Aktuality - archiv 25.7.2009

Doma iba remíza proti nováčikovi z Púchova

AS Trenčín – FK Púchov 2:2 (2:2).

Trenčín ani v treťom zápase nového ročníka druhej najvyššej súťaže nepresvedčil, že by mal patriť medzi hlavných kandidátov na postup do najvyššej súťaže. Po chudobnom víťazstve nad nováčikom z Dolného Kubína a prehre na ihrisku Zlatých Moraviec prišla domáca remíza proti druhému nováčikovi I. ligy FK Púchov 2:2 (2:2). AS si v považskom derby vypracovalo dostatok gólových príležitostí a ujalo sa vedenie, ale výpadok koncentrácie v polovici prvého polčasu stál zverencov trénera Vladimíra Koníka cenné body.

Od úvodných momentov sa hralo pod taktovkou trenčianskeho mužstva. Ani jedna z gólových príležitostí z úvodu súboja však neskončila v sieti. V 11. min sa individuálne uvoľnil Adi, ale jeho krížna strela prešla popred súperovu bránu. Po rohu Knappa tečoval loptu hlavou Godál, no Kleščík sa nedokázal rýchlo zorientovať a minul súperovi svätyňu. V 19. min však vybojoval loptu Čögley, zatiahol ju do pokutového územia hostí a medzi obrancami Púchova našiel Adiho. Ten už nemal problém, aby otvoril skóre stretnutia – 1:0. Už o tri minúty neskôr prišiel brejk hostí a Luhový po sérii chýb vyrovnal na 1:1. O pár chvíľ neskôr sa situácia zopakovala a Púchov viedol prekvapujúco 2:1. AS ešte pred uplynutím prvej polhodiny zápasu dokázalo vyrovnať. Po faule na Adiho využil pokutový kop Horváth – 2:2.

Po vyrovnávajúcom góle Trenčína sa toho na ihrisku veľa neudialo. Dôkazom bol najmä druhý polčas zápasu, ktorý symbolizovalo množstvo nepresností. V 75. min sa po druhý raz mohol zapísať do streleckej listy Horváth, no jeho snaženie vyústilo iba k rohovému kopu. Na opačnej strane mohol skórovať Brezničan. Jeho hlavička však mierila nad bránu. Rovnako zakončil aj domáci Kubík. Keďže hre chýbalo viac hráčskeho umenia, pokoj a myšlienka v rozohrávke, skóre stretnutia sa už nezmenilo.

AS Trenčín – FK Púchov 2:2 (2:2)

Góly: 19. Adi, 28. V. Horváth (11 m) - 22. a 24. M. Luhový

Žlté karty: 30. V. Horváth, 78. Godál, 84. Kubík - 28. Meliš, 90. Brezničan

Domáci: Rožník - Kleščík, Godál, Ševela, Valla - Čögley (71. Hlohovský), Knapp, V. Horváth, Čirik (57. Gergel) - Mazán (57. Kubík), Adi

Hostia: Plánička - Meliš, Švec, Radič, Vanák - Riška (72. Martinka), M. Luhový (88. Ondrička), Štefun, Novisedlák, J. Chovanec - Mrázek (64. Brezničan)

Rozhodovali: Kráľovič - Bóllo, Mikulaj

Divákov: 1234

foto: Martin Blažek

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 7.12.2025
AS Trenčín - FC Tatran Prešov
15:30
NIKÉ LIGA, 18. kolo, 13.12.2025
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Voyo
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 7.12.2025

Križan | Našich šancí je ako šafránu

Na domácej pôde sme v zápase proti Prešovu gól nevideli, no zverenci trénera Ricarda Moniza si...

A-tím 7.12.2025

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti FC Tatran Prešov

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 17. kola Niké ligy proti FC...

A-tím 7.12.2025

Niké liga | Po remíze s nováčikom, bod na domácej pôde

Zo 17. kola Niké ligy sme si odniesli bod po bezgólovej remíze. Oba tímy si tvorili...

A-tím 6.12.2025

Bessilé | Sme si vedomí, že musíme zvíťaziť

V rámci 17. kola Niké ligy sa po posledný raz v tomto roku predstavíme na domácej pôde, kde...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína  RS Technology
 Heineken  Smoker  mattoni  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  Hisense Antes GM