Aktuality - archiv 2.9.2009

Zápas Slovensko – Česko klope na dvere, žije ním aj kabína AS Trenčín

Martin Rusňák je priamo v dianí, Vojto Horváth prežíva reprezentačnú atmosféru sprostredkovane.

Azda najdôležitejší zápas v histórii samostatného Slovenska sa blíži. Duel Slovensko – Česko je horúcou témou rezonujúcou aj v kabíne AS. Aktuálne novinky z reprezentačného zrazu prináša Vojto Horváth, ktorý je v dennom kontakte s bratom Csabom. Priamo v reprezentačnom dianí je aj asistent trénera AS Martin Rusňák. V realizačnom tíme Vladimíra Weissa má v pozícii kondičného trénera plné ruky práce s Karhanom, Čišovským i Novákom.

„Uvedení chalani majú drobné zdravotné problémy. Trénujeme individuálne. Bezprostredne po zraze sa s nami pripravoval aj Marek Sapara. Už je v poriadku, trénuje s ostatnými hráčmi,“ ponúkol stručné informácie o zdravotnom stave slovenských reprezentantov Martin Rusňák. Asistent trénera AS potvrdil, že v národnom tíme vládne, okrem bojovej nálady a túžbe po úspechu, pohoda. K dobrej nálade v mužstve by mala prospieť aj večerná návšteva predstavenia Radošínskeho naivného divadla. Samozrejme, najkľúčovejším parametrom dobrej nálady bude sobotný výsledok. Česi na každom kroku deklarujú, že favoritmi sú Slováci. „Považujem to za klasickú českú fintu. Možno sa týmito spôsobom snažia o odpútanie našej pozornosti. Určite však nič nepodceníme. Len sa pozrite na kluby, v ktorých Česi hrajú,“ dodal na záver krátkej debaty odborník na kondičnú prípravu a ponáhľal sa na individuálny tréning s Miroslavom Karhanom.

Vojtech Horváth je ďalším z členov AS s aktuálnymi informáciami z tábora slovenskej reprezentácie. „S Csabom si voláme každý deň. S blížiacim sa začiatkom zápasu rastie medzi chalanmi napätie a očakávania. Vlado Weiss je ale veľmi skúseným trénerom a medzi chalanmi sa snaží udržať bojovnú ale pokojnú atmosféru,“ prezradil obsah posledného telefonátu s bratom záložník Trenčína. So starším súrodencom diskutoval aj o jeho reprezentačných spoluhráčoch: „Zdeno Štrba je na ihrisku nekompromisným tvrdým hráčom. Rovnako Rado Zábavník neuhne zo žiadneho súboja. V civile sú vraj naopak veľmi príjemnými partnermi na debatu. Teší ma, že Csaba si v Senci posedel pri káve aj s našimi mládežníckymi reprezentantmi Romanom Gergelom a Petrom Kleščíkom, ktorí cestujú s dvadsaťjednotkou do Srbska,“ uviedol mladší zo súrodencov a na záver so širokým úsmevom dodal: „V stredu nám Csaba oznámil potešujúcu informáciu. Zohnal štyri vstupenky, takže v sobotu večer bude celá rodina v hľadisku Tehelného poľa.“

Autor: ms
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički (2:0).

ASTV 25.1.2020

ASTV | David Depetris po zápase proti FK Čukarički

David Depetris po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas sústredenia v...

A-tím 25.1.2020

Príprava | Cenné víťazstvo proti štvrtému tímu srbskej ligy

Zverenci trénera Norberta Hrnčára vyhrali v druhom zápase na sústredení v...

ASTV 25.1.2020

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu FK Čukarički - AS Trenčín (2:0).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak