Aktuality - archiv 8.10.2009

V sobotu postúpime, zhoduje sa kabína AS

Čögley na Tehelnom poli, Kubík chce Argentínčanom ukázať ako sa bojuje o šampionát.

Ide do tuhého. Slovenská verejnosť, a to určite nie len tá športová, sa koncentruje na sobotňajší večer. Na bratislavskom Tehelnom poli je na programe duel Slovensko – Slovinsko. Toto stretnutie nesie rôzne prívlastky – historický, zlomový, alebo dokonca zápas dvadsaťročia. Zverencom Vladimíra Weissa stačí získať bod, aby sa v novodobej ére Slovenska prebojovali premiérovo na svetový šampionát. Redakcia webu AS Trenčín drží našim reprezentantom palce, pripájajú sa aj hráči. V krátkej ankete sme im položili dve otázky.

 1. Čo očakávate od zápasu Slovensko – Slovinsko?
 2. Kde budete zápas sledovať?

František Kubík

 1. Želám si, aby sa reprezentanti rozlúčili s domácim publikom víťazstvom a postupom do Afriky. Predpokladám, že vyhráme 2:1.
 2. Zápas budem pozerať doma v televízore. Neviem, buď budem s priateľkou, alebo pozvem našich Argentínčanov. Nech vidia ako sa postupuje na majstrovstvá sveta.

Lubor Knapp

 1. Hoci aj Česko bude hrať v tom čase dôležitý kvalifikačný zápas, prednosť dám duelu Slovensko – Slovinsko. Palce budem držať samozrejme vašim. Jedine víťazstvo Slovákov totiž dáva Čechom šancu na baráž. Bude to dobrý zápas. Aj Slovinci majú silný tím. Priznám sa, trošku sa obávam remízy. Na opačnej strane ale viem, že české pivovary vraj ponúkli Slovákom nejakú motiváciu v prípade ich výhry.
 2. Zápas si pozriem v rodinnom kruhu doma. Som presvedčený, že najbližších presvedčím o tom, nech pozeráme Slovensko a nie Česko.

Peter Čögley

 1. Vôbec by som sa nenahneval, keby sme remizovali. Postup by sme mali potvrdiť už v sobotu. V každom prípade to bude veľmi ťažký zápas. Slovinci majú vynikajúceho brankára a solídny prechod do útoku. Vyznačujú sa aj nebezpečnými brejkmi.
 2. Na sobotný večer sa veľmi teším. Zápas budem pozerať s priateľkou priamo v hľadisku na Tehelnom poli.

Tomáš Bizub

 1. Čaká nás ťažký zápas. Bude to asi o jednom góle. Oba tímy budú bojovať o postup. Čiže očakávam jazdu hore – dole. Predpokladám, že Slovinci sem určite neprídu defenzívne naladení. Naopak, určite sa budú pokúšať o útočnú hru.
 2. V sobotu máme tréningové voľno, takže pôjdem domov, do Popradu. Súboj o postup si pozriem s kamarátmi.

Dalibor Rožník

 1. Očakávam výhru Slovenska, nič iné. Hru Slovincov detailnejšie nepoznám. Napriek viacerým zraneniam ofenzívnych hráčov sa našej údernosti nebojím. Tréner Weiss má k dispozícii široký káder.
 2. Zápas budem pozerať v Banskej Bystrici s bratom Matejom.

Roman Hodál

 1. Očakávam, že už v sobotu postúpime. Nechcem hovoriť, že to bude zápas o jednom góle, ale ten, kto ho vsieti sa dostane do veľkej psychickej výhody. Nerád sa púšťam do špekulácií, ale trošku môžeme kalkulovať s tým, že aj remíza je pre Slovincov do istej miery výhodným výsledkom. Nerozhodný výsledok im totiž zabezpečuje baráž. Myslím si, že v sobotu sa budú v Bratislave body deliť.
 2. Viem si to živo predstaviť. Už pol hodinu pred zápasom si sadnem doma spolu so synmi Rastíkom a Radkom pred televízor a netrpezlivo budeme čakať na začiatok stretnutia. Moji chlapci sú ešte väčšími futbalovými fanatikmi ako som ja.

foto: sita.sk

Autor: ms
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.6.2022

Lavrinčík | Treba sa sústrediť, aby sme nový systém rýchlo vstrebali

Aj druhý prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy...

ASTV 26.6.2022

Hyballa | Pri štandardných situáciách musíme byť disciplinovanejší

Tréner Peter Hyballa po zápase letnej prípravy proti 1.FC Slovácko (0:2).

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel