Aktuálne 24.7.2018

Feyenoord výzvou, čaká nás však Zabrze, vedia Holanďania

Pondelkový žreb tretieho predkola Európskej ligy UEFA mal špeciálnu príchuť pre holandskú enklávu v kabíne prvého mužstva AS Trenčín. Rozhodol o tom, že zverenci trénera Ricarda Moniza alebo futbalisti poľského Górnika Zabrze narazia na holandský Feyenoord Rotterdam.

„Nedá sa povedať, že mám problémy s motiváciou. Toto je ale bonus. Bolo by to skutočne špeciálne. Tento sviatok si ale musíme vybojovať v dvoch zápasoch proti Zabrze. Potom sa môžeme rozprávať o Feyenoorde. Máme pred sebou dve dôležité deväťdesiatminútovky s poľským súperom,“ povedal rodák z Amsterdamu Achraf El Mahdioui.

Takmer desať rokov strávil v akadémii Feyenoordu Joey Sleegers. „Mám tam veľa bývalých spoluhráčov a kamarátov. Vieme však, že nás čakajú najskôr Poliaci. Musíme sa dobre pripraviť. Máme pred sebou dva zápasy. Je to zaujímavý žreb. Môže nám to len pomôcť. Necítime tlak, ale šancu ísť v Európe ďalej,“ nechal sa počuť holandský krídelník.

„Krátko sme sa o Feyenoorde rozprávali. Chalanom sme povedali o atmosfére na štadióne. Pred nami je ale Górnik. Musíme ísť krok za krokom. Treba sa vedieť pripraviť na každý zápas. Stretnutie proti Poliakom je rovnako dôležité ako každé iné. Je jedno, či hráme proti Ružomberku, Rotterdamu alebo prípravu proti Rostovu,“ upozornil Philippe van Arnhem.

Desley Ubbink strávil taktiež časť zo svojich mládežníckych sezón vo farbách Feyenoordu. Tohto súpera si želal už pred vstupom do európskych pohárov. „Keď zverejnili našich možných súperov, povedal som, že to bude Feyenoord. Bola by to skvelá skúsenosť pre všetkých. Vieme, čo treba urobiť, aby sme sa tam dostali. Pred rokom sme mali šancu hrať proti Petrohradu, ale nezvládli sme to. Proti Górniku si veríme, ale rešpektujeme kvalitu Zabrze. Nechceme však urobiť rovnakú chybu ako pred rokom,“ dodal Ubbink.

Autor: mg
Rozpis zápasov
13:00 Senec
Prípravný, Tipsport liga, 26.1.2021
MFK Skalica - AS Trenčín
1:0 Trnava
Prípravný, Tipsport liga, 12.1.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 15.1.2021

Príprava | Zápas proti Zlatým Moravciam zrušil COVID-19

Druhý zápas zverencov trénera Stijna Vrevena v zimnej verzii Tipsport ligy zrušil...

ASTV 13.1.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia úvodného kola zimnej verzie Tipsport ligy 2021...

Fotogalérie 12.1.2021

Fotogaléria | Zápas zimnej Tipsport ligy proti Spartaku Trnava

Fotogaléria zo zápasu úvodného kola zimnej verzie Tipsport ligy proti FC...

ASTV 12.1.2021

ASTV | Tréner Vreven a Roguljič po prípravnom zápase proti Trnave

Tréner Stijn Vreven a Ante Roguljič po zápase úvodného kola zimnej verzie...

orion tip macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont