Aktuality - archiv 3.2.2010

Zimná príprava v znamení sústredení v Uherskom Hradišti

Dorastenci Ivicze s Vozárom si napriek mrazivému počasiu sústredenie pochvaľujú.

AS Trenčín pripravil v aktuálnom zimnom období sériu sústredení až pre deväť tímov zo štruktúry klubu. „Okrem seniorského mužstva sme do programu zaradili aj štyri dorastenecké a štyri žiacke výbery. Všetky sústredenia sú situované do neďalekého Uherského Hradišťa, kde nám vo všetkých smeroch vyšli maximálne v ústrety,“ informoval manažér mládeže Pavol Cobori.

Ako prví okúsili pohostinnosť neďalekého moravského športového komplexu výbery do 19 a 18 rokov. „Našu skupinu tvorilo 17 hráčov, ďalej dvaja brankári a traja členovia realizačného tímu,“ rozhovoril sa tréner devätnástky Radúz Dorňák. Jeho tím strávil v tréningovom areáli posledný januárový týždeň. „Sústredenie splnilo všetky naše očakávania. Personál nám poskytol stopercentný servis. Regenerácia, tréningový proces, videoprojekcia, zloženie stravy. Všetko presne podľa našich požiadaviek,“ pochvaľoval si úroveň služieb spokojný tréner.

O našich dorastencov sa personál staral špičkovo. K absolútnej dokonalosti chýbalo iba pár stupňov na teplomery navyše. „Bola tam riadna zima, ale inak to bolo fajn,“ usmieval sa bezprostredne po príchode na Slovensko Peter Vozár. „Najmä večerné tréningy v mrazivom počasí stáli za to,“ striasol sa talentovaný defenzívny záložník pri spomienke na mínusové hodnoty ešte aj s odstupom času vo vykúrených útrobách trenčianskeho štadióna. „Po tréningoch sme sa tešili predovšetkým na regeneráciu. Tvorilo ju osem sáun, bazén a dve vírivé vane. Po tréningoch v arktických podmienkach bola najväčšia bitka o saunu,“ doplnil spoluhráča Erik Ivicze.

Onedlho 19 ročný hráč sa usadil v obrannej línii Dorňákovho tímu. Okrem blahodarných účinkov horúceho vzduchu či vírivej kúpele ocenil aj ďalší zaujímavý prvok. „Dvakrát sme mali sledovanie videa. Tréneri nám premietali špeciálne cviky. Každý z nás si mal zapamätať jedno cvičenie. Na nasledujúcom tréningu sme ho v praxi predvádzali ostatným chalanom,“ vysvetľoval prenášanie teórie do reality Ivicze. Jeho spoluhráč Vozár doplnil: „Pozerali sme tréningy holandských mládežníckych akadémií. Niektoré veci sa snažíme preniesť aj do našej prípravy. Holanďania dávajú obrovský dôraz na techniku. Aj my sme sa snažili čo najviac cvičení robiť s loptami.“

Súčasťou sústredenia bol aj modelovaný zápas s Hlučínom rozdelený na tri časti. Zrodil sa v ňom nerozhodný výsledok 1:1. „Hralo sa na klzkom teréne, čiže herná stránka nebola ideálna, ale z pohľadu kondičnej prípravy zápas splnil všetky očakávania,“ zhodnotil na záver slovensko – moravskú konfrontáciu Radúz Dorňák.

Autor: ms
Rozpis zápasov
19:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 6. kolo, 24.8.2019
FK Pohronie - AS Trenčín
1:2 Trnava
Fortuna liga, 5. kolo, 17.8.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 21.8.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#25)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 20.8.2019

A-tím | Van Kessel sa vrátil do AS Trenčín

Na hosťovanie s následnou opciou prichádza zo Spartaka Trnava krídelník Gino van Kessel....

Rozhovory 20.8.2019

A-tím | V kabíne obranca so skúsenosťou z Premier League

Anglický obranca Cole Kpekawa podpísal viacročný kontrakt s AS Trenčín....

Rozhovory 19.8.2019

A-tím | Novou tvárou Kneževič z Dinama Záhreb

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je dvadsaťročný stredopoliar Tomislav Kneževič. Odchovanec...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak