Aktuality - archiv 14.6.2009

Prvý tréning bez Gergela, Knappa, Depetrisa a Lukšíka

Novozložený realizačný tím pod vedením Vladimíra Koníka mal k dispozícii 22 hráčov. Ďalších osem malo ešte voľno.

AS Trenčín má za sebou prvý tréning pred štartom ďalšieho prvoligového ročníka. Novozložený realizačný tím pod vedením Vladimíra Koníka mal k dispozícii dvadsaťdva hráčov, ktorí po krátkej rozcvičke odohrali hodinový tréningový zápas. K dispozícii nebolo ďalších osem hráčov zo širšieho kádra. Dlhšie voľno dostali David Depetris, Tomáš Marček, Lukáš Šebek, Angelos Chanti, Filip Lukšík, Lubor Knapp, po reprezentačných povinnostiach aj Roman Gergel a pre chorobu sa ospravedlnil Marek Bubenko.

„O absencii všetkých sme vedeli dopredu,“ prezradil na úvod generálny manažér klubu Róbert Rybníček a doplnil: „Depetris má voľno do 19. júna. Doma v Argentíne si dáva dokopy záležitosti dôležité aj pre klub. Niektorí chalani majú o jeden alebo dva dni predĺžené dovolenky, ďalší ešte počas víkendu hrali zápasy nižších súťaží a Gergel mal reprezentačné povinnosti.“

Už dnes je isté, že mužstvo opustia argentínsky stredopoliar Diego Calgaro, grécky obranca Alex Pagkalis a Marek Bubenko. Podľa slov generálneho manažéra klubu je takmer istý aj koniec Sebastiána Ererosa, hoci ten na úvodnom tréningu nechýbal. Všetkým menovaným hráčom sa končia zmluvy a klub neprejavil záujem o ich predĺženie.

„Všetci majú kontrakty do konca mesiaca. Prví dvaja menovaní sa v Trenčíne už neukážu, odcestovali domov. Bubenko by mal po doliečení choroby ešte prísť,“ povedal Rybníček a ku končiacim zmluvám ďalších opôr dodal: „S niektorými hráčmi sme v jednaní. V priebehu dvoch týždňov chceme dať dokopy tím, ktorý bude konkurencieschopný. Uvidíme ako sa vyvinú rokovania s Lukšíkom, Knappom, Ševelom, Križkom a Volešákom. Verím, že väčšina z nich v tíme zostane. Pre nás ide o overených hráčov. Chceme, aby v Trenčíne pokračovali. Verím, že kostru mužstva udržíme pokope, aj keď k istej obmene kádra určite príde.“

foto: sita

V nasledujúcich dňoch vám prinesieme rozhovory s novým kormidelníkom AS Vladimírom  Koníkom a generálnym manažérom Róbertom Rybníčkom.

Autor: mg
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 9. kolo, 22.9.2019
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
2:1 Michalovce
Fortuna liga, 8. kolo, 14.9.2019
MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 15.9.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Michalovciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola Fortuna ligy proti MFK Zemplín...

Aktuálne 15.9.2019

Kpekawa | Je mi to ľúto, bola to nešťastná zhoda okolností

V sobotňajšom zápasu Fortuna ligy sa na ihrisku MFK Zemplín Michalovce veľmi...

ASTV 15.9.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Michalovciam

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MFK Zemplín...

A-tím 15.9.2019

FL | Po skorej červenej karte prehra na Zemplíne

Fortunaligový tím AS Trenčín prehral v zápase 8. kola najvyššej domácej súťaže na ihrisku...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak