A-tím 21.5.2019

Kleščík | Chlapci sa obetovali jeden za druhého

Istota v osobných súbojoch a presnosť v rozohrávke. Tak vyzeralo víkendové predstavenie Petra Kleščíka v dôležitom zápase proti Podbrezovej. Kapitán ako si ho pamätáme z našich úspešných sezón.

Napriek 250 ligovým štartom a skúsenostiam z ťažkých európskych duelov mu nebolo počas uplynulého týždňa všetko jedno. „Dlho som nebol tak nervózny. Dve noci som poriadne nespal. Pred zápasom som si však povedal. Ak sa nebudú môcť chalani oprieť o skúsenejších hráčov, tak príde veľký problém. Postupne to však opadalo,“ povedal po stretnutí Kleščík.

Najmä po psychickej stránke náročný zápas sme zvládli. Každého, kto súboj nevidel, zaujmú najmä tri premenené pokutové kopy. Mužstvo Ivana Galáda však dominovalo najmä v aktivite v priestoroch, ktoré sú pre súpera najnebezpečnejšie. Taktiež strelecká aktivita potvrdila väčšiu túžbu pobiť sa o víťazstvo.

„Vedeli sme, že to nebude jednoduché. V úvodných dvadsiatich minútach sme však ukázali túžbu po víťazstve. Práve to bolo kľúčové. Boli sme aktívni, čo nám prinieslo penaltové pozície,“ komentoval najskúsenejší člen nášho kádra.

Mužstvo sa vyhlo priamemu zostupu. „Treba sa tešiť z víťazstva, ale stále nie sme ani na polceste. Treba ostať pokorný. Už neraz sme si mysleli, že sa nám to podarilo zlomiť. Potom prišli ďalšie katastrofálne série,“ povedal Kleščík a pokračoval: „Urobili sme dôležitý krok. Videl som chalanov, ako išli jeden za druhého. Joey (Sleegers) prepustil penaltu Čakimu (Čatakovičovi). Máme sa od čoho odraziť,“ verí hráč, ktorý celý svoj profesionálny futbalový život strávil pod Čákovým hradom.

Odborné médiá pripisujú zmenu aj práci trénera Ivana Galáda. „Prišla väčšia energia. Snaží sa poblázniť mužstvo. Tréner dbá na väčšiu organizáciu defenzívy. Dopredu máme veľkú kvalitu. Ak sa však na to niekto vpredu alebo strede vykašle, obrancov to vytrestá. Proti Podbrezovaj to už fungovalo. Stredoví hráči, krídla, ale aj Čatakovič na hrote nám veľmi pomohli. Verím, že v tomto trende budeme pokračovať,“ dodal na záver Kleščík.

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:0 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 14.1.2022
AS Trenčín - SK Sigma Olomouc
18:00 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 18.1.2022
AS Trenčín - MFK Vyškov
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 15.1.2022

Fotogaléria | Zápas Tipsport ligy proti Olomoucu

Fotogaléria zo zápasu zimnej Tipsport ligy proti SK Sigma Olomouc (1:0).

ASTV 14.1.2022

ASTV | Tréner Ančic, Jendrišek a Mičuda po zápase Tipsport ligy proti Sigme Olomouc

ASTV vám prináša rozhovory s trénerom Jurajom Ančicom,...

ASTV 14.1.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti Olomoucu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia zimnej Tipsport ligy 2022 proti SK Sigma...

A-tím 14.1.2022

Príprava | Na úvod prípravy sme zdolali Sigmu Olomouc

Zverenci trénera Juraja Ančica vstúpili do zimnej prípravy víťazstvom. V úvodnom...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa