A-tím 17.9.2018

Paur: Prvý polčas nebol dobrý, druhý sme zvládli

Po strate všetkých troch bodov v prvom ligovom kole ťaháme sériu šiestich stretnutí bez prehry. Tím okolo kapitána Achrafa El Mahdiouiho dokázal napriek náročnému letnému programu vyhrať vo Fortuna lige štyri zápasy a dvakrát remizovať. Počas víkendu si zapísal plný bodový zisk na trávniku FK Senica (2:0).

„Prvý polčas nebol z našej strany celkom ideálny. Senica bránila svoju polovicu. Ťažko sa nám presadzovalo. Domáci využívali brejkové situácie, ale neinkasovali sme. To bolo dobré,“ povedal k zápasu na Záhorí Jakub Paur.

„Počas prestávky sme si povedali, čo treba zlepšiť. Neprepínali sme dosť rýchlo. V druhom polčase sme si to dali rýchlejšie od nohy a využívali priestor za obranou. To vyústilo aj do gólov. Podobné zápasy sú pre nás tie najťažšie. Súper len bráni a nemá záujem hrať otvorenú partiu,“ pokračoval Paur.

Jakub Paur sa začína cítiť dobre na stopérskom poste

Už počas letnej prípravy nastupoval jeden z našich najskúsenejších hráčov na poste stredného obrancu. V minulosti prešiel niekoľko pozícií, hral na kraji obrany, ale pozícia stopéra je novinkou. S pribúdajúcimi minútami však získava istotu. V druhom polčase proti Senici neprehral ani jeden súboj.

„Potreboval som trochu viac času, aby som sa aklimatizoval na novú pozíciu. Dôležité sú nielen súboje a rozohrávka, ale aj veci týkajúce sa taktiky. Som rád, že to zatiaľ funguje. Ak ma to niekam posunie, prečo nie. S Kleščom (Petrom Kleščíkom) si rozumieme. Je super, že ho mám pri sebe. Veľmi dobre koučuje a to mi pomáha. Obaja sa snažíme rozprávať, čo zlepšuje aj organizáciu hry tímu,“ povedal Paur.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:1 Spytihněv
Prípravný, 4.7.2025
FC Zlín - AS Trenčín
16:00 voestalpine Stadion
Prípravný, 12.7.2025
LASK Linz - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 9.7.2025

Klub | Stanovisko k aktuálnemu stavu konkurzného konania

Oficiálne stanovisko AS Trenčín k aktuálnemu stavu konkurzného konania.

A-tím 9.7.2025

A-tím | Útočné rady posilní Guibero

AS Trenčín pokračuje v skladaní kádra na novú sezónu. Najnovšou posilou nášho tímu sa stal 21-ročný...

B-tím 8.7.2025

B-tím | Béčko pozná svoj program

Tipos III. liga západ spoznala svoje rozlosovanie. Jej prvé kolo je na programe prvý augustový víkend....

A-tím 7.7.2025

A-tím | Klub posilní útočník Sabljić

Pod Čákov hrad prichádza dvadsaťjedenročný útočník z Bosny a Hercegoviny Franko Sabljić. Klubu sa...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  mattoni  aarsleff  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  RS Technology  Hisense Antes GM