Aktuality - archiv 14.6.2009

Prvý tréning bez Gergela, Knappa, Depetrisa a Lukšíka

Novozložený realizačný tím pod vedením Vladimíra Koníka mal k dispozícii 22 hráčov. Ďalších osem malo ešte voľno.

AS Trenčín má za sebou prvý tréning pred štartom ďalšieho prvoligového ročníka. Novozložený realizačný tím pod vedením Vladimíra Koníka mal k dispozícii dvadsaťdva hráčov, ktorí po krátkej rozcvičke odohrali hodinový tréningový zápas. K dispozícii nebolo ďalších osem hráčov zo širšieho kádra. Dlhšie voľno dostali David Depetris, Tomáš Marček, Lukáš Šebek, Angelos Chanti, Filip Lukšík, Lubor Knapp, po reprezentačných povinnostiach aj Roman Gergel a pre chorobu sa ospravedlnil Marek Bubenko.

„O absencii všetkých sme vedeli dopredu,“ prezradil na úvod generálny manažér klubu Róbert Rybníček a doplnil: „Depetris má voľno do 19. júna. Doma v Argentíne si dáva dokopy záležitosti dôležité aj pre klub. Niektorí chalani majú o jeden alebo dva dni predĺžené dovolenky, ďalší ešte počas víkendu hrali zápasy nižších súťaží a Gergel mal reprezentačné povinnosti.“

Už dnes je isté, že mužstvo opustia argentínsky stredopoliar Diego Calgaro, grécky obranca Alex Pagkalis a Marek Bubenko. Podľa slov generálneho manažéra klubu je takmer istý aj koniec Sebastiána Ererosa, hoci ten na úvodnom tréningu nechýbal. Všetkým menovaným hráčom sa končia zmluvy a klub neprejavil záujem o ich predĺženie.

„Všetci majú kontrakty do konca mesiaca. Prví dvaja menovaní sa v Trenčíne už neukážu, odcestovali domov. Bubenko by mal po doliečení choroby ešte prísť,“ povedal Rybníček a ku končiacim zmluvám ďalších opôr dodal: „S niektorými hráčmi sme v jednaní. V priebehu dvoch týždňov chceme dať dokopy tím, ktorý bude konkurencieschopný. Uvidíme ako sa vyvinú rokovania s Lukšíkom, Knappom, Ševelom, Križkom a Volešákom. Verím, že väčšina z nich v tíme zostane. Pre nás ide o overených hráčov. Chceme, aby v Trenčíne pokračovali. Verím, že kostru mužstva udržíme pokope, aj keď k istej obmene kádra určite príde.“

foto: sita

V nasledujúcich dňoch vám prinesieme rozhovory s novým kormidelníkom AS Vladimírom  Koníkom a generálnym manažérom Róbertom Rybníčkom.

Autor: mg
Rozpis zápasov
4:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 1. kolo, 23.7.2021
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
20:00 Bratislava
Fortuna liga, 2. kolo, 31.7.2021
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 24.7.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti FC ViOn

Fotogaléria zo zápasu 1. kola základnej časti Fortuna ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce -...

ASTV 24.7.2021

Kadák | Prvý polčas bol z našej strany výborný

Dvoma gólmi a jednou finálnou prihrávkou doviedol mladý kapitán svoj tím k prvému víťazstvu v...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 1. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic