Aktuality - archiv 8.7.2009

Martin Ševela novým kapitánom AS, zástupcom Lubor Knapp

František Kubík preberá zodpovednosť za mladých.

Martin Ševela sa stal na základe rozhodnutia trénera Vladimíra Koníka novým kapitánom AS Trenčín. Skúsený obranca má s touto úlohou bohaté skúsenosti. „Kapitánsku pásku som nosil v Interi, Dubnici aj Slovane. Teraz si ju navlečiem na rukáv v Trenčíne. S Lubom sme si vymenili pozíciu, ale žiadne významné zmeny s tým nesúvisia. Naďalej budeme spolupracovať intenzívne ako počas uplynulej jari. V minulosti som túto zodpovednú funkciu možno až priveľmi prežíval. Teraz to už beriem v oveľa väčšej pohode,“ vysvetlil postoj k funkcii šéfa kabíny Ševela.

„S rozhodnutím trénera nemám najmenší problém. Po neúspešnej sezóne som dokonca uvažoval, že pásku odovzdám. Myslím si, že pred nasledujúcim ročníkom môže byť vymenovanie nového kapitána dobrou motiváciou pre celý tím,“ vyjadril sa k personálnej zmene Lubor Knapp. Technicky vybaveného záložníka teší, že sa bude môcť koncentrovať iba na futbal. „V minulej sezóne som mal veľa kapitánskych povinností, teraz to bude výlučne o futbale. Samozrejme, Ševovi sa budem snažiť vo všetkom pomôcť, rovnako ako na jar pomáhal on mne. Za uplynulý polrok sme sa spriatelili. V poslednom období trávime spolu veľa času,“ dodal rodák z Frýdku-Místku.

Nového šéfa majú aj mladí hráči AS. František Kubík sa zhostil novej úlohy doslova príkladne. Už na prvom tréningu po vymenovaní ho bolo plné ihrisko. „Mladí zbierajte lopty“ alebo „mladí preneste bránu“, rozdával pokyny svojim rovesníkom veselý útočník. „Je to pre mňa nová funkcia. Celkom sa mi to páči. Mladí majú na starosti, aby bolo na tréning všetko nachystané. Chalani ma rešpektujú. Všetci sú v pohode,“ uviedol jeden zo štvorice Prievidžanov v kádri AS. S odpoveďou na otázku, ktorý z mladých hráčov je najlenivejší dlho odolával. Napokon z neho vypadlo. „Nechcem hovoriť kto je najlenivejší, aby sa na mňa Aldo nenahneval,“ uzavrel so šibalským úškrnkom dvadsaťročný útočník.

Autor: ms
Rozpis zápasov
15:30 Radimov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 30.9.2020
TJ Družstevník Radimov - AS Trenčín
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 8. kolo, 27.9.2020
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 28.9.2020

Ligeon | Mali sme šance a mohli sme rozhodnúť

Víkendový zápas proti suverénovi doterajšieho priebehu aktuálneho ročníka Fortuna ligy DAC...

ASTV 28.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV 28.9.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti DAC 1904...

A-tím 27.9.2020

FL | Po nepremenenej penalte, ďalších šanciach a červenej karte prehra proti DAC

Zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali v zápase 8. kola...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak