Aktuality - archiv 22.6.2009

Depetris sa dnes sústreďuje najmä na Trenčín

David Depetris: „Hoci pokazený koniec minulej sezóny bude v našich hlavách, potrebujeme ísť ďalej.“

Po týždni prípravy sa do tréningového procesu prvého mužstva zapojil už aj najlepší strelec uplynulého ročníka druhej najvyššej súťaže David Depetris. „Som plný energie a elánu,“ zahlásil hneď po príchode do šatne dvadsaťjedengólový kanonier. Okrem vybavovania úradných formalít sa doma liečil. Posledné dni pobytu v Argentíne totiž preležal v posteli s vysokými horúčkami.

Napriek tomu, že futbal sa snažil pustiť z hlavy, neúspešný záver uplynulého ročníka ešte neprebolel. „Ťažko na to zabudnúť počas desiatich dní dovolenky. Niekto sa s tým vyrovná snáď rýchlejšie, ale mňa to bude trápiť ešte dlho. V prvom rade však musíme myslieť na novú sezónu a nové méty. Hoci pokazený koniec minulej sezóny bude v našich hlavách, potrebujeme ísť ďalej. S prvým gólom alebo prvým víťazstvom to potom celé odíde,“ verí Depetris.

Hoci dal v minulom ročníku spomínaných 21 gólov, príliš ho to netešilo. „Ak by sme nehrali o postup, bolo by to asi celkom iné. Minulý ročník bude pre mňa vždy trochu divný. Je nemožné, aby človek nemal radosť z gólov. Klub však nesplnil cieľ a to bolo najdôležitejšie. Trénovali sme v daždi, snehu, páľave, ale napokon z toho nič nebolo.“

V súvislosti s Depetrisom sa dnes hovorí prevažne o jeho odchode. Záujemcov je vraj viacero. Holandský Utrecht ho dokonca predstavil na klubovej stránke ako novú posilu. „Rozprával som sa s manažérom a ten mi povedal, že videl iba to isté ako ja. Dnes som v Trenčíne a pripravujem sa na nový ročník,“ povedal Depetris a dodal: „Prestupy sú súčasťou futbalu. Niekedy sa o nich hovorí týždne a napokon sa neuskutočnia. Inokedy prídu ako blesk z čistého neba. Záujem o moje služby je dobrým signálom pre mňa. Znamená to, že som na dobrej ceste. Prestup však nie je iba na mne, ale záleží na veľa veciach. Dnes som hráčom Trenčína a sústreďujem sa na ciele klubu. Zajtra však už môžem byť celkom inde. Je však zbytočné nad tým rozmýšľať.“

Najdôležitejšou esenciou pri zmene dresu je sebavedomie hráča, ktoré mladému Juhoameričanovi určite nechýba. „Každý chce svoju kariéru smerovať nahor. Posledný polrok sa mi vydaril. Bol pre moju budúcnosť veľmi dôležitý. Dostal som veľa priestoru a som pripravený ísť ďalej. Určite viac ako po príchode do Trenčína. Ako som však povedal, rozhoduje veľa ďalších vecí. Nikdy nemáte garanciu, že uspejete. To isté bolo pred príchodom do Trenčína,“ dodal Depetris.

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Sieň slávy 19.11.2019

SSTnF | Exkluzívne rozhovory z inauguračného večera Siene slávy 2019

Návrat ASTV k inauguračnému večeru Siene slávy trenčianskeho futbalu...

Fanúšikovia 19.11.2019

Fanúšikovia | Charitatívny McHappy Day dnes v trenčianskom McDonald´s

Sieť reštaurácií McDonald´s privíta po celom svete množstvo známych...

Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

Sieň slávy 17.11.2019

SSTnF | Do Siene slávy vstúpili Pokorný, Navrátil a Ančic

Novými členmi Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) sa počas uplynulého...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak