Aktuálne 14.8.2018

Letenay ďalším z akadémie pod zmluvou v AS Trenčín

Nádejný útočník Lukáš Letenay podpísal viacročný kontrakt s AS Trenčín. Stal sa tak v krátkom čase už tretím sedemnásťročným odchovancom akadémie This is my sen Academy, ktorý podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt v našom klube. Pred štartom jarnej časti uplynulého ročníka to boli Jakub Kadák a Marián Pišoja. Štvrtým z produktov našej akadémie, ktorý dostal v poslednom roku dôveru je o necelé dva roky starší obranca Adrián Slávik, ktorý má za sebou už aj prvé ligové minúty.

Mládežnícky reprezentant Slovenska Letenay patrí medzi najtalentovanejší zakončovateľov v mládežníckych tímoch AS. Dnes ho čaká boj o miesto v kabíne prvého mužstva Ricarda Moniza. „Keď som sa dozvedel o možnosti podpísať zmluvu, bol som veľmi šťastný. Uvedomil som si aj to, že bez spoluhráčov a trénerov nielen v Trenčíne, ale aj predtým v Karlovej Vsi, by to nebolo možné. Budem robiť všetko preto, aby som sa prebojoval do prvého mužstva,“ povedal Letenay.

Stále len sedemnásťročný zakončovateľ začínal s futbalom v Karlovej Vsi. Logické bolo, aby pokračoval v jednom z väčších bratislavských klubov. „Hrali sme prvú žiacku ligu. V zápase proti Trenčínu si ma všimol tréner Sameš. Mal som možnosť ísť aj do Slovana Bratislava, ale spoločne s agentom sme si už vtedy vybrali trenčiansku cestu. Je lepšia nielen po futbalovej stránke. AS je kvalitnejší v práci s mládežou.“

Dnešná konkurencia v prvom mužstve AS Trenčín je výrazne kvalitnejšia, ako v časoch, keď sa do prvého mužstva dostával napríklad Peter Kleščík. „Viem, že to nebude ľahké. Je mi jasné, čo ma čaká. Sú tu kvalitní zahraniční hráči, ale aj chalani z dorastu. Nevnímam to ako prekážku. Pozerám sa len na svoju cestu. Chcem dávať góly v drese prvého mužstva AS,“ skonštatoval Letenay.

Pod Čákovým hradom spolupracoval s Ľubošom Reiterom a dnes ho vedie nielen v doraste, ale aj pri špeciálnych tréningoch zakončovateľov Martin Fabuš. „Je skvelé, že mám takúto možnosť. Obaja mi pomáhali nielen športovo, ale aj po mentálnej stránke, keď sa mi nedarilo. Podržali ma. Dostával som šancu, trénoval navyše. Veľmi mi to pomohlo,“ dodal na záver Letenay.

Autor: astn
Rozpis zápasov
  Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
1:1 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 13.12.2019

A-tím | Kleščík a Skovajsa sa rozlúčili s AS Trenčín

Dve dlhoročné opory končia svoje pôsobenie pod Čákovým hradom. Dvojici odchovancov...

ASTV 13.12.2019

ASTV | Rozhodnite o tom, kto strelil gól mesiaca november

ASTV vám prináša novembrovú edíciu ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS...

Rozhovory 12.12.2019

Slovnaft Cup | Štvrťfinálový žreb nám určil Slovan Bratislava

Vo štvrťfinále 51. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2019/2020...

ASTV 11.12.2019

Basketbal | Nový šport v AS Trenčín, tréningy detí trikrát do týždňa

Najmladším členom Asociácie športov sa len pred niekoľkými týždňami...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak