Aktuality - archiv 26.7.2009

Týždenná robota vyšla nazmar

Lubor Knapp: „Celý týždeň sme sa pripravovali najmä na rýchle brejky Púchova.“

Druhý domáci zápas v novom ročníku a zas proti nováčikovi. Zverenci trénera Vladimíra Koníka sa však opäť trápili. Pokiaľ proti Dolnému Kubínu bodovali naplno, prestížny súboj s Púchovom ich po nečakanej remíze (2:2) stál dva body. „Sme z toho sklamaní. Doma musíme vyhrávať,“ povedal po stretnutí jeden z najskúsenejších Trenčanov Lubor Knapp.

Púchovčania nepredviedli extra kvalitný výkon. Vyšli im ale dva brejky, no to bolo z ich strany takmer všetko. V tomto svetle však vyznieva rozpačito aj výkon AS. „Celý týždeň sme sa pripravovali najmä na ich rýchle kontry. V Zlatých Moravciach takto dvakrát skórovali a proti nám im to opäť vychádzalo. Dvakrát udreli a dali dva góly,“ vracia sa k nevydarenému zápasu bývalý kapitán AS.

Napriek nepriaznivému vývoju súboja si myslím, že zápas mali vo vlastných rukách. „V úvode sme si vytvorili tlak aj šance. Veľmi rýchlo sme síce prehrávali, ale skoro sa nám podarilo vyrovnať. Bolo ešte dosť času, aby sme rozhodli. Chýbalo nám však aj potrebné šťastie. Čím viac sme chceli, tým menej sa nám darilo. V druhom polčase sme hrali do plných. Kombinačnou hrou to nešlo a po dlhých loptách súper strely zblokoval, alebo to išlo vedľa,“ komentoval Knapp.

Pri oboch góloch v sieti Dalibora Rožníka sa mužstvo dopustilo viacerých chýb, čo nezakrýval ani veterán v stredovej formácii AS: „Pri brejku musíme akciu za každú cenu prerušiť a to čím skôr. Pokiaľ sa nám to nepodarí v strede ihriska, pred šestnástkou sa to hasí veľmi ťažko. Obe súperove akcie si určite rozoberieme. Dúfam, že podobných chýb sa budeme dopúšťať menej a menej.“

Len tesne pred štartom sezóny sa v strede záložnej rady vytvorila nová dvojica, ktorá by mala dávať tvár hre trenčianskeho mužstva. Knappa doplnil Vojtech Horváth. „Béla je veľmi dobrý hráč. Dúfam, že od zápasu k zápasu to v našom podaní bude lepšie a lepšie. Ešte nie sme na sto percent zohratí a nemôžme hrať naslepo, ale určité návyky už máme zažité,“ dodal na záver Knapp.

Autor: mg
Rozpis zápasov
0:1 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 12. kolo, 23.10.2021
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
14:30 Príbelce
Slovnaft Cup, 4. kolo, 27.10.2021
TJD Príbelce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 26.10.2021

Klub | predpredaj.sk novým poskytovateľa ticketingových služieb

Spoločnosť predpredaj.sk je novým poskytovateľom ticketingových služieb AS...

ASTV 25.10.2021

Lavrinčík | Iba som bežal, ani som nepozeral na akciu

Patrí medzi najväčšie prekvapenia prvej polovice základnej časti Fortuna ligy. Samuel...

ASTV 24.10.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 12. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV 23.10.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa