Aktuality - archiv 17.9.2009

Martin Rusňák - vyhľadávaný odborník v kondičnej a rekondičnej oblasti

V minulosti pomáhal Artmedii v Lige majstrov, dnes stojí v pozadí reprezentačného ťaženia Weissovho tímu.

Hoci má iba 32 rokov, vo futbale zanechal už jasne čitateľnú stopu. Petržalskej Artmedii pomáhal na vydarenej ceste Ligou majstrov. Ako člen realizačného tímu je súčasťou reprezentácie majúcej na dosah miestenku na svetový šampionát v Juhoafrickej republike. Jeho kondičný a rekonvalescenčný program poznajú mnohí špičkoví futbalisti. Branislavovia Fodrek a Obžera, Róbert Vittek či Ján Ďurica... Tí všetci, a mnohí ďalší, spoznali na vlastnej koži blahodárny účinok Rusňákom naordinovaných špeciálnych tréningových dávok.

Napriek tomu, že je členom reprezentačného realizačného tímu, veľmi vysoko radí aj pozíciu asistenta v Trenčíne. Jeho poslanie v AS je predsa len trošku odlišné ako v národnom výbere. „V Trenčíne riešim aj hernú stránku mužstva. Nerád by som sa špecifikoval len do pozície kondičného špecialistu,“ uviedol zásadný rozdiel vo svojich pôsobiskách jeden z členov trénerskeho tímu AS.

Trenčianski tréneri našli po svojich predchodcoch celkom dobre pripravené mužstvo. „Trochu sa však obmenilo a navyše prišli hráči z dorastu. Hoci mali dobré parametre, seniorský futbal si vyžaduje iné hodnoty,“ rozhovoril sa odborník, ktorého sa pri futbalových debatách takmer nedá zastaviť. „V Trenčíne sme našli mladý tím. Práca s ním bola aj pre mňa novinkou. Je to iné ako v Interi, reprezentácii alebo Petržalke. S chalanmi treba viac rozprávať a viac im veci názorne ukazovať. O niektorých veciach ešte ani nepočuli. Určitý čas s tým bol menší problém. Dá sa povedať, že sme začínali od nuly.“

Vláda dostáva na aklimatizáciu sto dní. Vo futbalovom kolotoči sa ale treba zorientovať podstatne rýchlejšie. „Na detailné spoznanie tímu potrebujete aspoň osem týždňov. V Trenčíne sa mi stalo, že aj po viac ako mesiaci som sa o chalanoch dozvedal vždy niečo úplne nové. Niekedy som si pripadal, akoby som iba v tom momente prišiel. Po dvoch mesiacoch som však mal už pocit, že poznám veci, ľudí, okolnosti a zákonitosti, ktoré tu fungujú,“ povedal úprimne jeden z trénerov prvého mužstva.

„Máme čo zdokonaľovať a naprávať. Stále nie sme spokojní v akom stave sa nachádzame. Niečo sa pohlo dopredu, ale všetko chce svoj čas. Súťaž beží a všetko sa nedá meniť od základu. Posledné zápasy naznačili, že výsledkovo sme sa pohli vpred,“ zamyslel sa nad uplynulým obdobím Martin Rusňák. O kroku spojiť svoju profesionálnu kariéru s klubom spod Čákovho hradu na záver dodal: „Trenčín má mladý, formovateľný, káder. Svoje rozhodnutie neľutujem. Vždy je čo naprávať, vždy príde k výmene názorov, ale pre klub to je iba na prospech veci.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
19:00 Žilina
Fortuna liga, 9. kolo, 4.10.2020
AS Trenčín - FK Senica
1:2 Radimov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 30.9.2020
TJ Družstevník Radimov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 1.10.2020

SC | V ďalšom kole domáceho pohára vycestujeme na Spiš

Žreb ďalšieho pokračovania Slovnaft Cupu na pôde Siene slávy slovenského futbalu nám...

A-tím 1.10.2020

Kadák | Neboli to síce najkrajšie góly, ale stál som na správnom mieste

Zápas tretieho kola Slovnaft Cupu na ihrisku štvrtoligového TJ...

Fotogalérie 1.10.2020

Fotogaléria | Zápas Slovnaft Cupu proti Radimovu

Fotogaléria zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu proti TJ Družstevník Radimov (2:1).

A-tím 30.9.2020

SC | Po zápletke a dvoch góloch Kadáka postup do ďalšieho kola

Zverenci trénera Stijna Vrevena vyhrali v 3. kole Slovnaft Cupu na ihrisku...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak