Aktuality - archiv 9.7.2009

Vojtech Horváth novou tvárou AS Trenčín

Deň pred začiatkom súťaže sa skompletizovali aj prestupy Ševelu a Čirika.

Deň pred začiatkom I. ligy bolo na matrike Slovenského futbalového zväzu rušno. Viaceré kluby uzatvárali zostávajúce predsezónne prestupy. Posledné administratívne záležitosti riešil na zväze aj generálny manažér AS Róbert Rybníček. Krátko pred pätnástou hodinou nám do redakcie zatelefonoval potešujúcu správu. Vojtech Horváth sa stáva na nasledovné dva roky hráčom AS Trenčín. Hosťovanie Martina Ševelu sa zmenilo na prestup. S klubom sa dohodol na ročnej spolupráci s možnosťou využitia opcie o ďalší rok. Počas jesene ostáva v Trenčíne aj Ján Čirik. Ľavý záložník predĺžil do zimy svoje hosťovanie zo Šale.

O Čirikovi so Ševelom ako o nových posilách hovoriť nemožno. V Trenčíne strávili už jarnú časť uplynulého ročníka. Novou akvizíciou sa stal ich bývalý spoluhráč z Interu Vojtech Horváth. „Trenčín pre mňa určite nie je neznáma. Od brata som získal o klube mnoho informácií. S Csabom sme sa často bavili o podmienkach a o možnostiach klubu. Na Trenčín má pekné spomienky. Prestup mi jednoznačne odporučil,“ uviedol so spokojným úsmevom mladší zo súrodeneckého dua.

Po minuloročnej vydarenej jeseni v Interi sa v zime presunul do Petržalky. „Jar v Artmedii hodnotím veľmi pozitívne. Boli to pre mňa cenné skúsenosti. Teraz sa ale sústreďujem na Trenčín. Je to pre mňa zaujímavá výzva. Po desiatich rokoch v Bratislave som potreboval zmeniť prostredie. Dúfam, že mužstvu pomôžem zabojovať o Corgoň ligu,“ predostrel svoje plány v novom pôsobisku kreatívny stredopoliar.

Už pred prvým tréningom v novom tíme horlivo diskutoval s mnohými hráčmi AS. „So Ševelom a Čirikom som hral ešte nedávno v Interi. Poznám aj ostatných chalanov. V minulosti sme proti sebe odohrali množstvo zápasov. Dúfam, že čoskoro sa zohráme a budeme si aj na ihrisku rozumieť,“ dodal Horváth, ktorý je využiteľný na krajoch i v strede záložnej formácie.

Autor: ms
Rozpis zápasov
15:30 Radimov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 30.9.2020
TJ Družstevník Radimov - AS Trenčín
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 8. kolo, 27.9.2020
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 28.9.2020

Ligeon | Mali sme šance a mohli sme rozhodnúť

Víkendový zápas proti suverénovi doterajšieho priebehu aktuálneho ročníka Fortuna ligy DAC...

ASTV 28.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV 28.9.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti DAC 1904...

A-tím 27.9.2020

FL | Po nepremenenej penalte, ďalších šanciach a červenej karte prehra proti DAC

Zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali v zápase 8. kola...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak