Aktuality - archiv 3.8.2009

Gergel: Určite ich nemôžme podceniť

Trenčín nastúpi v stredu o 17.00 h v Bernolákove na 1. kolo Slovenského pohára.

V stredu o 17.00 h vstupuje AS Trenčín do ďalšieho ročníka Slovenského pohára. Prvou prekážkou zverencov Vladimíra Koníka v pohárovej púti bude Bernolákovo. Trenčania v poslednom období v tejto súťaži veľa vody nenamútili. Pred dvoma rokmi síce zdolali Šaľu, ale v nasledujúcom kole vypadli s Košicami. Vlani ich zastavili Vráble dokonca už v prvom kole.

„Pred rokom to bol zvláštny zápas,“ spomína si na nevydarenú konfrontáciu Roman Gergel. „Mysleli sme si, že to bude jednoduché. Napokon sme to nezvládli,“ uvedomuje si technický záložník aj po roku. Poučený vlaňajškom sa na blížiaci zápas pozerá z úplne iného uhla. „Na súboj s Bernolákovom sa musíme poriadne koncentrovať. Určite ich nemôžme podceniť. Pohárové súboje s tímami z nižších súťaží sú vždy komplikované. Papierovo slabší súperi sa chcú vždy vytiahnuť,“ premýšľa mládežnícky reprezentant, majúci v pohárovom dueli špeciálnu motiváciu. „V majstrákoch zatiaľ nenastupujem pravidelne. Dúfam, že v zápase s Bernolákovom sa mi podarí naštartovať sa a definitívne sa presadiť do základu. Bol by som rád, keby my to tam zasa začalo padať,“ neskrýva túžbu autor desiatich gólov v minulom ročníku I. ligy.

Prípravu na pohárového súpera nezanedbávajú ani tréneri AS. „Spolu s Martinom Rusňákom sme sledovali ich posledný zápas,“ vracia sa k nedeľnému duelu Bernolákova s Nemšovou Vladimír Koník. Napriek najtesnejšej prehre najbližšieho súpera Trenčanov si obaja tréneri urobili do notesov viacero poznámok. „Hrajú silovým štýlom. Ich auty mieria často do pokutového územia,“ odkryl časť poznámok tréner AS. „Blížiacu sa konfrontáciu vítam. Zatiaľ som ešte nemal možnosť sledovať mužstvo pri súťažnom nasadení sobota – streda – sobota. Predpokladám, že možno dve – tri zmeny v zostave urobím, ale kostru mužstva meniť nechcem. Nerozlišujem majstrovské, pohárové či prípravné zápasy. V každom by sa malo hrať na víťazstvo. Trenčín má svoj kredit. Hoci Bernolákovo určite nepodceňujem, myslím si, že postúpiť by sme mali my,“ dodal na záver Vladimír Koník.

Autor: ms
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

ASTV 11.11.2019

ASTV | Artur Gajdoš strelil gól mesiaca september

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 10.11.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 15. kola Fortuna ligy proti DAC 1904...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak