Aktuálne 24.7.2018

Feyenoord výzvou, čaká nás však Zabrze, vedia Holanďania

Pondelkový žreb tretieho predkola Európskej ligy UEFA mal špeciálnu príchuť pre holandskú enklávu v kabíne prvého mužstva AS Trenčín. Rozhodol o tom, že zverenci trénera Ricarda Moniza alebo futbalisti poľského Górnika Zabrze narazia na holandský Feyenoord Rotterdam.

„Nedá sa povedať, že mám problémy s motiváciou. Toto je ale bonus. Bolo by to skutočne špeciálne. Tento sviatok si ale musíme vybojovať v dvoch zápasoch proti Zabrze. Potom sa môžeme rozprávať o Feyenoorde. Máme pred sebou dve dôležité deväťdesiatminútovky s poľským súperom,“ povedal rodák z Amsterdamu Achraf El Mahdioui.

Takmer desať rokov strávil v akadémii Feyenoordu Joey Sleegers. „Mám tam veľa bývalých spoluhráčov a kamarátov. Vieme však, že nás čakajú najskôr Poliaci. Musíme sa dobre pripraviť. Máme pred sebou dva zápasy. Je to zaujímavý žreb. Môže nám to len pomôcť. Necítime tlak, ale šancu ísť v Európe ďalej,“ nechal sa počuť holandský krídelník.

„Krátko sme sa o Feyenoorde rozprávali. Chalanom sme povedali o atmosfére na štadióne. Pred nami je ale Górnik. Musíme ísť krok za krokom. Treba sa vedieť pripraviť na každý zápas. Stretnutie proti Poliakom je rovnako dôležité ako každé iné. Je jedno, či hráme proti Ružomberku, Rotterdamu alebo prípravu proti Rostovu,“ upozornil Philippe van Arnhem.

Desley Ubbink strávil taktiež časť zo svojich mládežníckych sezón vo farbách Feyenoordu. Tohto súpera si želal už pred vstupom do európskych pohárov. „Keď zverejnili našich možných súperov, povedal som, že to bude Feyenoord. Bola by to skvelá skúsenosť pre všetkých. Vieme, čo treba urobiť, aby sme sa tam dostali. Pred rokom sme mali šancu hrať proti Petrohradu, ale nezvládli sme to. Proti Górniku si veríme, ale rešpektujeme kvalitu Zabrze. Nechceme však urobiť rovnakú chybu ako pred rokom,“ dodal Ubbink.

Autor: mg
Rozpis zápasov
  Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
1:1 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 12.12.2019

Slovnaft Cup | Štvrťfinálový žreb nám určil Slovan Bratislava

Vo štvrťfinále 51. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2019/2020...

ASTV 11.12.2019

Basketbal | Nový šport v AS Trenčín, tréningy detí trikrát do týždňa

Najmladším členom Asociácie športov sa len pred niekoľkými týždňami...

ASTV 7.12.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 18. kola Fortuna ligy proti FC Nitra (1:1).

ASTV 7.12.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Nitre

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Nitra (1:1).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak