Je to aj vďaka nezanedbateľnému využitiu skúseností z výstavby iných štadiónov, ktoré rastú na Slovensku. Zodpovednosť sme prebrali napriek minoritnej podpore mesta, štátu a regiónu. Väčšinovú ťarchu zodpovednosti vzal na svoje plecia klub. Nesmelo si dovolíme tvrdiť, že v prenesenom význame do veľkej miery aj vy.

Nechceme a nebudeme sa sťažovať. Napriek len malým skúsenostiam vytrvalo a trpezlivo pracujeme na projekte. Hľadáme partnerov, ktorí nám pomôžu preinvestovať výstavbu. Budú akoukoľvek mierou participovať s nami na výstavbe nového štadióna. Hľadáme aj možnosti so zahraničnými partnermi, keďže odozva regiónu je v tomto smere veľmi, resp. takmer celkom obmedzená.

Skúsenosti nás naučili nehazardovať s termínmi, ktoré klub dostávajú pod ešte väčší tlak okolia. Denne podnikáme kroky smerujúce k realizácii projektu. Chápeme znepokojenie. Faktom však naďalej zostáva, že práve klub je subjektom, ktorý je najviac dotknutý zdržaním projektu v porovnaní s ideálnym časovým harmonogramom. Žiaľ, niektoré reakcie v nás vyvolávajú dojem, že mnohí prijali názor zámerného zdržovania projektu výstavby. Týmto však nemyslíme iniciatívu „Trenčín chce štadión“.

Môžeme potvrdiť, že nie je ohrozené čerpanie dotácie vo výške 2,4 milióna s prostriedkov Slovenského futbalového zväzu. Práve táto dotácia nám mala uľahčiť začiatok viditeľnej výstavby novej hlavnej tribúny. Aktuálne pracujeme na tendroch pre piloty tribúny, prefabrikované betónové dielce a časti týkajúcej sa elektrických inštalácií.

Našim cieľom bolo informovať o zásadných pokrokoch pri výstavbe štadióna. Po dobre známych faktoch, ktoré zasiahli do časového harmonogramu projektu, sme pristúpili k rozhodnutiu obmedziť komunikáciu. Hoci to vyvoláva pochybnosti, rozhodli sme sa vyhnúť protichodným a nepresným vyjadreniam. Mnohé veci sú totiž mimo nášho vplyvu. Nebudeme sa pozerať na ostatných. Nemôžeme a nechceme sa s nimi porovnávať. Chceme postaviť štadión pre AS Trenčín a pre fanúšikov klubu. To je náš cieľ, pre ktorý robíme to najlepšie. Blíži sa však doba, keď prostredníctvom našich médií budeme oveľa častejšie informovať aj o čiastkových úspechoch projektu výstavby štadióna.

Ďakujeme za dôveru, podporu a trpezlivosť.

Autor: astn
Rozpis zápasov
 
Prípravný, 26.6.2021
MFK Karviná - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.6.2021

ASTV | Prvý tréning letnej prípravy objektívom kamery klubovej televízie

ASTV vám prináša pohľad na prvý tréning letnej prípravy objektívom...

A-tím 17.6.2021

Fortuna liga | Sezónu odštartujeme televíznym zápasom v piatok 23. júla

Nadchádzajúci ročník Fortuna ligy odštartuje televízny zápas zo...

ASTV 17.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Rozbehnutý Križan sa zasekol na realizačnom tíme

ASTV pripravila v závere minulého roka dve série krátkych videí o...

ASTV 16.6.2021

ASTV | Hlinka, Kadák a Križan pred prvým tréningom letnej prípravy

ASTV vám prináša záznamy z rozhovorov trénera Petra Hlinku, Jakuba Kadáka...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok