Aktuality - archiv 16.7.2009

V sobotu šláger Zlaté Moravce – Trenčín

Peter Čögley: „Vieme proti komu nastúpime. Pokryť musíme najmä ich kraje.“

Už o niekoľko hodín sa začne jeden z jesenných šlágrov 1. ligy. Duel ViOn Zlaté Moravce – AS Trenčín prinesie konfrontáciu tímov, ašpirujúcich na čelné priečky v tabuľke. V nedávnych zápasoch mali navrch hráči ViOnu. Darilo sa im v Corgoň lige aj v nedávnom zimnom prípravnom stretnutí, v ktorom Trenčanov deklasovali 3:0.

Najpamätnejší duel sobotných súperov sa uskutočnil ešte v poslednom kole baráže na jar 2007. Bezgólová remíza vtedy znamenala miestenky v Corgoň lige pre oba tímy, o poschodie nižšie putoval Inter. Zo súčasných hráčov AS boli vo vtedajšom kádri mladíci Peter Čögley, Filip Hlohovský, Peter Kleščík a Roman Gergel. Brankárom v pamätnom zápase bol skúsený Roman Hodál. „Bol to veľmi špecifický zápas. Zvládli sme ho najmä po taktickej stránke. Naším polčasovým cieľom bolo neinkasovať. To sa nám podarilo. Cez prestávku sme navyše zistili, že Inter prehráva v Močenku. Keď dostali Bratislavčania aj druhý gól, upokojili sme sa a dohrávali sme na potrebnú remízu. Dodnes som prekvapený, že napriek dôležitosti duelu som bol pokojný. Zodpovednosť bola taká veľká, že na nervozitu neostával priestor. Bol to najzvláštnejší zápas, aký som vo svojej kariére odohral,“ spomína si na stretnutie spred viac ako dvoch rokov súčasný tréner brankárov AS.

Punc vysokej dôležitosti bude mať určite aj sobotný duel oboch rivalov. „Predpokladám, že to bude oveľa náročnejší zápas ako s Dolným Kubínom. Zlaté Moravce majú veľmi silné kraje. Na pravo môže byť nebezpečný Pavlenda, naľavo Tomašek. Obaja sú technicky vyspelí. Musíme si na nich dať pozor,“ upozorňuje Peter Čögley dopĺňajúc recept na úspech AS: „Veľmi dôležitá bude koncentrácia v koncovke. Možno sa nám za celý zápas naskytne jedna – dve šance. Tie musíme využiť.“

V kabíne Trenčanov je pred dôležitým duelom pravá bojovná nálada. „Všetci sa tešíme na dobrý zápas v peknom futbalovom prostredí. Očakávam, že v Zlatých Moravciach neprehráme. Bude to iné ako v prvom kole. Zápas s nováčikom bol špecifický. Ovplyvnilo ho viacero faktorov. Najmä červená karta. V závere sme sa koncentrovali najmä na to, aby sme neinkasovali. Podobne to bude aj v sobotu. Musíme vychádzať predovšetkým z pevnej obrany. Myslím si, že skúsenosti nazbierané v prípravnom období môžeme v Zlatých Moravciach zúročiť,“ pripomenul Lubor Knapp skutočnosť, že Trenčania odohrali všetky prípravné duely na ihriskách súperov.

Dalibor Rožník bude mať proti silnému rivalovi určite špeciálnu motiváciu. „Mám im veru čo vracať. Chytal som v zimnom zápase, v ktorom sme dostali trojku. Od tohto zápasu ma Miloš až do predposledného kola nepustil do brány. Chytal som proti nim aj pri našej prehre v Corgoň lige,“ listuje v pamäti mladý brankár. V prvom kole príliš roboty nemal, na prípadnú vyššiu porciu zákrokov na štadióne ViOnu je nachystaný: „Každý zápas je iný. Proti Dolnému Kubínu som riešil jednu nebezpečnejšiu strelu. Ostatné veci ku mne obrancovia nepustili. Uvidím, čo ma čaká v Moravciach. V každom prípade sa na zápas veľmi teším. Vlastne, ako na každý,“ usmial sa na záver nádejný brankár.

foto: P. Kišac

Autor: ms
Rozpis zápasov
19:00 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 19.9.2020
AS Trenčín - FC Nitra
0:2 Myjava
Slovnaft Cup, 2. kolo, 16.9.2020
Spartak Myjava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Myjave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 2. kola Slovnaft Cupu 2020/2021 proti Spartaku...

florbal 17.9.2020

Florbal | Kusenda sa vrátil s cennými skúsenosťami z Česka

Po ročnom pôsobení v krajine našich západných susedov sa do farieb florbalového...

Fotogalérie 17.9.2020

Fotogaléria | Zápas Slovnaft Cupu proti Myjave

Fotogaléria zo stretnutia 2. kola Slovnaft Cupu proti Spartaku Myjava (2:0).

A-tím 17.9.2020

SC | Zvládli sme nevyspytateľné pohárové derby

Zverenci trénera Stijna Vrevena postúpili do 3. kola Slovnaft Cupu, keď na ihrisku...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak