Aktuality - archiv 14.7.2009

Nové dresy odkazujú aj na históriu trenčianskeho futbalu

Igor Schlesinger: „Niekoľkokrát sme to preberali a napokon sme sa rozhodli pre klasickú kombináciu červeno-bielej. Podobnú používal aj TTS.“

Trenčianski futbalisti sa v úvodnom kole nového ročníka predstavili v celkom nových dresoch. Kombinácia červenej s bielou vyvolala rôzne reakcie. Od pozitívnych až po nie príliš pochvalné. „Dúfam, že to nie sú dresy vyradené z kolekcie úradujúceho českého majstra,“ povedal jeden z mladšej generácie fanúšikov AS.

Podobné pocity mal aj zástupca pamätníkov spomínajúci si ešte na pôsobenia mužstva na štadióne Za mostami: „Prvý dojem? Slavia Praha. Je to však celkom milé oživenie. Mne osobne sa najviac páčila šedo-biela kombinácia z čias Hanka s Fabušom. Stále mi pripomína postup do najvyššej súťaže.“

Spokojnosť s novou sadou dresov vyjadril za všetkých hráčov brankár Dalibor Rožník, ktorý má kompletný tím v každej situácii pred očami. „Páčia sa mi rovnako ako tie slavistické. Nesmiem však zabudnúť ani na nový brankársky, ten je rovnako pekný. Ja som so zmenou spokojný,“ komentoval nádejný gólman Trenčína.

Hoci nová farebná kombinácia evokuje podobnosť s Feyenoordom Rotterdam alebo Slaviou Praha. Pôvodná myšlienka je však niekde inde. „Do novej sezóny sme chceli vstúpiť s novou farebnou kombináciou. Niekoľkokrát sme to preberali a napokon sme sa rozhodli pre návrat ku klasickej trenčianskej kombinácii červeno-bielej. Podobnú používal aj TTS,“ povedal marketingový manažér klubu Igor Schlesinger.

Už počas najbližšieho domáceho zápasu by mali byť v predaji repliky dresov pre fanúšikov. „Ide o prvý krok týmto smerom. Postupne chceme rozširovať ponuku fanúšikovských predmetov o šiltovky, hodiny, kľúčenky, náramky a ďalšie veci. Uvidíme aký bude záujem. Okrem predaja prostredníctvom internetovej stránky klubu rozmýšľame aj nad vytvorením klasického kamenného obchodu,“ dodal Schlesinger.

Autor: mg
Rozpis zápasov
19:00 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 19.9.2020
AS Trenčín - FC Nitra
0:2 Myjava
Slovnaft Cup, 2. kolo, 16.9.2020
Spartak Myjava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Myjave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 2. kola Slovnaft Cupu 2020/2021 proti Spartaku...

florbal 17.9.2020

Florbal | Kusenda sa vrátil s cennými skúsenosťami z Česka

Po ročnom pôsobení v krajine našich západných susedov sa do farieb florbalového...

Fotogalérie 17.9.2020

Fotogaléria | Zápas Slovnaft Cupu proti Myjave

Fotogaléria zo stretnutia 2. kola Slovnaft Cupu proti Spartaku Myjava (2:0).

A-tím 17.9.2020

SC | Zvládli sme nevyspytateľné pohárové derby

Zverenci trénera Stijna Vrevena postúpili do 3. kola Slovnaft Cupu, keď na ihrisku...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak