Aktuálne 24.7.2018

Feyenoord výzvou, čaká nás však Zabrze, vedia Holanďania

Pondelkový žreb tretieho predkola Európskej ligy UEFA mal špeciálnu príchuť pre holandskú enklávu v kabíne prvého mužstva AS Trenčín. Rozhodol o tom, že zverenci trénera Ricarda Moniza alebo futbalisti poľského Górnika Zabrze narazia na holandský Feyenoord Rotterdam.

„Nedá sa povedať, že mám problémy s motiváciou. Toto je ale bonus. Bolo by to skutočne špeciálne. Tento sviatok si ale musíme vybojovať v dvoch zápasoch proti Zabrze. Potom sa môžeme rozprávať o Feyenoorde. Máme pred sebou dve dôležité deväťdesiatminútovky s poľským súperom,“ povedal rodák z Amsterdamu Achraf El Mahdioui.

Takmer desať rokov strávil v akadémii Feyenoordu Joey Sleegers. „Mám tam veľa bývalých spoluhráčov a kamarátov. Vieme však, že nás čakajú najskôr Poliaci. Musíme sa dobre pripraviť. Máme pred sebou dva zápasy. Je to zaujímavý žreb. Môže nám to len pomôcť. Necítime tlak, ale šancu ísť v Európe ďalej,“ nechal sa počuť holandský krídelník.

„Krátko sme sa o Feyenoorde rozprávali. Chalanom sme povedali o atmosfére na štadióne. Pred nami je ale Górnik. Musíme ísť krok za krokom. Treba sa vedieť pripraviť na každý zápas. Stretnutie proti Poliakom je rovnako dôležité ako každé iné. Je jedno, či hráme proti Ružomberku, Rotterdamu alebo prípravu proti Rostovu,“ upozornil Philippe van Arnhem.

Desley Ubbink strávil taktiež časť zo svojich mládežníckych sezón vo farbách Feyenoordu. Tohto súpera si želal už pred vstupom do európskych pohárov. „Keď zverejnili našich možných súperov, povedal som, že to bude Feyenoord. Bola by to skvelá skúsenosť pre všetkých. Vieme, čo treba urobiť, aby sme sa tam dostali. Pred rokom sme mali šancu hrať proti Petrohradu, ale nezvládli sme to. Proti Górniku si veríme, ale rešpektujeme kvalitu Zabrze. Nechceme však urobiť rovnakú chybu ako pred rokom,“ dodal Ubbink.

Autor: mg
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 28. kolo, 4.7.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
1:3 Senica
Fortuna liga, 29. kolo, 27.6.2020
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 1.7.2020

Ančic | Zaujíma ma iba to, čo bude v najbližšiu sobotu

Hlavným trénerom fortunaligového tímu AS Trenčín sa na prelome týždňov stal Juraj...

A-tím 30.6.2020

Pirinen | Chcem pomôcť klubu k úspechom

Fínsky reprezentant Juha Pirinen má za sebou prvý tréning vo farbách AS Trenčín. Po pondelňajšom...

A-tím 29.6.2020

A-tím | Fínsky reprezentant prvou posilou pred novou sezónou

Fínsky reprezentant Juha Pirinen je prvou posilou AS Trenčín pred štartom...

A-tím 29.6.2020

Roguljič | Od prvej minúty sme boli pánom na ihrisku

Odohral necelú hodinu. Napriek tomu si vyslúžil prívlastok postava zápasu. Ante...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak