Aktuálne 10.7.2019

TiMS | AS Trenčín odštartoval spoluprácu so školou Róberta Hanka

AS Trenčín a akadémia nášho klubu This is my sen Academy sa dohodol na úzkej spolupráci s Futbalovou školou Róberta Hanka (FŠRH). Našim cieľom je poskytnúť deťom, pre ktoré vzhľadom na konkurenciu v starších prípravkách a pri prechode do žiackych tímov nie je miesto v AS Trenčín, alternatívu pre ich pokračovanie v trénovaní a aktívnom pôsobení vo futbale.

Vyriešenie tejto otázky k spokojnosti všetkých zainteresovaných strán je veľmi zložité. Cieľom však zostáva myšlienka poskytnúť deťom šancu pokračovať v ich futbalovom raste. V minulosti sme neraz boli nútení oznámiť hráčom a rodičom ukončenie pôsobenia v klube. Preto sme hľadali alternatívu, ktorá sa nám úzkou spoluprácou s našim bývalým hráčom, skúseným a úspešným mládežníckym trénerom naskytla. Veríme, že aj vďaka tomuto kroku bude pre chlapcov motiváciou šanca na návrat do AS Trenčín.

„V našom meste sú obmedzené možnosti ako pokračovať plnohodnotne v ďalšom futbalovom raste mimo AS Trenčín. Vďaka spolupráci s Róbertom Hankom si dnes môžeme dať za cieľ vrátiť niektorých z hráčov naspäť do mládežníckych tímov AS Trenčín. Prechod bude na základe dohody možný kedykoľvek. Projekt s FŠRH odštartoval pilotnými tréningami v polovici júna. Hoci sme sa stretli s očakávanou nedôverou a pochybnosťami rodičov, už prvé tréningy ukázali, že by mohlo ísť o dobré riešenie pre všetky strany,“ povedal manažér mládeže Pavol Cobori

„Okrem dlhodobých cieľov, ktorým je návrat najlepších chlapcov do AS Trenčín máme pred sebou aj postupné méty. V prvom rade chceme zaujať deti a rodičov tréningom a prístupom. V najkratšej možnej dobe chceme vytvoriť družstvá v spojených ročníkoch, prípadne samostatné tímy pre každý ročník. Cieľom je aj snaha obohatiť žiacke kategórie v Záblatí.“

Chlapci vo Futbalovej škole Róberta Hanka budú mať na jar a v lete k dispozícii ihriská v Záblatí a v jesenných a zimných mesiacoch tréningové plochy na trenčianskom ostrove v priestoroch This is my sen Academy.

FŠRH | Organizácia tréningov
Ročníky narodenia 2008/2009 - 3 tréningy
Ročníky narodenia 2010/2011 - 2-3 tréningy
Autor: astn
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 20.10.2019
AS Trenčín - FK Senica
2:2 Žilina
Fortuna liga, 11. kolo, 6.10.2019
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.10.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#31)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

ASTV 18.10.2019

Hviezdy deťom | Tohtoročný výťažok prekročil 30 000 €

Jedenásty ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom priniesol všetko, čo ho...

Rozhovory 17.10.2019

Kohler | Chcem, aby sa klub vrátil k svojim koreňom

Šiesta priečka je vysvedčením prvého mužstva AS Trenčín po polovici základnej časti...

ASTV 16.10.2019

ASTV | Nicolas Kapuš strelil gól mesiaca august

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za august....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak