A-tím 4.7.2020

FL | Štvrtý zápas nadstavby priniesol štvrté víťazstvo

Tím vedený Jurajom Ančicom vyhral v zápase 4. kola nadstavby Fortuna ligy proti ŠKF iClinic Sereď 3:2 (2:2). Naše góly dali Jakub Kadák, Hamza Čatakovič a Milan Corryn.
3:2 (2:2)
Žilina
26. kolo, 18:00
AS Trenčín - ŠKF Sereď

AS Trenčín | Šemrinec – Slávik, Križan, Šulek, Ligeon (71. Ghali) – Čatakovič (77. Zubairu), El Mahdioui, Kadák (65. Corryn) – Bukari, Van Kessel, Comvalius

ŠKF Sereď | Kanurič – Morong, Michalík, Ba, T. Dabó – Duranski (84. Jarovič), Adekuoroye – Iván (87. Vučenovič), Rorič (62. Potoma), Vuk – Špehar

Góly | 11. Kadák, 38. Čatakovič, 72. Corryn - 28. Špehar, 37. Vuk

Žlté karty | 63. Šulek, 74. Križan

Rozhodovali | Micheľ – Ádám, Hrmo

Diváci | 147

Komentár

V 11. min napriahol spoza pokutového územia Kadák a lopta sa odrazila od žrde do brány – 1:0. Aktívne sme súpera napadali a prichádzali ďalšie gólové príležitosti. Van Kessel mohol v 17. min poslať tím do vedenia o dva góly, no jeho pokus obrana Serede zrazila na roh. V 21. min bol opäť v permanencii brankár hostí. Strelu Čatakoviča spoza šestnástky najprv vyrazil na roh a následný volej Van Kessela stihol skrotiť dobrým zákrokom. V 24. min sa pripomenula aj Sereď. Po akcii z pravého krídla sa k prihrávke dostal Iván, jeho pokus však nemal razanciu ani presnosť. O minútu neskôr mohol druhý gól streliť Kadák. Jeho ďalší pokus spoza pokutového územia však Kanurič chytil. V 28. min Sereď skóre vyrovnala. Rýchly brejk zakončil Špehar osamotený pred Šemrincom – 1:1. Zápas nabral obrátky. Vuk sa v 37. min dostal v šestnástke k lopte a nechytateľnou strelou prekonal Šemrinca – 2:1. Už o minútu bolo vyrovnané. Čatakovič trafil z dvadsiatich metrov ľavý dolný roh Kanuričovej brány – 2:2.

V 54. min sme mohli strhnúť vedenie na svoju stranu. Ďalekonosný pokus Šuleka však minul spojnicu brány Serede. Podobne sa o strelu pokúsil v 69. min hosťujúci Morong. Jeho pokus však dopadol rovnako. V druhom polčase oba tímy doplácali na nepresnosť. V 72. min sa však po dlhšom tlaku rozhodol zakončiť z diaľky Corryn a jeho pokus zapadol do brány Serede - 3:2. Do prekvapivej šance sa po dlhom nákope z hĺbky poľa dostal v 79. min Van Kessel. Sám pred brankárom hostí si však loptu nespracoval dobre. V nadstavenom čase mali hostia výhodu dvoch rohových kopov, ani jeden však nevyužili na vyrovnanie.

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca marec

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite si...

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...