Zápasy - archiv 16.6.2009

V prvom prípravnom zápase prehra Trenčína v Trnave

Spartak Trnava - AS Trenčín 2:0 (1:0).

V nesúťažnej premiére AS dal štvorlístok Koník, Guľa, Hodál, Rusnák príležitosť takmer dvadsiatke hráčov. Proti silnému súperovi Trenčania napriek viacerým príležitostiam neskórovali. V Trnave dostali dva góly. Najbližší prípravný duel ich čaká v sobotu predpoludním v Žiline.

Trenčania začali na ihrisku trnavskej Lokomotívy aktívnejšie. Po necelej minúte sa pretláčal do streleckej pozície Hlohovský. Strelu z uhla domáca defenzíva odvrátila na roh. Loptu si k zástavke postavil Knapp, Križko ale mieril nad. Vzápätí ponúkli Trenčania jednu z najkrajších akcií zápasu. Po osi Kubík - Lukšík sa dostal k lopte opäť Hlohovský. Brankár jeho snahu so šťastím odvrátil na ďalší roh. Prvé odpovede Spartaka neboli zďaleka také nebezpečné. Najskôr sa Hruška síce odvážne vrútil do pokutového územia, ale Bizup s Peciarom ho zastavili. V 12. min sa zastreľoval Kožuch, mieril ale vysoko nad. Prvý gólový okamih sa zrodil po polhodine hry. Po neprehľadnej situácii sa odrazila lopta k Procházkovi stojacemu na hranici šestnástky, odkiaľ vystrelil a stanovil skóre prvého polčasu. Hlohovského pokus v 31. min, ani Knappova strela o desať minút neskôr si cestu do trnavskej siete nenašli.

Do druhého polčasu nastúpili oba celky výrazne obmenené. Lepšie sa so zostavovými rošádami vyrovnali Trenčania. V pozoruhodnom svetle sa ukázal útočník Mazán. V úlohe defenzívneho záložníka predviedol niekoľko zaujímavých kúskov Báez. Práve Mazán vybojoval v 51. min efektne loptu. Po pravej „lajne“ vysunul Kleščíka, jeho center namieril Adi iba do brankára. V 59. min ponúkol Báez prihrávkou šancu opäť Adimu, nigérijský obor nechal ale znova vyniknúť brankára. Od 67. do 78. min si sprivatizoval pozornosť publika najmä brankár AS Rožník. Najskôr zlikvidoval Súkenníkovu príležitosť, neskôr sa vyznamenal pri technickej strele Guldana a za svoj chrbát nepustil ani pokus ďalšieho z ofenzívnych hráčov Spartaka. O konečnej podobe výsledku sa rozhodlo v záverečnej päťminútovke duelu. V 86. min mal Ševela po rohu na hlave vyrovnanie, ale z dobrej pozície netrafil bránu. Nuž a o dve minúty neskôr Guldan nacentroval z ľavej strany Konemu, ktorý osamotený zvýšil na 2:0 pre Spartak.

Spartak Trnava – AS Trenčín 2:0 (1:0)
G
óly: 30. Procházka, 88. Kone

Spartak: 1. polčas: Novák – Kopča, Doležaj, Bernardini, Moughfire – Ďuriš, Procházka, Kopúnek, Hruška – Kožuch, Gogolák
2. polčas: Novák (65. Székely) – Cíferský, T. Hanzel, Gueye, Jakubička – Súkenník, Boháček, Železník, Guldan – Kone, Tomčák

Trenčín: Rožník – Bizup (46. Kleščík), Križko (46. Godál), Ševela, Peciar (71. Valla) – Čögley (81. Zvala), Knapp (46.Báez), Lukšík (81. Marušinec), Čirik (46. Mazán) – Kubík, Hlohovský (46. Adi)

Autor: ms
Rozpis zápasov
19:00 Ružomberok
Fortuna liga, 1. kolo, 8.8.2020
MFK Ružomberok - AS Trenčín
2:5 Mníchova Lehota
Prípravný, 1.8.2020
AS Trenčín - FC Fastav Zlín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 6.8.2020

A-tím | Slávik v novom ročníku s novou zmluvou

Perspektívny krajný obranca Adrián Slávik bude aj v tomto ročníku obliekať dres AS Trenčín....

Marketing 5.8.2020

Klub | ORION TIP pokračuje ako generálny partner

AS Trenčín pokračuje v spolupráci s generálnym partnerom spoločnosťou ORION TIP. Aj v...

ASTV 3.8.2020

ASTV | Zostrihy z prípravných zápasov proti Pohroniu a Zlínu

ASTV vám prináša zostrihy z prípravných zápasov proti FK Pohronie (0:3) a FC...

ASTV 2.8.2020

Vreven | Som veľmi sklamaný

Tréner Stijn Vreven má za sebou expresne krátku prípravu na nový ročník Fortuna ligy, ktorú uzavrela dvojica...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak