Aktuality - archiv 10.8.2009

Csaba Horváth v nominácii na Island

Csaba Horváth: "Som prekvapený, že som dostal pozvánku na reprezentačný zápas. Beriem to ako ocenenie svojej doterajšej roboty."

Výborné výkony Csabu Horvátha v holandskom Haagu presvedčili aj reprezentačného kormidelníka Vladimíra Weissa. Bývalý úspešný kouč Petržalky povolal vysokého obrancu na priateľský duel Slovenska s Isladnom, ktorý má byť prípravou na nadchádzajúci kvalifikačný dvojzápas so Severným Írskom a Českom. Niekdajší kapitán trenčianskeho AS pravidelne nastupuje v holandskej najvyššej súťaži a mohol by byť v prípade zdravotných problémov stopérskej dvojice Martin Škrtel - Ján Ďurica vhodným adeptom na náhradníka oboch zadákov.

"Cítim sa v dobrej forme. Hrávam síce na poste obrancu, no darí sa mi presadzovať dokonca aj strelecky po štandardných situáciách. Som naozaj v pohode," komentoval svoju momentálnu situáciu Horváth. Dvadsaťsedemročný rodák z Bratislavy je v "krajine tulipánov" spokojný, prestup z druhej najvyššej slovenskej súťaže do holandskej Eredivisie zvládol bez najmenších problémov. "Mužstvá v tamojšej lige sú veľmi kvalitné. Rozdiel medzi ich súťažou a Corgoň ligou je najmä v špičke. Tá je veľmi vyrovnaná a aj v Európe patrí medzi nadpriemer. Je stabilná, každý rok sa vpredu nachádzajú tie isté mužstvá. Slovan dostal v Európskej lige UEFA Ajax Amsterdam a je jasné, že ho čaká veľmi ťažký zápas. Keď budem mať čas, určite sa pôjdem pozrieť. Mám to len 50 kilometrov," dodal bývalý obľúbenec trenčianskeho publika.

Ako obranca to má Csaba Horváth v Haagu ťažké, pretože futbalisti z tradičnej európskej liahne talentov sú vedení k útočnému poňatiu hry a zadné rady mužstiev sú v neustálej permanencii. "Dominuje tu ofenzíva. Teší ma, že hrám v jednej z najkvalitnejších líg a súperím s hráčmi vynikajúcich klubov. Dáva mi to veľa. Cítim sa byť čoraz lepší a lepší."

Neinkasovať a zvíťaziť

Hoci Csaba Horváth podáva kvalitné výkony v silnej európskej súťaži, doteraz aj vďaka konkurencii na svojom poste s ním tréner Vladimír Weiss nepočítal. Vo veku 27 rokov sa napokon dočkal prvej pozvánky. "Som prekvapený. Teší ma, že to prišlo. Beriem to ako ocenenie svojej doterajšej roboty," poznamenal Horváth a na margo nadchádzajúceho duelu s Islandom dodal: "Spokojný budem vtedy, keď duel zvládneme bez inkasovaného gólu a zvíťazíme."

Brat futbalistu trenčianskeho AS Vojtecha Horvátha nastupoval pred odchodom spod hradu Matúša Čáka krátko aj na poste pravého obrancu. "Teraz hrávam už iba stopéra v systéme so štvorčlennou obranou. S trénerom som sa ešte nebavil, no verím, že si nájdeme čas. Nemyslím si, že je pravdepodobné, aby som nastúpil na kraji," naznačil svoje uplatnenie na ihrisku.

Bývalý hráč českého Synotu prišiel do úplne nového kolektívu. "S niektorými reprezentantmi som hrával v mládežníckych kategóriách. Poznám sa so Stanom Šestákom, Janom Ďuricom, Filipom Hološkom a Kamilom Kopúnkom," zakončil Csaba Horváth.

Autor: profutbal.sk
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

Sieň slávy 17.11.2019

SSTnF | Do Siene slávy vstúpili Pokorný, Navrátil a Ančic

Novými členmi Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) sa počas uplynulého...

ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak